Po středeční prohře se mohla radovat z výhry Chotěboř

9.9.2022

H l i n s k o -  k odvětě v přípravě na sezonu přijel tým soupeře v pozměněné sestavě  s třemi útočnými řadami, domácí tentokrát se čtyřmi s cílem prověřit složení řad a sbírání zkušeností mladých hráčů. Hosté začali velice aktivní hrou a rychlým přístupem k hráčům a tak pokračovali prakticky v celém utkání. V 5 minutě se sice domácí dostali do vedení po brance M.Kišše po jeho přesné střele nad vyrážečku Peška 1:0, ale ani ne po minutě již bylo vyrovnáno po akci, kterou zakončil Vlček po asistenci Jar. Ludvíka 1:1. Ve 13 minutě čelil T.Vlk v brance domácích hned dvěma brankovým situacím,které bravurně vyřešil. V 17 minutě však domácí obrana zapoměla na Kadlečka, který měl tolik volnosti, že mohl zvýšit na 1:2. O vyrovnání se postaral v 19. minutě R.Chvojka, který zakončil dorážkou v brankovišti akci T.Břízy se P.Štěpánkem 2:2. Od druhé třetiny se výrazně přitvrdilo ze strany soupeře domácí však v početní výhodu nedokázali využít. 30 minuta přinesla další branku hostí když Dvořák v brejku prudce vypálil na T.Vlka, který jeho střelu dokázal vyrazit, ale již nemohl dosáhnout na jeho dorážku, protože nebyl nikým bráněn  2:3. Závěrečná třetina pokračovala v nervózním duchu po dvojitém vyloučení hostí v němž figurovalo i vyloučení za hráčskou lavici. Přesilovou hru domácích pět na tři využil ve 42 minutě P. Štěpánek s asistencí Š. Lenocha 3:3. Stav utkání se měnil o šest minut později po nedůrazném přístupu k pronikajícímu hráči na zadním mantinelu, který následně přihrál Kadlečkovi mezi kruhy a ten střelou bez přípravy poslal kotouč přesně do horního růžku Vlkovi branky 3:4. Horses nevyužili přesilovku v 56 minutě, pokoušeli se o vyrovnání v téměř dvouminutovém power play při vyloučení hostí. Dělovka Finka rozezněla tyč, nicméně na vyrovnání to nestačilo a Chotěboř si odvezla zcela zaslouženou výhru.