Historie klubu - 80.léta

Tento sen se podařilo naplnit poměrně brzy. Po několikaleté tvrdé práci se v roce 1980 slavnostně otvírala umělá ledová plocha, sice s písečným povrchem, ale která přesto umožňovala i v mírných zimách nepřetržitě provozovat hokej, ale dala možnost sportovního a rekreačního vyžití školám a veřejnosti ve městě a širokém okolí. O výstavbu se v té době nejvíce zasloužil tehdejší předseda oddílu Jan Ceral a členové výboru Jiří Chlada, Jaroslav Vosmík, František Musil, Jaroslav Valenta, Václav Knotek, Jaroslav Říha, Vl. Zavřel . V tomto roce se také poprvé uskutečnil 1. Ročník nyní již tradičního každoročního turnaje mladších žáků s názvem Memoriál Dušana Entnera. V prvním ročníku zvítězilo družstvo Hlinska před Ždárem nad Sázavou. V dalších letech se na tomto turnaji vystřídalo kromě tradičních soupeřů jako je Chrudim,Ždár, Polička,Chotěboř také Hvězda Praha, HC IPB Pardubice a další.

1986 - postup do RS 1
horní řada zleva: MUDr Z.Vacek, A.Dalecký, Hašler K., Šulc E., Minařík M., Bouška R., Matoušek B., Sodomka Vl., Vodička Z., Sodomka J., Kubíček M., Čermák P., Barek J., Záviška J., Popelka S., Valenta (předseda klubu)
dolní řada zleva: Chlada J., Slavík, Kubíček P., Chlada R., Dostál L., Bříza, Hamák J.
ležící: Jílek P., Linhart K.

V osmdesátých letech hlinecký hokej hraje nejvyšší regionální soutěže od družstev dospělých až po žáky. Družstvo dospělých v roce 1986 zvítězilo v regionální přeboru II. Třídy a vybojovalo postup mezi elitu Východních Čech.

Sestava mužstva:,K.Hašler,E.Šulc,M.Minařík,R.Bouška,B.Matoušek,Vl. Sodomka,Zd.Vodička,J.Sodomka, R.Chlada, M.Kubíček,P. Čermák, L.Dostál, M.Bříza, J.Hamák,F.Slavík,J.Barek,P. Jílek, K.Linhart.

V roce 1991 bylo v únoru sehráno i mezistátní utkání družstva starších žáků Spartaku Hlinsko s hokejových klubem IJHC ASSEN z Holandska

Předsedou klubu byl v té době Jaroslav Valenta . Toto období lze charakterizovat až do roku 1993 jako období starostí o přežití oddílu. Ne ,že by o hokej nebyl zájem, ale starosti ekonomické a finanční nedovolily žádný výrazný úspěch. Stadion potřeboval údržbu o jeho chod se starali dobrovolníci z řad oddílu po své práci a toto všechno znamenalo obrovské úsilí pro udržení chodu a provozu zimního stadionu pro zachování hokeje, ale i možnosti sportování hlinecké veřejnosti přesto, že městští úředníci mnoho péče sportovcům nevěnovali.

Po roce 1989 tzn. v období po sametové revoluci tyto problémy ještě dále kulminovaly a vyvrcholily rozdělením tělovýchovné jednoty SPARTAK HLINSKO v roce 1994 na jednotlivé oddíly, protože ekonomika jednoty nebyla schopna pokrýt požadavky především fotbalového oddílu , který byl iniciátorem rozdělení jednoty.

Právě se děje

Z ledu lídra tabulky vezeme bod!

20. 10. 2024

M o r a v s k á  T ř e b o v á - třetí venkovní zápas a další důležitý bod do tabulky, tentokrát z ledu lídra tabulky. V rychlém a dramatickém avšak slušeně hraném utkání , se v napínavém konci radovali domácí, ale nechybělo mnoho a utkání mohlo skončit také prohrou domácích v základním čase, protože ve třetí části se Horses hodně tlačili do branky soupeře a jen neskut

Hlinsko rozhodlo derby v Chrudimi již ve druhé třetině.

16. 10. 2024

C h r u d i m -  v taháku kola, který představovala historicky známá rivalita mezi Chrudimí a Hlinskem se v derby prosadili  "hlinečtí koně". Po oboustranně opatrném začátku hosté odskočili jen o jednu branku. V druhé třetině však zasadili domácím orlicím těžký direkt a třemi brankami v rozmezí třech minut rozhodli o vývoji utkání.  Začátek první třetiny byl z obou stran opatrný, nicméně hlinečtí

Výhra s prvním celkem tabulky

11. 10. 2024

Z posílené Poličky vezeme všechny body.

09. 10. 2024

H l i n s k o - stejně jako Choceň tak také hokejisté Spartaku Polička posílili o hráče  z odhlášených Kohoutů. V sestavě se kromě tradičních ždárských hráčů, také objevlili hráči dojíždějící od Olomouce. Hvězdou týmu Poličky je dozajista vinikající střelec Pavlovský, který tvořil střeleckou dvojici s Augustinem v České Třebové, také posila obrany Hradil a  rozvněž na postu gólmanů jsou n

Úvodní utkání soutěže domácím nevyšlo dle představ.

06. 10. 2024

H l i n s k o - v úvodním utkání domácí bušili do soupeře téměř celé utkání, ale brankově se nedokázali prosadit, chyběla větší přímočařost. Soupeřovy posily se dokázaly prosadit. Domácí začali utkání velice aktivně, prvních šest minut se hrálo prakticky před brankou soupeře. Tlak zastavilo oslabení domácích v 7 minutě. Přesilovku Spartaku domácí ubránili, prakticky v jej&iacut

PUKY POMÁHAJÍ - HLASUJTE PRO MLÁDEŽ HLINSKA

24. 09. 2024

Zabojujte s námi, hlasujte pro HC Hlinsko na níže uvedeném odkazu a pomozte nám svým hlasem vyhrát v soutěži o hodnotné ceny pro naši hlineckou hokejovou mládež.   Hokejový klub HC Hlinsko Horses je letos zařazen mezi 38 klubů, v jejichž městech nenaleznete prodejnu Kaufland. Hlasování tak letos pro nás probíhá spravedlivějším systémem on-line. Hlasovat můžete z jedné IP adresy jednou denně, soutěž potrvá do 5. listopadu 2024.