Postupový bod v souboji s lídrem tabulky jsme nezískali.

13.11.2022

Česká Třebová -  po třech výhrách chtěli Horses získat i čtvrtou postupovou. Soupeř, který je jasným lídrem tabulky však na domácím ledě nezaváhal. Postupová matematika byla jasná - získat jeden bod k jistotě postupu, protože v případě výhry Litomyšle s Moravskou Třebovou by se pátá Litomyšl dotáhla bodově na Hlinsko . To se také stalo, Moravská Třebová při jistém postupu nepotřebovala bodovat a tak výkon týmu bez brankáře Peksy tomu odpovídal. Litomyšl výrazně přehrála soupeře. S Litomyšlí mělo Hlinsko rovností bodů při vzájemných zápasek a také skóre ( 2:4 doma  4:2 tam) a tak o postupu Litomyšle rozhodlo až celkové lepší skóre.

Domácí začali utkání aktivně a první dvě minuty zle zatápěli před brakou soupeře. Hlinečtí postupně vyrovnávali hru, šance skórovat měl dvakrát J. Jílek ve třetí a páte minutě. Nebezpečnou střelu přidal M. Nepokoj , ale   vedení se ujali  Kohouti v 7 minutě, když odražený kotouč od zadního mantinelu šikovně okolo tyče dostal do branky Fúzik 1:0.  V 10 minutě brankář Kraus vytěsnil střelu R.Chvojky, která mířila do levého horního rohu vyrážečkou. Nicméně domácí šli po střele Hradila do dvoubrakového vedení 2:0. Hlinečtí hráči snížili po aktivní hře snížit na 2:1, když D. Králíček bekhendovým blafákem překonal Krause po přihrávce R.Chvojka a M. Kišše. Kontaktní branka nastartovala hosty k ještě vyššímu výkonu a v 18 minutě vyrovnal na stav 2:2 D.Brožek dorážkou po akci s T.Cejpkem .

Hned v úvodu druhé třetiny se raketově prosadil J. Jílek po vyhrané buly ve středním pásmu přes obránce, ale jeho střelu gólman domácích chytl. Platilo nedáš dostaneš a ve 23 minutě se Fúzik prosadil podruhé střelou od modré čáry 3:2. Netrvalo to ani minutu a nechytelnou střelou zvýšil Augustin po přihrávce Ostřanského na stav 4:2.  Ve 29 minutě se stav opět měnil R.Chvojka zavezl kotouč do útočného pásma a načasoval přihrávku O. Karáskovi,který dokázal v rychlosti  skórovat a snížit opět na kontaktní gól 4:3. Domácí se opět vrhli do útoku a jejich přesné přihrávky na najeté hráče, dělaly hostům problémy. Ve 33 minutě M. Nepokoj obětavě pádem do střely  zabránil gólové šanci. Hned první přesilovou hru domácí proměnili když Pražák prostřelil vše před sebou 5:3. Také Horses měli v závěru druhé třetiny příležitost snížit v přesilové hře po faulu na T. Hudce, ale v ní nevymysleli nic, co by vedlo k jejímu využití.

Ve druhé minutě třetí třetiny jel pykat na trestnou lavici M. Nepokoj za vyhozený kotouč. A domácí opět trestali, před branku Vl. Saifra si stoupl obrovitý Fúzik a opět se dostal k odražené střele a zvýšil na 6:3.  Navíc o minutu později byl vyloučen M. Machač, ale oslabení Horses dokázali ubránit. Následovala pasáž před brankou Krause, kde byly dvě slibné akce na snížení nepříznivě vyvíjející se situace, ale opět to byli domácí kdo udeřili ve 48 minutě se tvrdou střelou k pravé tyči prosadil  Hradil 7:3. Hosté vrhli poslední síly do útoku, vybojovali si přesilovu hru a dvacet vteřin dokonce přesilovou hru pět na tři. V 54. minutě se prokličkoval do šance M. Nepokoj a bekhendovou střelou zakončil pod horní tyč 7:4. Do konce utkáni již nezbývalo mnoho času a tak trenér P.Rohlík  odvolal při hře v pásmou soupeře gólmana a hosté se pokoušeli o snížení v šanci byl J. Jílek, ale Kraus se štěstím chytil jeho pokus. Veškeré úsili  hostí ukončil ve 60 minutě Fúzik střelou z úhlu do opuštěné branky 8:4.

Hlasy po utkání:

P. Rohlík hlavní trenér: ,,Snažili jsem se na nejlepší tým soutěže připravit. Hrát zodpovědně střední pásmo a hráče Kohoutů trošku vyvézt z herní pohody. Přitom se, ale snažit vyrážet do rychlých protiútoků. To se nám dařilo první třetinu. Měli jsme několik slibných šancí, které jsem ovšem neproměnili. Utkání rozhodli 2 rychlé branky soupeře v počátku druhé třetiny. Tam odskočil na 4:2 a pro nás už bylo těžké utkání otáčet. Hodně se na nás projevovala únava z nahuštěného zápasového programu. Vliv na náš výkon měla také úzká sestava. Stále nám chybějí dlouhodobě zranění hráči. Klukům nemůžeme nic vyčítat. Nechali na ledě vše. Mohou nás mrzet nevyužité šance z kraje utkání.’’