V úvodním utkání v novém roce těsná prohra.

4.1.2023

H l i n s k o -  utkání na úvod nového roku se domácímu týmu vůbec nevydařilo. V první třetině hlinečtí podali výkon dle dohodnuté taktiky, fungovala rozehrávka i přechod do pásma lanškrounských Orlů. Prvních dvacet minut se hrálo prakticky na jednu branku a v pásmu soupeře. Nicméně Horses nevyužili tři přesilové hry a brankové šance vychytal Nimmerichter v brance Orlů. Domácí přestříleli soupeře 17 ku 5. Obraz hry se však změnil v 25 minutě druhé třetiny, kdy se hosté po kombinační akci ujali vedení brankou Kačerovského 0:1. V 28 minutě měli hosté výhodu přesilové hry, kterou nedokázali využit a domácí  ve 31 minutě vyrovnali po tlaku v pásmu. T.Hudec pálil od modré čáry, tuto střelu dokázal Nimmerichter vyrazit, ale po další kombinaci Chvojky a Beneše šla další přihrávka znovu na T. Hudce, který si sjel z modré čáry a vyrovnal střelou od odkryté části branky 1:1.  Domácí se snažili strhnout vedení na svoji stranu, ale ve 34 minutě sjel kotouč z hole po nevydařené střele obránci na modré čáře a do přečíslení třech na jednoho obránce se dostali Orli a blafákem zakončil akci Šembera 1:2. Domácím se nedařil přechod do útočného pásma a akce končily za brankou Nimmerichtera či na mantinelech. Ani ve třetí části se obraz hry nezměnil ani po úpravě v sestavě. Ve 45 minutě opět brejk dvou hráčů soupeře. Soupeř se dostal do dalšího brejku v 52 minutě po ztrátě kotouče u mantinelu na modré útočné čáře a rozjetý Švub zakončil střelou pod horní tyč 1:3. Domácí marně dobývali soupeřovu branku a nedokázali dobře bránícího soupeře přečíslit nějakou překvapivou akcí. Hosté faulovali v čase 58:03 a naději na vyrovnání výsledku vykřesal po střele P. Beneše od modré čáry O. Karásek 2:3. Ze závěrečné power-play domácí vyrovnání nevykřesali.

Hlasy po utkání:

P. Rohlík hlavní trenér: Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Byl tam pohyb, kombinace i agresivní forčekink. Vytvořili jsme si řadu šancí. Ty jsme neproměnili. Soupeř od druhé třetiny začal více bruslit a hrozil zejména z brejků. My jsme nepochopitelně upustili od hry, kterou jsme praktikovali první třetinu. Začali jsme situace řešit velmi složitě a dělali chyby. Vázla nám kombinace. Přes dobře bránícího soupeře jsme se nedokázali prosadit. Utkání hráčům ukážeme při rozboru. Chceme, aby viděli, že je třeba pracovat systémově celých 60 min. Ne pouze první třetinu.''