Silný celek Nového Bydžova předvedl vysokou produktivitu.

18.9.2022

H l i n s k o -  v dalším přípravném utkání na domácím ledě přijal pozvání celek Stadionu Nový Bydžov se který v minulé sezóně patřil ke špici královehradeckého kraje. Těšili jsme se na naše  bývalé spoluhráče J.Šuvaru a O. Spala,kteří v Bydžově několik sezón působili,  ti však ukončili aktivní hokejovou kariéru. Soupeř předvedl výkon, ve kterém nebylo mnoho chyb, výborný pohyb,rychlou přesnou rozehrávku a výborného gólmana .

Do poloviny první části byla vidět z obou stran zabezpečená hra. Brankové šance měl Bezděk po střele od modré prověřil T.Vlka a stejně odpověděl M.Nepokojna kdy gólman Veselý rovněž předvedl rychlou reakci. V 10 minutě mohl otevřít skóre T.Bříza po vyjetí ze souboje na zadním mantinelu. Hosté však využili přečíslení v brejku dva na jedna a ve 13 minutě otevřel skóre Chára 0:1. Po minutě zvýšil před brankou osamocený Procházka  0:2. V 17 minutě domácí nevyužili přesilovou hru za záda Veselého se nedostaly střely M. Havla, R.Chvojky ani P. Štěpánka. Tedy platilo nedáš dostaneš a 30 vteřina před koncem třetiny zvýšil na 0:3 Eis. Ve druhé třetině domácí zlepšili pohyb a přesto, že zvýšili i střeleckou aktivitu nedařilo se snížit nepříznivé skóre. Naopak přesnou střelou k tyči ve 30 minutě zvýšil na 0:4 Zmítko, když měl spoustu času a sjel si z modré čáty až na vrchol kruhu. V polovině utkání střídal v brance P. Sodomka. V úvodu třetí třetiny opět rychlý průnik dvou hráčů podobně jako při úvodní brance a po načasované přihrávce neměl brankář šanci  na 0:5 zvýšil Štěpán. Domácí nesložili zbraně, měli dostatk střel, ale produktivita prostě při našich šancích nebyla. V 52 minutě snížil  na 1:5 M.Machač, který se prokličkoval ze středního pásma a zakončil tvrdou střelou. Hosté kontrovali na 1:6 v 55 minutě. Domácí mohli ještě korigovat nepříznivý stav střela M. Havla skončila na tyči. V  59 minutě překvapil Veselého v brance nahozeným kotoučem T.Cejpek a snižil na konečný stav 2:6.