Historie klubu - 90.léta

Dne 12. března 1994 se konala první valná hromada klubu, kde byl ustanoven již samostatný klub s názvem HC HLINSKO, klub ledního hokeje ETA. Předsedou a vedoucím zimního stadionu byl zvolen Radek Chlada, hospodářem Jaroslav Vosmík, tajemníkem František Musil, dalšími členy MUDr.Zdeněk Vacek, Jaromír Říha, Libor Mach,Vojtěch Pospíšil, Miroslav Beránek, Jiří Chlada st. Cílem pro tento výbor bylo zahájení jednání s představiteli města Hlinska o zajištění větší péče o zimní stadion,jeho postupná rekonstrukce a zlepšení ekonomické situace klubu aktivním vyhledáváním sponzorů a postupný nový sportovní rozvoj se zaměřením na mládež.

1997 - postup do I.Východočeské ligy
horní řada zleva: Kopecký D., Kopecký P., Dalecký M., Veselý T., Jonáš M., Pospíšil O., Janovský B.
střední řada zleva: J.Vosmík, Wasserbauer T., Škroch R., Vrána J., Sodomka M., Dalecký M., Seifert J., Havel R., vedoucí družstva Čížek M., předseda klubu Chlada R., Musil F.
dolní řada: Řádek M., trenéři Sodomka V., Ježek J., Minařík M., Gregor

V sezóně 1993/94 vedli družstvo dospělých trenéři Josef Sodomka a Ant. Dalecký, sestava družstva: brankaři K.Gregor,C.Kovárník, C - M.Minařík,O.Mach,P.Popelka,T.Wasserbauer,J.Vosmík,M.Marek, M.Nepokoj,D.Kárník,J.Němec,R.Němec,M.Plutnar / 5 hráčů CHS Chotěboř/ , M. Havel,R.Havel,J.Ježek,M.Dalecký,J.Seifert,O.Pospíšil, vedoucí družstva L.Mach. Toto družstvo v devadesátých letech hraje kromě jedné sezóny, kdy sestoupilo do II. Vč. Ligy nejvyšší soutěž v regionu Východních čech tzn.I.Východočeskou ligu,což je jistě úspěchem proti družstvům z okresních měst nebo měst v blízkosti velkých hokejových klubů. Našimi soupeři v této době byli HC Chrudim, Articolor Pardubice, HBH Holešák Havlíčkův Brod, HC Choceň, HC Vrchlabí, HC Chotěboř, Spartak Nové Město nad Metují, HC Jaroměř, HC Slovan Moravská Třebová, TJ Náchod.

Sestava družstva mužů se v průběhu let měnila, nicméně jádro a většinu družstva tvořili vždy odchovanci našeho klubu.

Klubem prošla řada hokejistů , kteří zde působili na hostování vzpomenu na R.Kuchára, Petra Rulíčka, Poláka,Schweinfutera,Saidlera z Chrudimi, dlouholetým kvalitním hráčem, který nakonec v Hlinsku hrál 7 let byl Ing. Břetislav Janovský z Pardubic, který byl odchovancem HC Dadák Vsetín,2 sezóny působili v našem klubu J.Košmider,M.Vlasák,J.Mrtka,D.Chlad,P.Klofáč ,R.Falta odchovanci z Havlíčkova Brodu.

Na trenérských postech se v devadesátých letech vystřídali u družstva mužů Ant.Dalecký,Josef Sodomka,Luboš Dostál z Chrudimi. V roce 1996 se také uskutečnil historicky první zájezd hlineckých hokejistů na přátelské utkání s družstvem MTW Diessen v Německu. V tomto přátelském utkání jsme soupeře porazili 11:3.

V roce 1998 se podařilo představitelům klubu R.Chladovi a J.Vosmíkovi prosadit myšlenku a sen mnoha generací hokejistů a jejich příznivců a to v uskutečnění rozsáhlé rekonstrukce zimního stadionu a jeho následné zastřešení ve vedení města Hlinska. Starostou byl tehdy Jaroslav Štorek. Ten se však slavnostního přestřihnutí pásky na nově zrekonstruované ledové ploše neúčastnil, protože pro nové volební období byl zvolen starostou RnDr.Rostislav Dvořáček. Na podzim v roce 1999 se slavnostního otevření nové ledové plochy a nově zrekonstruované strojovny s chladícím zařízením zúčastnil předseda Českého svazu ledního hokeje pan Karel Gut což bylo pro hlinecké hokejisty velkým zážitkem a novou motivací. Družstvo mužů sehrálo přátelské utkání s tradičním soupeřem z Chotěboře, předcházela krasobruslařská exhibice dívek z Pardubic. Rekonstrukci provedly firmy ČKD Choceň a stavební práce místní RENOS J.Novák z Hlinska. Vše nasvědčovalo tomu, že v roce 2000 bude stadion zastřešen. Bohužel politické spory ve vedení města vyvrcholily právě v období výběrového řízení na dodavatele zastřešení stadionu a došlo k novému výběrovému řízení a odložení této stavby o jeden rok.Do nového vedení města byli zvoleni Ing. Robert Vokáč - starosta a Ing. Vladimír Saifr - místostarosta, který vybudování haly dále prosazoval a organizoval jeho výstavbu.

Právě se děje

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

16. 03. 2024

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.