Oficiální­ stránky HC Hlinsko, z. s.

Muži A - v premiéře a derby úspěšnější domácí.

5.10.2015

Chrudim -U obou týmů bylo zřejmé, že jde o začátek sezony, a tak diváci příliš pohledného hokeje neviděli. Skóre otevřel v 16. minutě Kišš, když z otočky odražený puk od brusle překvapil brankáře Černého. V poslední minutě úvodní části nejprve Plch (Vágner, Brychta) zvýšil vedení, které po třinácti vteřinách korigoval Plachý (Havel) 2:1. Na gól domácího Vícha (Vágner) ve 25. minutě z přesilovky odpověděl o šest minut později Šír (Sobotka). Při hře čtyř proti čtyřem ale ve 33. minutě stanovil Vágner (Plch, Procházka) stav po čtyřiceti minutách 4:2. V závěrečné části nejprve vychytal Plachého sólo Ament, přesto se Hlinsku ve 49. minutě podařilo po pěkné akci snížit na rozdíl jediné branky Šírem (Zídek, Plachý). Následně hosté zazdili jasnou šanci, Havlova střela se otřela o tyč a přišel zákonitý trest. Při trestu Koželuha se v 56. minutě dostal do brejku Dobiáš 5:3. O minutu později vstřelil Plch (Vágner) šestý gól Chrudimi a bylo po zápase. Na tom už nic nezměnila ani redukce v poslední minutě, kdy Boguaj (Tulis) prostřelil Amenta a stanovil konečný stav na 6:4. Ohlasy na utkání: Jiří Kmošek, trenér HC Chrudim: „Na první zápas bylo utkání dost vyhecované, ale vyrovnané, nám se ho podařilo zlomit až ve třetí třetině. Škoda toho množství vyloučení, myslím, že to bylo zbytečné jak z naší, tak i soupeřovy strany. Ale šlo o derby, které jsme zvládli. Měli jsme zřejmě větší vůli a pak štěstí v koncovce. Radek Chlada, manažer HC Hlinsko: „Šlo o první utkání sezony, kdy se oba celky snažily udělat co nejlepší dojem. V první třetině měla navrch Chrudim hlavně po střelecké stránce, ve druhé jsme hru vyrovnali, a co se týče počtu zásahů jsme byli lepší. Nicméně na střely se nehraje, počítají se branky. I když jsme stáhli stav na kontaktní výsledek, následně jsme doplatili na časté vylučování. Vyrovnat se nám nepodařilo, naopak jsme inkasovali z brejku a Chrudim poté ještě potvrdila své vítězství šestým gólem. V závěru jsme sice korigovali na 6:4, ale na víc už nezbýval čas."
utkání: :
skóre: 6 : 4
třetiny: 2:1, 2:1, 2:2
branky domácí: Kišš, Dobiáš , Plch 2, Vích, Vágner
asistence domácí: Vágner 2, Kišš, Hudec
branky hosté: Plachý, Šír 2, Boguaj
asistence hosté: Havel, Sobotka, Zídek, Tulis
sestava domácí: Ament - Urban, Vích, Zrůst, Procházka, Hudec, Machač, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Plch, Vágner, Cvrček, Polák, Brožek, Brychta
sestava hosté: Černý L. - Brebera, Havel, Zdražil, Boguaj, Hron, Plachý, Sobotka, Koželuh, Pazdera, Štěpánek, Tulis, Šír, Černý, Zídek, Dítě
vyloučení: 11/13
rozhodčí: Kareš, Brokl, Bláha