Akce Týden hokeje v Hlinsku opět slavila úspěch.

28.1.2018

Hlinsko – již třetí a opět úspěšná akce „ Pojď hrát hokej“ se konala na hlineckém zimáku v Olšinách v sobotu 27.ledna 2018. V rámci celorepublikové akce a mediální kampaně „Týden hokeje“ v těsné spolupráci s ČSLH Praha přitáhla tato akce na ledovou plochu  v Hlinsku 38 dětí ve věku od 4 do 8 let  a z toho bylo 29 nově registrovaných zájemců o lední hokej. Je zřejmé, že tato akce má opět úspěch .Na Hlinecku je hokej tradičním sportem , za 2 roky oslaví 100 let hokeje a početná základna dává velice dobrý předpoklad pro práci s mládeží v dalších letech. Co do počtu přihlášených dětí patří Hlinsko i v celorepublikovém měřítku do nadprůměrně úspěšných v přepočtu na počet obyvatel v městech zapojených v tomto projektu.

Dříve, než se děti poprvé postavily v bruslích na led, tak po registraci získaly svůj první nádherný dres české reprezentace na který si spolu s rodiči napsali svoje jméno. Získaly také další drobné dárky v podobě hokejových kartiček s reprezentanty a připínacích placek. Těm co již byli zaregistrovaní se věnovali trenéři HC Hlinsko a než se všichni zaregistrovali mohli  si tenisákem zastřílet na brankaře, či házet míčem do basketbalového koše. V této fázi se dětem i rodičům věnoval hlavní trenér mládeže Dušan Schweinfurter spolu s kolegy trenéry.

Zatímco si děti hrály a připravovaly se na první krůčky na ledě, rodičům v klubovně představil předseda klubu Radek Chlada všechny důležité informace týkající se toho, jak klub pracuje s mládeží, co je jejich cílem, důležité organizační informace, kdy a jak se trénuje, jak získat výtroj, které klub půjčuje zdarma,  jaké výhody poskytuje klub  a také,  jak začátečníky po jejich registraci  může v tomto programu finančně podpořit  ČSLH. V diskuzi měli prostor rodiče s jejich dotazy.

Na ledě byly děti rozděleny do čtyř skupin, kdy se každé věnovali dva trenéři. I přes fakt, že děti byly na různých úrovních v umění bruslení, každý si našel to své a postaráno bylo i o ty, které stály na bruslích úplně poprvé a jejich krůčky byly ještě nejisté. K tomu sloužily hrazdičky, hlavní ale bylo, že si děti vyhrály a byla zábava, na ledě měli trenéři připravené hry s míči, lezli po ledě, vozili je na laně, šikovnější kluci si mohli jet nájezd na brankáře. Každý viděl, že ne vše jde hned a tak bude výuka i nábor pokračovat vždy ve středu od 16:30 a v sobotu od 13:15 až do konce března.

Na dětech i trenérech bylo vidět, že je to na ledě baví a užívají si to. Na konec akce předvedli rodičům a dětem své umění ti nejmenší hokejisté HC Hlinsko z prvních tříd v ukázce bezkontaktního minihokeje a spolu s trenéry ukázku jízdy vpřed, vzad, brzdění i zatáčení a překládání  na kruzích kluziště. Je vidět i vzrůstající zájem děvčat, v našem klubu již hrají hokej celkem tři a například starší začka Adéla Drapáková jede nyní reprezentovat Pardubický kraj na Olympiádu dětí a mládeže, byť ne v hokeji ale v rychlobruslení. Rovněž náš žák Matěj Trögner bude reprezentovat náš klub v hokejovém  výběru  Pardubického kraje. Ve Fotogalerii se podívejte na řadu fotografií ze sobotní akce.