Oficiální­ stránky HC Hlinsko, z. s.

Krajská liga mužů o 11 účastnících nováčkem bude Havlíčkův Brod B.

28.6.2016

Hlinsko - Aktiv hokejových klubů Pardubického kraje proběhl v závěru minulého týdne v Luži. Na programu bylo zhodnocení minulé sezony a byl rovněž projednán systém soutěží pro sezonu 2016-2017. Podstatnou novinkou je rozšíření počtu mužstev startujících v krajské lize mužů. Desítku tradičních účastníků (Moravská Třebová, Světlá nad Sázavou, Česká Třebová, Litomyšl, Chrudim, Hlinsko, Choceň, Chotěboř, Polička a Ledeč nad Sázavou) doplní B tým Havlíčkova Brodu, kde budou dostávat příležitost zejména mladí hráči, to byl i hlavní důvod přijetí tohoto celku. Nový ročník krajské ligy začne v neděli 2. října. V první části se střetne dvoukolově každý s každým. Ve druhé části budou dvoukolově hrát ve skupině „A“ mezi sebou mužstva, která se po první části umístí na 1. až 6. místě. Tato šestka bude mít jistý postup do play off. Ve skupině „B“ si dvoukolově zahrají týmy po první části umístěné na 7. až 11. příčce, dva nejlepší půjdou do play off. Třetí část soutěže bude tvořit play off, bude se rovněž hrát o Pohár Vladimíra Martince. Na stole se objevil i další zájímavý návrh herního systému. Podporovali jsme návrh Světlé nad Sázavou, aby se v první části střetly všechny týmy tříkolově každý s každým,což by prodloužilo základní část až do ledna a nerozdělovala by se soutěž, kde drtivá většína týmů je vyrovnaná, teprve potom by přišlo na řadu play off. K tomuto návrhu se přidaly hokejové kluby z České Třebové a Chocně. Havlíčkův Brod se nevyjádřil, proti se vyslovili zástupci Chotěboře, Chrudimi, Litomyšle, Moravské Třebové a Poličky. Poměrem hlasů 4:5 byl tento návrh na aktivu klubů zamítnut. Hlinečtí Horses, se na aktivu dočkali jednoho ocenění. V soutěži slušnosti se v rámci ligy mladších žáků umístili místní borci na 3 místě a získali tak finanční odměnu, která bude použita pro jejich tým.