V prvním utkání na domácím ledě Horses bodovali.

10.10.2021

H l i n s k o -  Orli v minulém kole urvali 2 body na domácím ledě se Slovanem M. Třebová a hlinečtí očekávali v souboji o první body, že utkání nebude procházka růžovou zahradou.  Nicméně od začátku utkání převzali iniciativu na ledě, kterou vyjádřili i brankově v 8 minutě, kdy po důrazu před brankou hostí skóroval T.Cejpek po asistenci s D. Homolou a T.Břízou. O minutu později mohl skórovat P. Kulhánek ale střela mu nesedla a neskončila v prázdné půlce branky.  Ve 13 minutě vyřešil gólman domácích L.Saifr přečíslení 2 na 1 a brankouvou příležitost hostí zlikvidoval. Domácí měli více ze hry a v 15 minutě zvýšil na 2:0 T.Hudec po asislenci R.Chvojky.  Vzápětí další tutovku spálil P. Kulhánek a poté se do konce třetiny již stav nezměnil. I na začátku druhé části měli domácí tlak na branku ve 24 minutě T.Bříza nabil T. Hudcovi a ten mezi kruhy vypálil a zvýšil na 3:0. Ve 30 minutě měli Orli 4 minutovou přesilovku ale naopak  v ní mohli spíše skórovat dvakrát domácí,  ať již po šanci D.Brožka tak i  P.Beneše jehož střela proběhla po boční i horní tyči. Jen co byli domácí v plném počtu zvýšil ve 35 minutě na 4:0 pěknou tečí D.Brožek po tvrdé střele P. Beneše od modré. Po 34 vtřeřinách úvodu závěrečné třetiny zvýšil na 5:0 T.Bríza po vyhrané buly v pásmu soupeře a asistenci D. Homoly.  Skóre se mohlo navyšovat, ale domácí neproměňovali šance. Hosté snížili na 5:1 v 53  minutě po brance Pejchy. I přes další šance domácích se do konce utkání nepodařilo brankový rozdíl navýšit ,ale po dvou nevydařených utkáních na ledě soupeřů bylo toto utkání a první body do tabulky důležité.