O postupu Č.Třebové rozhodlo v 5 zápase až prodloužení!

3.2.2023

Česká Třebová -  také pátý osmifinálový duel přinesl dramatickou sportovní zápletku, nakonec se šťastnějším koncem pro domácí tým. Po zcela vyrvnaném souboji ve kterém Horses dokázali otočit nepříznivý vývoj ze stavu 3:1 až na 3:5 ve třetí třetině, domácí vsadili vše na své hvězdné útočníky a dokázali vyrovnat. V prodloužení ve kterém jsme opět hráli v oslabení, domácí využili danou šanci a rozhodli tak o postupu do čtvrtfinále.

Kohouti začali utkání velice aktivně a řadou střel zaměstnali hlineckého gólmana, ten byl však pozorný, ve třetí minutě však pěknou akci rozehrál P. Fink, který svižně přihrál P. Benešovi,který přesnou přihrávkou mezi hráči Kohoutů poslal najetého R.Chvojku na modré čáře do brejku, který skvěle proměnil 0:1. Domácí ubránili přesilovu hru v 5 minutě a Kraus chytil nebezpečnou střelu P. Beneše. V 7 minutě zahrozil průnikem Veverka, ale jeho pokus dostat kotouč mezi betony T.Vlka nevyšel. V 9 minutě  fauloval D.Brožek a domácí okupovali pásmo hostí, ale Horses obětavě bránili, střelu Fuzika zlikvidoval T.Vlk. Při domácích stálo štěstí při vyrovnávací brankce, vystřelený puk se odrazil od zadního skla tak, že kotouč ještě odrazil od něčí brusle kolem tyče ve 14 minutě do branky - smůla 1:1.

Začátek druhé třetiny byl studenou sprchou po prohrané buly se prosadil Pavlovský a prudkou střelou přesně k tyči zvýšil na 2:1 pro domácí. Horses špatně střídali ve 22 minutě a obdrželi 2 minutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Početní výhodu Kohouti dokázali využít a opět to byl Pavlovský komu se dařilo 3:1. Následovaly další dvě vyloučení ve 24 a 25 minutě, ale pak se Horses nadechli, začali hrát aktivní hru, která donutila domácí tým bránit. Ve 26 minutě průnik M. Nepokoje, následovala šance  ve spolupráci T.Prachaře s útoky s P. Kubalem. Ve 34 minutě měl Kraus problém se střelou T.Grygara. Ve 35 minutě se prosadil po levém křídle O. Karásek, nejprve tvrdá střela kterou Kraus vyrazil jen před sebe a ke snížení stavu stačila jen dorážka kotouče za jeho záda 3:2. Hlinečtí byli opět ve hře.

Také ve třetí třetině byli Horses aktviní a napadání v pásmu soupeře přineslo kýžený výsledek. Ve 45 minutě po kombinaci M. Nepokoje a T.Prachaře našla svůj cíl střela M. Kišše a bylo vyrovnáno 3:3. Horses byli v pevně v sedle a o minutu později vybojoval kotouč v pásmu M. Kubal s P.Benešem a R.Chvojkou a po zmatku domácích v obraně P. Kubal otáčel ve 47 minutě vývoj utkání ve prospěch hostí střelou pod horní tyč 3:4. Kohouti ve zmatku faulovali a pykal Pažourek za sekání. Přesilovou hru Horses dokázali využít  P. Štěpánek zavezl kotouč do pásma a po střetu s obranou Kohoutů  se kotouč dostal na hůl R.Chvojky, který neváhal pálit do odkryté části branky 3:5. Během 4 minut to byl obrat jako hrom! Jenže do konce třetiny zbývalo ještě hodně času. V témže čase obdržel trest Pavlovský za sekání po dosažené brance. Horses měli rozhodnout, ale nestalo se. V 52.minutě domácí přečíslili hosty po zalehnutí M. Machače ve středním pásmu a dostali se do přečíslení tři na jedna, které třetí brankou využil Pavlovský 4:5. Domácím snížení nalilo další síly, točili již jen dvě pětky a v 53. minutě vyrovnal v silném náporu na 5:5 Augustin. Závěr utkání byl boj o každý metr. Navíc v poslední minutě vyloučen T.Prachař v soubojí na zadním mantinelu, přesto Horses ubránili oslabení. 

