Historie klubu - 80.léta
Tento sen se podařilo naplnit poměrně brzy. Po několikaleté tvrdé práci se v roce 1980 slavnostně otvírala umělá ledová plocha, sice s písečným povrchem, ale která přesto umožňovala i v mírných zimách nepřetržitě provozovat hokej, ale dala možnost sportovního a rekreačního vyžití školám a veřejnosti ve městě a širokém okolí. O výstavbu se v té době nejvíce zasloužil tehdejší předseda oddílu Jan Ceral a členové výboru Jiří Chlada, Jaroslav Vosmík, František Musil, Jaroslav Valenta, Václav Knotek, Jaroslav Říha, Vl. Zavřel . V tomto roce se také poprvé uskutečnil 1. Ročník nyní již tradičního každoročního turnaje mladších žáků s názvem Memoriál Dušana Entnera. V prvním ročníku zvítězilo družstvo Hlinska před Ždárem nad Sázavou. V dalších letech se na tomto turnaji vystřídalo kromě tradičních soupeřů jako je Chrudim,Ždár, Polička,Chotěboř také Hvězda Praha, HC IPB Pardubice a další.

horní řada zleva: MUDr Z.Vacek, A.Dalecký, Hašler K., Šulc E., Minařík M., Bouška R., Matoušek B., Sodomka Vl., Vodička Z., Sodomka J., Kubíček M., Čermák P., Barek J., Záviška J., Popelka S., Valenta (předseda klubu)
dolní řada zleva: Chlada J., Slavík, Kubíček P., Chlada R., Dostál L., Bříza, Hamák J.
ležící: Jílek P., Linhart K.
V osmdesátých letech hlinecký hokej hraje nejvyšší regionální soutěže od družstev dospělých až po žáky. Družstvo dospělých v roce 1986 zvítězilo v regionální přeboru II. Třídy a vybojovalo postup mezi elitu Východních Čech.
Sestava mužstva:,K.Hašler,E.Šulc,M.Minařík,R.Bouška,B.Matoušek,Vl. Sodomka,Zd.Vodička,J.Sodomka, R.Chlada, M.Kubíček,P. Čermák, L.Dostál, M.Bříza, J.Hamák,F.Slavík,J.Barek,P. Jílek, K.Linhart.
V roce 1991 bylo v únoru sehráno i mezistátní utkání družstva starších žáků Spartaku Hlinsko s hokejových klubem IJHC ASSEN z Holandska
Předsedou klubu byl v té době Jaroslav Valenta . Toto období lze charakterizovat až do roku 1993 jako období starostí o přežití oddílu. Ne ,že by o hokej nebyl zájem, ale starosti ekonomické a finanční nedovolily žádný výrazný úspěch. Stadion potřeboval údržbu o jeho chod se starali dobrovolníci z řad oddílu po své práci a toto všechno znamenalo obrovské úsilí pro udržení chodu a provozu zimního stadionu pro zachování hokeje, ale i možnosti sportování hlinecké veřejnosti přesto, že městští úředníci mnoho péče sportovcům nevěnovali.
Po roce 1989 tzn. v období po sametové revoluci tyto problémy ještě dále kulminovaly a vyvrcholily rozdělením tělovýchovné jednoty SPARTAK HLINSKO v roce 1994 na jednotlivé oddíly, protože ekonomika jednoty nebyla schopna pokrýt požadavky především fotbalového oddílu , který byl iniciátorem rozdělení jednoty.