Čtvrteční odpoledne v Hlinsku patřilo dětem na akci Pojď hrát hokej.

23.9.2021

T Ý D E N H O K E J E  v  H l i n s k u –  akce „ Pojď hrát hokej“ se konala na hlineckém zimáku v Olšinách  ve čtvrtek 23.září 2021. V rámci celorepublikové akce a mediální kampaně „Týden hokeje“ za podpory Českého hokeje přivedla tato akce na ledovou plochu v Hlinsku 29 dětí ve věku od 4 do 8 let  s cílem vyzkoušet první krůčky na ledě.

Dříve, než se děti poprvé postavily v bruslích na led, tak po registraci získaly  krásné dárky v podobě lahve na pití CCM, klíčenku s hokejové omalovánky a rovněž měly zapůjčený dres se lvíčkem na hrudi. Těm, co již byli zaregistrovaní se věnovali trenéři HC Hlinsko a než se zaregistrovali i poslední  zájemci mohli si tenisákem zastřílet na brankaře, zkusit dribling s hokejkou či házet míčem do basketbalového koše, či skákat v kruzích.

Zatímco si děti hrály a připravovaly se na první krůčky na ledě, rodičům v klubovně představil předseda klubu Radek Chlada při prezentaci všechny důležité informace týkající se toho, jak klub pracuje s mládeží, co je jejich cílem, důležité organizační informace, kdy a jak se trénuje, jak získat výstroj, které klub půjčuje po registraci zdarma, jaké výhody poskytuje klub a také, jak začátečníky po jejich registraci podporuje Český hokej a to poukázkou na 1500,-Kč na zakoupení výstroje.

Na ledě byly děti rozděleny do skupin, kde se jim intenzivně věnovali kvalifikovaní trenéři. I přes skutečnost, že děti byly na různých úrovních v umění bruslení, si každý našel to své a postaráno bylo i o ty, které stály na bruslích úplně poprvé a jejich krůčky nebyly úplně jisté.  Každý viděl, že ne vše jde hned a tak bude výuka i nábor pokračovat vždy ve středu od 16:30 a v sobotu od  8:15 vždy hodinu pravidelně do konce března.

Na dětech i trenérech bylo vidět, že se na ledě baví a užívají si to. Na konec akce předvedli rodičům a dětem na ledě své umění ti nejmladší hokejisté HC Hlinsko  v ukázce bezkontaktního minihokeje a spolu s trenéry ukázku jízdy vpřed, vzad, brzdění i zatáčení a překládání  na kruzích kluziště.  Tečkou za pěknou akcí bylo společné foto a odměnou pro nás, že se dětem z ledu ani nechtělo.

Více foto z akce najdete ve fotogalerii.