Vysoká výhra Horses s Barony -stav série 1:0

13.2.2022

Hlinsko -  také čtvrtfinále další části soutěže mužů o Pohár Vladimíra Martince se hraje na 2 vítězná utkání. V rychlém sledu po pátečním utkání si na domácím ledě poradili Horses s Barony z Opočna přesvědčivou výhrou a jejich cíl je postup do semifinále, které sehrají proti vyřazeným týmům ze čtvrtfinále soutěže o vítěze ligy.

Domácí začali v dobrém tempu a vedení se ujali po průniku T.Břízy z poloviny hrřiště zakončeným bekhendovým blafákem pod horní tyč 1:0. V 5 minutě přidal další branku po rychlé kombinační akci s D.Homolou a J. Hronem 2:0. Při přesilové hře zvýšil na 3:0 D.Homola, když kotouč vypadl z lapačky Šinkory pro tvrdé střele P.Lenocha od modré. V druhé třetině domácí značně polevili v bruslení a tempu a tak ve 24 minutě snížil Mlateček, když snad natřikrát dotlačil kotouč za brankovou čáru 3:1. Branka hosty nabudila, P.Sodomka následně čeli hned dvěma nebezpečným střelám. Ve 30 minutě hosté snížili na 3:2 opět po brance Mlatečka. Domácí však rychle přidali na důrazu a svůj hattrick dokončil T. Bříza 4:2.  Při oslabení se podařila pěkná akce T. Hudcovi, který vyhrál bruslařský souboj na zadní mantinel, obkroužil branku a překvapivou střelou mezi betony zvýšil na 5:2. Přesilovou hru využil D. Homola a zvýšil na 6:2 dvě minuty před koncem druhé třetiny. V úvodu třetí třetiny vyhrál J.Hron buly na T.Břízu, který objel branku a přihrál ideálně D. Homolovy, který rovněž dokončil hattrick 7:2. Hosté se snažili překvapit rychlými brejky ten Burešův nejprve P.Sodomka dokázal zlikvodovat, ale jeho následnou střelu z vrcholu kruhů již ne 7:3. O minutu později sehrál T.Hudec souboj za brankou tak, že se uvolnil do přesné přihrávky na najetého D. Matýse a ten střelou pod horní tyč zvýšil na koncečných 8:3. V 50 minutě mohl zvýšil z ideální pozice R.Chvojka, ale pálil vysoko nad horní tyč. Domácí si již do konce vysokou výhru podrželi.

Ve středu 16.2.  zajíždíme do Opočna, kde se druhé utkání hraje od 18:30.