Všechny body pro domácí.

6.11.2022

H l i n s k o -  hlinečtí potvrdili roli favorita utkání, ale jako vždy se soupeřem z Poličky to nešlo úplně jednoduše.

Dvě vyloučení na začátku první třetiny zastavilo očekávaný nástup domácích. Vedení se ujali v 11. minutě po akci, kterou založil T. Hudec a po vyhraném souboji  P.Štěpánka za brankou hostí se gólově prosadil J. Hron 1:0. V 15 minutě mohl skórovat aktivně hrající T.Grygar. Soupeř zahrozil v 18 minutě po zakončení Šerejcha, ale Vl. Saifr v brance domácích byl pozorný. Tlak  domácích v závěru třetiny a při vyloučení hostí branku nepřinesl. V úvodu druhé části měl velkou šanci Prokopec, ale nebezpečnou situaci zlikvidoval domácí gólman s přehledem.   Hosté vyrovnali v 25 minutě po prohrané buly a v prostoru brankoviště Zobač zavěsil pod horní tyč 1:1. Domácí využili přesilovou hru ve 34 minutě ve které se střelecky prosadil D.Brožek 2:1. Domácí dostali hosty pod tlak a brejk T.Grygara musel podražením řešit poličský obránce po kterém následovalo trestné střílení, exekuce se ujal M. Kišš, ale jeho střela minula tyč. V 35 minutě se ocitl v defenzivní prácí ve vlastní třetině  P. Štěpánek po níž projel přes celý vál a dokázal z tězkého úhlu překonat Ehrenbergra v brance hostí 3:1. Ve třetí části měli hosté výhodu přesilové hry, ale domácí dokázali ubránit , kvalitní poziční hru předvedl  D. Králíček s T. Grygarem. Horses  se brankově prosadil ve 45 minutě po pohledné souhře a finální přihrávce M. Kišše na osamoceného R.Chvojku, který neměl problém proměnit tuto šanci 4:1. Hosté snížili stav při oslabení domácích po brance Mášy 4:2. Zvýšil stav mohl M. Nepokoj po brejku s M.Machačem, ale kotouč, který již směřoval do branky dokázal Ehrenberger zázračně zastavit . Závěrečných pět minut utkání si již domácí zkušeně pohlídali a soupeře nepustili k vážnější šanci na korekci výsledku. Premiéru v A týmu na domácím ledě se připsal junior M.Picka, který s týmem absolvoval i středeční utkání v M.Třebové.

Hlasy po utkání: P. Rohlík hlavní trenér: ,, Vše v tomto utkaní probíhalo podle našeho plánu. Postupně pro nás nepříjemného bojovného soupeře udolat a získat 3 body!”