V okresním derby zvítězil soupeř nejtěsnějším rozdílem.

30.10.2022

H l i n s k o -  v derby si všechny body odvezl soupeř. Domácí hráči měli velkou motivaci, ale v porovnání s utkáním v Litomyšli  jejich hra  postrádala větší přesnost a rychlost v rozehrávce.

Hosté si v úvodní části vynutili tlak k čemuž přispělo o zbytečné byloučení již ve druhé minutě utkání. Domácí oslabení ubránili, ale tlak hostí pokračoval. Úvodní branka padla ve 12.minutě po přečíslení domácí obrany a přihrávce Plcha na  M. Kostku, který potvrdil střeleckou formu 0:1. Šanci na vyrovnání si vytvořil M. Kišš s O. Karáskem, ale jeho teč hostující gólman zlikvidoval. Další šance přicházely jen zřídka jednou z mála byla i bekhendová střela J. Hrona po souboji na zadním mantinelu v pásmu soupeře. Ve druhé části domácí více vyrovnali hru, ale ani dvě přesilové hry nevedly ke srovnání stavu. To hosté dokázali svoji početní výhodu využít ve 38 minutě za několik vteřin a opět se gólově prosadil Kostka 0:2. Do třetí části nenastoupil pro bolest v rameni R.Chvojka a trenér domácích musel provést změny v sestavě pro změnu vývoje utkání. Horses v úvodu třetí části snížli stav na 1:2 po přihrávce M. Machače na najetého J. Jílka, který se v rychlosti dostal přes obránce a proměnil svoji šanci. O minutu později zlikvidoval  Vl. Saifr skvělým zákrokem obrovskou šanci Poláka. Ve 48 minutě jsme nevyužli přesilovou hru, přesto že P. Beneš třikrát pálil na branku, ale žádný kotouč se nepodařilo dostat za záda chrudimského gólmana.  O šanci vyrovnat přišli domácí při oslabení za špatné střídání ve 56 a 57 minutě, dvojnásobné oslabení však dokázali po výborných zásazích V. Saifra ubránit. Domácí faulovali v enormní snaze o vyrovnání i v 60 minutě a hosté pak již zkušeně podrželi kotouč a dotáhli svoje jednobrankové vedení až do závěrečné sirény.