Litomyšl otočila výsledek 4 minuty před koncem.

24.10.2021

H l i n s k o -  hlinečtí v utkání bojovali o vítězství, ale favorizovaný soupeř, který v soutěži ještě neprohrál dokázal 7 minut před koncem vyrovnat těsné vedení domácích a rozhodl 5 minut před koncem,když využil početní výhodu.

V první třetině měli hráči Litomyšle velkou převahu, kterou vyjádřili řadou gólových šancí, ale kromě jedné kterou proměnil v 8 minutě (0:1)  Háněl jich řadu pochytal Vl.Saifr a držel tým jistými zákroky. Domácí zlepšili pohyb až v závěřu první třetiny. Do začátku druhé třetiny si přenesli přesilovou hru, kde měl šanci na vyrovnání T.Cejpek. Ve 23 minutě ujel v brejku T.Bříza, ale v rychlosti mířil vedle tyče. Přesilovou hru ve 24 minutě hlinečtí dokázali využít kotouč si vyměnil P.Beneš s  T.Břízou, který vybruslil na vrchol kruhu a přesnou střelou vyrovnal 1:1. T.Bříza mohl po souhře s D.Homolou a T.Cejpkem zvýšil stav ve 28 minutě. Místo branky však přišlo oslabení, ale domácí dokázali ubránit šance soupeře. Zlepšenou aktivní hrou šli domácí do vedení v 34 minutě, kdy se po bruslařském souboji s obráncem dokázal M.Zdražil prodrat před Horáčka a otočil výsledek ve prospěch domácích 2:1. V 36 minutě domácí opět pykají, ale oslabení ubránili, škoda že ve 38 minutě nevyužil svoji šanci D. Homola. Největší šanci na zvýšení brankového rozdílu bylo dvojnásobné vyloučení hostí ve  43 a 44 minutě, domácí měli 3 minutovou výhodu pět na tři, tu bohužel nevyužili což se ukázalo na konci utkání jako rozhodující.  Ve 49 minutě měli naopak výhodu hosté, ale proti byl neomylný domácí brankář. Stějně tak v 50 minutě kdy 100% šanci Jakubce domácí gólman vykopl v rozkleku betonem. Litomyšl zvyšovala tlak na vyrovnání, ale domácí hráči padali obětavě do střel. V 53 minutě však dokázal šikovnou tečí vyrovnat Ostřanský 2:2. Domácí kontrovali brejkem D.Brožka, ale  Horáček v brance soupeře skulinu vedle tyče dokázal vykrýt. V 55 minutě dostali hosté výhodu přesilové hry, zamkli domácí v pásmu, Bláha poslal těžkou přihrávku přes hokejky všech hráčů před brankou na protilehnou stranu Stoklasovi, který z těžkého úhlu dokázal z první umístit kotouč pod horní tyč a otočit tak  v 57 minutě vývoj utkání -  2:3.Domácí nevzdávali, hráli v pásmu soupeře, ale ani power play v poslední minutě utkání k vyrovnání nevedla a hosté se tak mohli radovat ze zisku 3 bodů.