Třebechovice odjely s deseti brankami.

8.1.2023

H l i n s k o -  Horses zlepšeným výkonem a vysokou produktivitou zvládli úspěšně odvetu s Orebity.

Již od začátku utkání se domácí prezentovali aktivní hrou, ve které byla základem rychlost rozehrávky na najeté spoluhráče a z toho plynoucí rychlý přesun do obranného pásma hostí. Již ve druhé minutě zahrozil rychlým postupem O. Karásek, ale jeho blafák Petrů v brance hostí dokázal se štěstím zneškodnit. Následovala palba M. Nepokoje, R.Chvojky. Hosté neměli mnoho šancí se dostat do obranného pásma domácích, protože jejich přechod středního pásma neměl úspěch. Ve 12 minutě pálil nad horní tyč T.Prachař po akci s R.Chvojkou. Skóre otevřel po tlaku do branky P. Kubal, když mu po dvou střelách T.Hudce od modré čáry, připravil šanci M. Kišš 1:0. První vážnou šanci měli hosté až v 19 minutě kdy nebezpečnou střelu Beránka ukryl do lapačky T.Vlk.

Také ve druhou část začali domácí aktivně. Ve 22 minutě přijal R.Chvojka přihrávku na modré čáře a s obráncem na zádech se tlačil do branky a zakončil střelou. 25 minuta a přesná přihrávka M.Machače na najetého M. Kišše,který z prostoru mezi kruhy nachytal střelou těsně nad ledem k pravé tyči vysokého Petrů, který se nestačil dostatečně ohrnout a chytit ji do lapačky 2:0. Ve 26 minutě měli hosté výhodu přesilové hry, v ní se podařilo T. Prachařovi vybojovat v souboji kotouč  po nejisté rozehrávce brankáře a vyslal do šance po křídle najetého T.Hudce, který nepromarnil šanci 3:0. Ve 30 minutě z dalšího domácí oslabení se hosté prosadili v přesilové hře, kterou využil Šeda, když T.Vlk první šanci vyrazil, ale již nedosáhl na jeho dorážku 3:1. Další oslabení v31 minutě v těsném sledu domácí ubránili a naopak v přesilové hře ve 34 minutě navýšil vedení  na 4:1 O.Karásek po akci s M. Kiššem a M.Machačem. Ve 37 minutě třebechovičtí snížili po nedůrazu v obranné činosti před vlastní brankou na 4:2 snížil J. Drašnar. Domácí reagovali třemi slepenými brankami ve dvou minutách a prakticky rozhodli o utkání na 5:2 zvýšil v čase 37:11  M. Kišš po akci s P.Kubalem a T.Hudcem. V čase 38:11 zametl kotouč do branky J. Bouška po asistenci J.Hrona, který vybojoval puk mezi dvěma obránci 6:2. Za 14 vteřin bylo ještě veseleji protože T.Prachař připravil gólovou situaci P. Štěpánkovi, který ji neváhal využít 7:2.

Nepříznivý stav se hosté samozřejmě snažili korigovat, což se jim podařilo ve 42 minutě třetí třetiny na 7:3 snížil Veselý. Domácí opět zabrali a ve 45 minutě se do brejku prosadil J. Jílek, ale byl v samostatném nájezdu faulován, nařízené trestné střílení dokázal chladnokrevně využít a na prudkou střelu mezi betony Petrů neměl šanci reagovat 8:3. O dvě minuty později se potřetí prosadil M.Kišš a dokončil svůj hattrick u kterého asistoval O. Karásek 9:3. Desátou brankou uzavřel skóre domácích ve 48 minutě T.Prachař po přečíslení s P.Štěpánkem 10:3. Koncentrace domácích následně nebyla stoprocentní v 56 minutě hosté využili přesilovou hru a na 10:4 snížil Mlateček po přihrávce Hanouska. V 58 minutě z trestného střílení snížil na konečných 10:5 Sajdl.

Hlasy po utkání:

P.Rohlík - trenér domácích - "Dnešním utkání jsme chtěli důsledně plnit obranné činnosti. Od útočného pásma, přes střední až do obranného. To jsme důsledně dodržovali a doufám, že se hráči přesvědčili, že to je jediná cesta, se kterou můžeme být úspěšní v playoff. I z tohoto obranného systému jsme si vypracovali řadu šancí. Pochvalu hráči zaslouží za produktivitu. Byli jsme po dlouhé době hodně důrazní před brankou soupeře. V závěru utkání jsme od nastaveného kurzu ustoupili a zbytečně inkasovali. To se nesmí opakovat. 5 inkasovaných branek je hodně.''