Ve vyrovnaném utkání se nakonec radovali hosté.

30.9.2020

H l i n s k o -  po nerozhodném stavu po dvou třetinách hosté odskočili o jednu branku. Domácí usilovali o vyrovnání v power- play, ale soupeř vyrovnání nepřipustil a navíc rozhodl brankou do prázdné brány v 59 minutě.

Hlinečtí neměli dobrý začátek, po 33 vteřinách inkasovali po špatném rozebrání hráčů prakticky hned po vhazované buly před domácí brankou 0:1 (Svoboda). Soupeře branka viditelně povzbudila měli více pohybu a důrazu. Z něj se domácí pomalu dostávali, nepomohla ani přesilovka v 10 minutě, kdy kromě jedné střely Peška v brance neohrozili. V 11 minutě J. Vácha obranným zákrokem vyřešil kdy mohl jet brejk opět Svoboda. Ve 14 minutě Eis  blafákem překonal domácího gólmana podruhé 0:2. Domácí zmobilizovali síly a v 16 minutě dostal kotouč za záda gólmana hostí J. Dítě po akci J.Hrona 1:2.  Domácí se však ze snížení neradovali dlouho v 16 minutě zvýšil střelou nad lapačku domácího gólmana Doležal 1:3 .V brance domácích se vystřídali brankáři a nastoupil P. Sodomka. Domácí v posledních minutách první třetiny donutili hosty faulovat, ale v přesilovce neuspěli.

Do druhé třetiny vstoupili Horses mnohem aktivněji, dohrávanou přesilovku nevyužili ale pár vteřin po ní objel P.Beneš branku Peška a mířenou střelou k levé tyči snížil na kontaktní branku 2:3. O minutu později vybojoval kotouč v pásmu P. Pelán a následně R.Chvojka střelou na branku přes klubko hráčů vyrovnal 3:3. Šance se následně střídaly na obou stranách. Domácí ubránili dvě oslabení  v 29 a 31 minutě. Velkou šanci na obrat měl po přihrávce T.Cejpka v brejku P. Pelán. Až v závěru třetiny  zatlačili hosté domácí do defenzívy, ze kterého vzešlo oboustranné vyloučení P. Lenocha a  Dvořáka.

Při hře ve třetí třetině bylo stále více jasné, že o vývoji utkání rozhodne jedna chyba. Nevyužli jsme přesilovku po faulu na R.Chvojku. V 51 minutě po prohrané buly, chybě, kdy jsme nedokázali rychle dostat kotouč z pásma se prosadil před brankou Pecen a zvýšil na 3:4 pro hosty. Domácí bojovali o vyrovnání v 54 minutě Pešek vychytal střelu P. Beneše v brejku a bohužel neuspěl ani J. Hron v úniku od modré čáry se rychle dostal do gólové šance, ale střela šla nad horní tyč. Domácím nezbylo nic jiného než se pokusit vyrovnat v power-play. V tomto utkání jsme v ní neuspěli Pecen poslal kotouč do prázdné branky střelou z obranného pásma a v 59 minutě pečetil výsledek na 3:5.