Hlinečtí Koně odstartovali přípravu proti Sklářům výhrou .

5.9.2021

H l i n s k o - v prvním ze šesti přípravných utkáních se domácí domácí zaslouženě zvítězili. Soupeř měl za sebou již jedno vítězné utkání proti Ledči n/S (5:0). V první třetině byla na domácích vidět dlouhá herní přestávka. Skláři zahájili hru aktivněji a v  6. minutě zachránila domácí od branky tyčka a následně skvělý švih betonem P.Sodomky po dorážce. Domácí odbránili i přesilovku soupeře  v 7 minutě. Ve 14 minutě se prokličkoval přes dva hráče T. Cejpek natáhl si k tyči i brankáře a předložil loženku M. Zdražilovi, který z první zakončil do volné branka 1:0. I v úvodu druhé třetiny měla Světlá šance na vyrovnání, ale chybovala v 26 minutě, kdy v rohu vybojoval kotouč J. Dítě a přesně přihrál na volného T.Hudce,který vymetl horní roh Hanákovy svatyně 2:0. Ve 28 mintě byl vylouček do konce utkání Fink  a vzápětí M. Zdražil . V dlouhém oslabení domácích využili Skláři přesilovou hru, kdy po střele obránce zamířil do branky domácích Kopecký 2:1. Hlinečtí však belzprostředně zatlačili hosty do defenzívy a po akci T.Pavlaty za brankou přihrál M. Havel přesně na najetého J. Dítě, který bez přípravy zakončil nad vyrážečku Hanáka 3:1. O minutu později po vyhrané buly P. Pelána překvapivou střelou zvýšil na 4:1 R.Chojka. Hosté nevyužili přesilovku ve 43 minutě po vyloučení J. Jílka, který byl vylouček po střetu s brankářem Hanákem. Ten se při pádu na led nešťastně zranil a otřesený musel vystřídat. Když na začátku 51 minuty zvýšil na 5:1 po pěkné akci a přihrávce Š. Lenocha prudkou střelou J. Plachý bylo rozhodnuto. Skláři však nesložili zbraně a o minuto později měl V.Kekula plné ruce i nohy práce po spršce střel, kdy chytal i s půjčenou holí od obránce, ale kotouč za záda nepustil. Tečku za utkáním udělal v 59 minutě M. Havel,když po asistenci R.Chvojky zvýšil na 6:1.

Příští  2 utkání hrají hlinečtí na ledě Chotěboře v pátek 10.9. a v neděli zajiždí k odvětě do Světlé n/S.