Historie klubu - 20. a 30. léta

Jak uvádí záznam "kapitánské knihy" začal se v Hlinsku hrát "bandy hokej" v roce 1920.

lední hokej 1930-35
maloval Vl.Skála, obránce SK Hlinsko

Po založení hokejového oddílu SK v roce 1919, bylo na místě bývalého rybníčku u fotbalového hřiště v Olšinkách zřízeno řádné kluziště, na kterém došlo 15. Února 1920 k prvnímu utkání s BK Německý Brod. I když tento výsledek 14 : 4 pro hosty - nebyl pro začínající hlinecké hokejisty povzbudivý, nepřestal se nový sport v Hlinsku rozvíjet a nacházel stále více příznivců.

lední hokej 1930-35
maloval Vl.Skála, obránce SK Hlinsko

1945
Horký, Picek, Jirmásek B., Bureš, Kozel, Skála

V roce 1940 se konaly oslavy dvaceti let místního hokeje…..místní tisk o tom píše hockeyový odbor se dožívá 20 roků což oslaví v letošní hockeyové sezóně uspořádáním turnaje o Matulův pohár. Jiří Matula byl v té době předsedou a hokeji byl věrný od prvopočátku, od roku 1920.

Vysoké úrovně dosáhl hlinecký hokej v roce 1935 - 37, kdy 1. A družstvo soutěžilo ve východočeské divizi a o dvacet let později tzn. v letech 1955-56, kdy vyhrálo 1. Třídu a bojovalo o postup do II. Národní ligy. V úspěšné sezóně tvořili sestavu brankáři Červenka a Dopita, obránci Bureš , Žoudlík,Kratzl,Kislinger,útočníci Holfeier,Němec Karel, Trunec, Jílek, Půlpán Fr., Půlpán Old., Zeman, Stejskal, Záviška, Fiedler a Talácko. Předsedou oddílu byl Milda Mudroch, vedoucím družstva Jan Lorenc a kapitánem Karel Němec.

Právě se děje

Odborná stáž na Slovensku

29. 02. 2024

V termínu 25. a 26. 2. byla absolvovaná stáž v klubu Barani Banská Bystrica. Slovenský klub se pyšní velmi dobrou organizací a výchovou mládeže v regionu. Poznatky prezentoval šeftrenér klubu braňo Bendik a majitel Michal Handzuš. Horses se pokusi načerpané informace aplikovat v našem oddílu.

Naše cesta do semifinále končí - stav série 0:2 pro Slovan.

28. 02. 2024

M o r a v s k á  T ř e b o v á -  hlinečtí jeli k utkání s cílem vrátit čtvrtfinálovou sérii zpět do Hlinska. To se nepodařilo a cesta do semifinále rychle skončila. Utkání bylo rozehrané velice dobře, stav po první třetině 1:2 pro Horses, ale již první branka soupeře padla po neodpískaném ofsajdu na modré čáře. Ani 4 rozhodčí nestihnou být na místě. O osudu utkání rozhodla druhá třetina a vylo

PLAY OFF - STAV SÉRIE 0:1

26. 02. 2024

H l i n s k o -  před utkáním proběhl za krásné divácké návštěvy (568 fanoušků) krátký slavnostní ceremoniál -Pocta hlineckým hokejovým legendám a vystavení dresů hráčů v hlinecké hale. Utkání samotné přineslo velice kvalitní hokej a boj o každý metr ledu, bohužel se šťastným koncem pro hosty, když domácí Horses nedokázali v power-play vyrovnal a hosté pečetili vý

POCTA HOKEJOVÝM LEGENDÁM - KLUB VZDAL HOLD SVÝM HRÁČŮM.

26. 02. 2024

H L I N S K O - při příležitosti čtvrtfinálového utkání nejvyšší krajské ligové soutěže uspořádalo vedení klubu slavnostní vyhlášení hokejových legend, symbolické vyvěšení dresů s jejich jmény v hale a osobní předání památečního dresu účastníkům tohoto ceremoniálu. Moderování celé akce se ujal předseda klubu Radek Chlada a dresy účastníkům za p

PLAY OFF - Pár hodin před utkáním jak to vidí obránce Milan Machač?

25. 02. 2024

Dnes vás ve čtvrtfinále Vás čeká Slovan Moravská Třebová, silný soupeř s gólmanem Peksou, který má i extraligové zkušenosti a také s lídry v bodování celé soutěže Augustinem a Paličkou. Jak se na tento souboj těšíš?Na souboj se těším. Slovan Moravská Třebová je velmi kvalitní soupeř, který předvedl, že v letošní sezóně bude opět patřit k favoritům soutěže. Takže očeká

Rozhovor s obráncem Janem Olivou před play-off.

25. 02. 2024

Čtvrtfinále PLAY OFF  začíná již dnes. Několik otázek jsme položili obránci  Honzovi Olivovi, který působí v týmu v první sezónu a hned i když očekávaně se stal jedním z pilířů hlinecké obrany.  Ve čtvrtfinále Vás čeká  Slovan Moravská Třebová, ta má v týmu dva obávané střelce celé ligy Augustina s Paličkou. Co od takového soupeře a hráčů čekáš?