Akce TÝDEN HOKEJE - měla v Hlinsku úspěch.

23.1.2020

T Ý D E N  H O K E J E  v  H l i n s k u –  akce „ Pojď hrát hokej“ se konala na hlineckém zimáku v Olšinkách tentokrát ve čtvrtek 23.ledna 2020. V rámci celorepublikové aktivity „Týden hokeje“ za velké podpory Českého hokeje přivedla tato akce na ledovou plochu v Hlinsku 51 dětí ve věku od 4 do 8 let  a z toho bylo 48 nově registrovaných zájemců, kteří se rozhodli vyzkoušet první krůčky na ledě. Společně s dětmi se tak na hlineckém „zimáku“ bavilo celkem vice než stovka lidí. Máme radost, že přišlo opravdu hodně dětí . Na Hlinecku je hokej tradičním sportem, letos klub oslaví 100 let od založení v roce 1920 a početná základna tak dává dobrý předpoklad pro práci s mládeží v dalších letech.

Dříve, než se děti poprvé postavily v bruslích na led, tak po registraci získaly svůj první nádherný dres s novým logem  na který si spolu s rodiči napsali svoje jméno. Získaly také další drobné dárky v podobě hokejových náramků a dalších drobných dárků. Těm co již byli zaregistrovaní se věnovali trenéři HC Hlinsko a než se všichni zaregistrovali mohli si tenisákem zastřílet na brankaře, zkusit dribling s hokejkou mezi kužely či házet míčem do basketbalového koše, či skákat přes švihadlo. V této fázi se dětem i rodičům věnoval hlavní trenér mládeže Dušan Schweinfurter společně s dalšími 9 kolegy trenéry.

Zatímco si děti hrály a připravovaly se na první krůčky na ledě, rodičům v klubovně představil předseda klubu Radek Chlada při prezentaci všechny důležité informace týkající se toho, jak klub pracuje s mládeží, co je jejich cílem, důležité organizační informace, kdy a jak se trénuje, jak získat výstroj, které klub půjčuje po registraci zdarma, jaké výhody poskytuje klub a také, jak začátečníky po jejich registraci do klubů podporuje Český hokej.

Na ledě byly děti rozděleny do několika skupin, kde se každé věnovali dva či tři trenéři. I přes skutečnost, že děti byly na různých úrovních v umění bruslení, si každý našel to své a postaráno bylo i o ty, které stály na bruslích úplně poprvé a jejich krůčky nebyly úplně jisté. K tomu sloužily hrazdičky, hlavní ale bylo, že si děti hrály a byla zábava, na ledě měli trenéři připravené hry s míči, kruhy, lezly po ledě, či je na kuželech povozili trenéři. Každý viděl, že ne vše jde hned a tak bude výuka i nábor pokračovat vždy ve středu od 16:30 a v sobotu od  8:15 vždy hodinu až do konce března.

Na dětech i trenérech bylo vidět, že se na ledě baví . Na konec akce předvedli rodičům a dětem na ledě své umění ti nejmladší hokejisté HC Hlinsko  ročníku 2013, 2012 v ukázce bezkontaktního minihokeje a spolu s trenéry ukázku jízdy vpřed, vzad, brzdění i zatáčení a překládání  na kruzích kluziště.  Tečkou za pěknou akcí bylo společné foto.