Hlinečtí Koně rozhodli v souboji s Kohouty v nájezdech.

1.2.2023

H l i n s k o - ve čtvrtém utkání tahali za kratší konec Kohouti, ale vždy dokázali vyrovnat brankový rozdíl a v poslední minutě zákládní hrací doby vyrovnali stav. V nervy drásajícím utkání mohli rozhodnout v početní výhodě  v prodloužení, ale Horses  obětavě ubránili a pak rozhodli třemi porměněnými nájezdy, když Kohouti neproměnili ani jeden. Rozhodl  gólman.

Domácí začali aktivně již ve druhé minutě mohl otevřít skóre O. Karásek. V 8 minutě domácí ubránili oslabení, ale ve 12 minutě znovru zahrozil O. Karásek. Od poloviny první třetiny měli více ze hry a v 15 minutě výhodu přesilové hry pět na tři. Oba týmy dobře bránili a v první části stav 0:0.

V 23 minutě proměnil svoji šanci P. Kubal, který střelou přes obránce pálil na Krause, ten střelu vyrazil, ale jen před sebe a na dorážku již nedosáhl 1:0. Hosté na rychlou hru domácích reagovali fauly. V přesilové hře ve 26 minutě využil přesilovou hru domácí tým, když O. Karásek nabil na zakončení T. Prachařovi, který zvýšil na 2:0.  V 31 minutě putoval na trestnou lavici za krosček Ostřanský a následoval ho za sekání  Pavlovský,  velkou šanci spálil M. Kišš.  Kohouti se dostali do hry až v konci druhé části a po zámku v pásmu domácích snížil  v 39 minutě Jemelka po asistenci  Pavlovského a Augustina 2:1.

Ve třetí části hosté vrhli všechny síly do vyrovnání. Domácí ubránili oslabení, když pykal M. Machač. V 51 minutě vyrovnal stav na 2:2 Ostřanský  po akci Pavlovského, který objel branku a podél tyče ideálně do jízdy přihrál. Domácí obětavým výkone ubránili oslabení v 52 a 53 minutě, tedy oslabení tři na pět. T. Vlk dokázal eliminovat všechny střely soupeře. Radost vypukla při brance v 56 minutě, kdy z otočky od mantinelu poslal T. Prachař přesnou prudkou střelu a Kraus si nepohlídal levou tyč 3:2. V 59 minutě se prodral do nájezdu Augustin, ale nedokázal překonat T.Vlka. Hlinsko hrálo ve 3 třetině 4x v oslabení.  Kohoutům nezbylo než zkusit vyrovnat v power-play což se  podařilo v 60 minutě Ostřanskému po závaru v brankovišti. To byl těžký zásah, ale domácí nevzdali.

V pětiminutovém prodloužení branka nepadla, přestože hosté dostali výhodu početní výhody v 62 minutě.Horses bojovali jako o život a oslabení ubránili. V 64 minutě naopak po křídle útočil M. Nepokoj a Kraus střelu se štěstím vyrazil. 

Rozhodnutí přinesly samostatné nájezdy. Sedlák - neproměnil, M. Nepokoj proměnil 1:0, Ostřanský - neproměnil, R.Chvojka - proměnil 2:0,  Filip - neproměnil, P. Kubal -proměnil 3:0 a bylo rozhodnuto.  Více než 300 skvělých domácích fanoušků se mohlo radovat z výhry Horses a  vyrovnání osmifinálové série play-off na stav 2:2.

Hlasy po utkání:

P.Rohlík - trenér domácích - Od našich hráčů dnes nejlepší výkon v sérii. I když byli pod tlakem mečbolu soupeře, tak dokázali plnit zadání a ukázali, že jsou odhodláni pro úspěch našeho klubu udělat maximum. Kdybychom proměnili šance, mohlo být rozhodnuto již po první třetině. Utkání se ovšem rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Tam rozhodl faktor brankař. Tomáš Vlk opět ukázal proč jsme ho do Hlinska přivedli. Je to nejlepší brankař soutěže.” Děkujeme skvělým fanouškům, kteří opět přišli v hojném počtu podpořit náš tým a vytvořili hráčům super podporu.

 

 

 

 

 

 

HC Hlinsko Horses vs. HC Kohouti Č. Třebová
skóre:
4 : 3 SN
třetiny:
0:0, 2:1, 1:2, 1:0
branky domácí:
23. Kubal (Chvojka, Beneš), 26. Prachař (Karásek), 56. Prachař, rozh. náj. Nepokoj
branky hosté:
39. Jemelka (Augustin, Pavlovský), 51. Ostřanský (Pavlovský), 60. Ostřanský (Semorád, Augustin)
sestava domácí:
T. Vlk (P. Sodomka) — A. Brázda, J. Bouška, T. Hudec, P. Fink, M. Nepokoj, M. Machač, P. Beneš — M. Zdražil, R. Chvojka, T. Grygar, O. Karásek, P. Kubal, D. Brožek, J. Hron, M. Kišš, T. Prachař
sestava hosté:
M. Kraus (F. Ament) — V. Daněk, J. Schejbal, Z. Hradil, T. Sedlák, K. Pažourek, D. Král, P. Jemelka — M. Ostřanský, J. Vaňo, M. Pavlovský, V. Augustin, J. Fúzik, J. Čada, M. Hemský, J. Semorád, K. Plášek, V. Veverka, M. Filip
rozhodčí:
David Kolář, Ondřej Škorpil — Jan Kopecký, Pavel Kopecký vyloučení 5/7 počet diváků : 362

Příští zápasy

RLJ | 29.9. 2023, 20:00
HC Hlinsko Horses - Chotěboř
vs.
RLD | 30.9. 2023, 17:00
HC Hlinsko Horses - HC Slovan M.Třebová
vs.
LMŽ B | 30.9. 2023, 9:30
Pardubice - HC Hlinsko Horses
vs.

Poslední zápasy

"A" | 27.9. 2023, 19:00
HC Spartak Choceň - HC Hlinsko Horses "A"
5 - 9
RLD | 24.9. 2023, 16:45
HC Spartak Choceň - HC Hlinsko Horses
3 - 1
"A" | 24.9. 2023, 17:00
BK Nová Paka - HC Hlinsko Horses "A"
8 - 2
RLD | 23.9. 2023, 17:00
HC Hlinsko Horses - Loko. Česká Třebová
0 - 5
"A" | 20.9. 2023, 19:00
Světlá nad Sázavou - HC Hlinsko Horses "A"
3 - 5