Do prodloužení tedy měli domácí výhodu přesilové hry 4 na 3. Prodloužení nemělo dlouhé trvání, domácí vyhráli buly, před branku se zaklínil Fúzik a po nastřeleném kotouči Augustina, jej Fuzik protlačil pod betony T.Vlka 6:5. Bylo rozhodnuto.

Hlasy po utkání:

R.Chlada - v sérii jsme nebyli favority. V sezóně jsme si prošli těžkými obdobími, nepamatuji tolik zranění a nemocí a dalších těžkostí. Tým se připravoval na sezónu tvrdě a chtěl dosáhnout postupu do čtvrtfinále. O postupu rozhodoval pouze jeden gól ať již v postupu do A skupiny či postupu do čtvrtfinále. Důkazem je tato dlouhá a vyrovnaná série , ve které se v posledních dvou utkáních rozhodovalo na nájezdy či v prodloužení. Soupeř zvítězil v sérii nejtěsnějším rozdílem jeho kvalita se projevila, ale vidím i to , že jsme v  kvalitě naší hry udělali další krok dopředu.Jsem s týmem na střídačce i na trénincích vím, že kluci moc chtěli. Soupeři gratuluji k postupu. Hlineckým fanouškům děkujeme za podporu jak na domácím ledě tak na ledě soupeře .

HC Kohouti Č. Třebová vs. HC Hlinsko Horses
skóre:
6 : 5 PP
třetiny:
1:1, 2:1, 2:3, 1:0
branky domácí:
14. Král, 21. Pavlovský (Sedlák, Augustin), 23. Pavlovský (Ostřanský, Augustin), 52. Pavlovský (Schejbal), 53. Augustin (Fúzik, Sedlák), 61. Fúzik (Augustin)
branky hosté:
3. Chvojka (Beneš, Fink), 35. Karásek, 45. Kišš (Prachař, Nepokoj), 47. Kubal (Beneš, Chvojka), 48. Chvojka (Štěpánek)
sestava domácí:
M. Kraus (F. Ament) — V. Daněk, J. Schejbal, Z. Hradil, T. Sedlák, K. Pažourek, D. Král, P. Jemelka — M. Ostřanský, J. Vaňo, M. Pavlovský, V. Augustin, J. Fúzik, J. Čada, M. Hemský, J. Semorád, K. Plášek, P. Fiala, V. Veverka, M. Filip
sestava hosté:
T. Vlk (P. Sodomka) — A. Brázda, T. Hudec, P. Fink, M. Nepokoj, M. Machač, P. Beneš — D. Králíček, J. Bouška, M. Zdražil, R. Chvojka, T. Grygar, O. Karásek, P. Kubal, D. Brožek, J. Hron, M. Kišš, T. Prachař, P. Štěpánek
rozhodčí:
Petr Rulíček, Ondřej Škorpil — Petr Pošvář, Jan Kopecký Vyloučení: 7/5

Příští zápasy

Poslední zápasy

LMŽ B | 24.3. 2024, 9:00
HC Hlinsko Horses - HC Slovan M.Třebová
3 - 9
RLJ | 23.3. 2024, 14:00
HC Hlinsko Horses - SK Kutná Hora
5 - 1
RLD | 20.3. 2024, 18:00
HC Slovan M.Třebová - HC Hlinsko Horses
1 - 3
LMŽ B | 17.3. 2024, 9:00
Skuteč - HC Hlinsko Horses
4 - 12
LSŽ B | 16.3. 2024, 10:30
HC Hlinsko Horses - HC Slovan M.Třebová
5 - 4