Trutnov si výhru pohlídal

11.12.2022

H l i n s k o -  domácí se již ve třetím utkání potýkají s produktivitou. Trutnov získal ve druhé třetině vedení o tři branky a i přes velkou snahu se domácím vyrovnání nepodařilo.

Již ve druhé minutě si Trutnov vytvořil brankovou příležitost, ale Vl. Saifr bezvadně kryl, domácí mohli naopak skórovat v 7 minutě po akci Jílka s Kubalem a Štěpánkem. V 10 minutě pálil mezi kruhy na branku Pluháčka O. Karásek. Skóre otevřel střelou z úhlu, ale přesně pod pravou horní tyč Šimoníček 0:1. Domácí ubránili oslabení po faulu Finka se štěstím po střele obránce Váchy zazvonila pravá tyč. Horses se snažili o srovnání, v 16 minutě si vytvořil šanci Štěpánek a následně i T. Prachař. Domácí měli sice více střeleckých pokusů na branku soupeře, ale do kabin se šlo s jednobrankovým vedením soupeře. Druhá část nezačala z podhledu domácích dobře, inkasovali ze skrumáže před brankou po necelé minutě , kdy se prosadil nejlepší hráč hostí se zkušenostmi s extraligy a zahraničních štací R. Vondráček 0:2. Ve 23 minutě měli Horses výhodu přesilovky po faulu na T.Prachaře. V početní převaze pálil M. Machač i M. Nepokoj a také O. Karásek. Ke snížení brankového rozdílu došlo paradoxně v přesilové hře hostí. Dlouhým nahozeným kotoučem přes celé kluziště M.Machač nachytal gólmana hostí Pluháčka nachytal na hruškách, puk po dopadu proklouzl mezi jeho betony 1:2. Hosté však zareogovali bleskurychle v pokračující přesilovce  opět skóroval veterán R. Vondráček 1:3. Hlinečtí nevyužili dvě příležitosti v 35 minutě a ve snaze snížit na kontaktní branku si nepohlídali ve 40 minutě Smékala, který pláchl obráncům a střelou z kruhu zvýšil na 1:4 brankou do šatny. Do třetí části hlinecký trenér provedl změny v sestavě s cílem zatlačit soupeře do defenzívy což se povedlo. Ve 43 minutě M.Machač vyslal do brejku O. Karáska, který přihrávku o zadní mantinel proměnil tvrdou střelou 2:4. Branka nastartovala domácí do dalšího úsili a tlačili se do obranného pásma hostí. V přesilové hře ve 49 chybělo ke kontaktní  brance blízko, ale muška hlineckých nebyla přesná. Hosté zkušeně bránili a na změně stavu nezměnila nic ani dvouminutové power-play a minutová přesilovka 6 na 3. Trutnov si stav pohlídal.

Hlasy po utkání:

P. Rohlík hlavní trenér ,, Velmi silný a zkušený tým Trutnova potrestal nekompromisně každou naši chybu. My jsme naše šance nevyužili a to rozhodlo. Měli jsme malý tlak do branky. Bylo to, ale způsobeno dobře organizovanou obranou soupeře. Musíme uznat, že dnes byl Trutnov lepší a zaslouženě vyhrál.’’

HC Hlinsko Horses vs. HC Trutnov
27. Machač (Hudec), 44. Karásek (Machač, Štěpánek)
11. Šimoníček (Vondráček, Smékal), 23. Vondráček (Janoušek, Mach), 28. Vondráček (Vácha), 40. Smékal (Šimoníček)
V. Saifr (T. Dalecký) — A. Brázda, J. Bouška, T. Hudec, P. Fink, M. Nepokoj, M. Machač, J. Hamák, P. Beneš — O. Karásek, P. Kubal, D. Brožek, M. Kišš, T. Prachař, J. Jílek, P. Štěpánek
M. Pluháček (D. Krejčí) — L. Junek, T. Křížek, L. Vácha, P. Chaloupka, J. Zákravský, Z. Křížek — P. Chytráček, M. Bureš, R. Mach, Š. Švadlák, J. Šimoníček, J. Vognar, R. Vondráček, J. Luštinec, T. Oppelt, D. Smékal, R. Janoušek