Oficiální­ stránky HC Hlinsko, z. s.

Z derby v Chrudimi si odvezlo všechny body Hlinsko!

16.10.2019

C h r u d i m -   hlinečtí hokejisté dokázali navázat na dvě předchozí výhry v Chocni a doma s úřadujícím vítězem KLM Českou Třebovou a potvrdilo vůli po vítězství  bojovným výkonem  se silným celkem v derby s Chrudimí.

Všichni čekali velký souboj tradičních rivalů a domácí se do hostí pustili ve velkém stylu, když již ve druhé minutě otevřel skóre M. Kišš pohotovým zakončením k levé tyči. Hosté jim to však vlažným nástupem umožnili. Až v páté minutě vyzkoušel pozornost Amenta od modré Fink a poté v průniku D. Homola. V 7 minutě však pykal J. Nečas za hru vysokou holí, ale na červené vybojoval kotouč D.Skotar a rychlým přechodem přes dva hráče dokázal proniknout až před Amenta a po závaru v brankovišti vyrovnal na 1:1 v oslabení. Branka aktivovala hru hostí a následovala nátlaková hra Horses zakončená řadou střeleckých pokusů, ze kterých se rodily šance. V 10 minutě domácí faulovali a z toho plynul další tlak hostí ve třetině domácích pohybem hýřila dvojice Skotar a T. Hudec. Převahu hostí využil  R.Chvojka, který nebráněn v rohu vyjel na kruhu do střelecké pozice a prudkou střelou po ledě překvapil Amenta podruhé 1:2.  Šanci na zvýšení stavu měl i P. Lenoch, který v další přesilové hře pálil od modré.

Ve druhé třetně byli domácí lepším celkem zvýšili tlak důraz i bruslení. V 26 minutě vyrovnal na 2:2 blafákem Plch. Chrudimští však svůj důraz přeháněli a tak pykali na trestné lavici. Hlinečtí přesilovkou nepohrdli a po sérii přesných prihávek - Hron - Beneš - Dítě zvýšili skóre na 2:3. Domácí opět doháněli jednobrankové manko, ale hosté dokázali ubránit i přesilovou hru domácích ve 35 minutě.

Napínavé utkání se tedy přeneslo i do závěrečné třetiny. Aktivitu však převzali hosté. Ve 41 minutě tvrdou střelou zakončoval P. Vlček z odražené střely se do další šance dostal D. Homola, ale byť byl v ideální střelecké pozici trefil  hrudník Amenta. Velkou šanci měli domácí po vhazování v pásmu hostí, ale střelu po vyhrané buly ukryl bravurním způsobem M. Peřina do své lapačky. Domácí opět faulovali ve 43 minutě a hosté opět trestali  na modrou nabil D. Homola přesnou přihrávku R.Sobotkovi a ten přes klubko hráčů před brankou trefil přesně k tyči 2:4. Domácí branka rozhodně nezlomila a ještě zvýšili úsili ke korigování stavu. To se jim povedlo po závaru před brankou M. Peřiny, který jednu šanci bezvadně kryl ale na další dorážku nedosáhl - na 3:4 snížil O. Polák. Drama vrcholilo v 50 minutě M. Peřina opět podržel svůj tým a smazal šanci Dobiáše. Naopak v 52 minutě mohl zvýšit pro hosty R. Janoušek, ale i jeho střela skončila v lapačce Amenta.  V 53 minutě pálil J. Dítě k tyči šanci zlikvidoval Ament betonem, pak ještě vyzkoušeli jeho pozornost P. Lenoch a  R.Chvojka. Blížil se závěr a hra šla z jedné strany na druhou v 56 minutě M Peřina zlikvidoval ránu Kišše, který bez přípravy střílel z kruhu. Domácí však neudrželi nervy na uzdě a v 58 minutě fauloval Klement. Hosté již však kontrolovali hru a dotáhli utkání do vítězného konce.

Hlasy po utkání - Petr Jančařík  trenér -  jsem rád, že hráči dokázali udržet nervy na uzdě a nenechali se vyprovokovat k oplácení faulů. Využili jsme dvě přesilovky a všichni hráči bojovali do konce se všech sil. Děkuji i Fanklubu, který přijel hráče do Chrudimi hlasitě podpořit. V takové atmosféře se hraje mnohem líp. Věříme, že na nedělní utkání v Hlinsku proti Chotěboři nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků, chceme hrát pro ně.

utkání: Chrudim : Hlinsko
skóre: 3 : 4
třetiny: 1:2, 1:1, 1:1
branky domácí: 2. Kišš (Novák) 26. Plch (Klement) 48. Polák O. (Karásek, Dobiáš)