Výhra Horses v Lanškrouně rozhodla o vítězi Poháru Vl. Martince

5.3.2023

L a n š k r o u n -  výhra Horses se nerodila lehce, domácí byli dvě třetiny lepším týmem. Závěr utkání však patřil hostům kteří otočili nepříznivý stav čtyřmi brankami v poslední desetiminutovce a rozhodli o tom, že se již v předposledním utkání sezóny stávají vítězem soutěže o Pohár Vladimíra Martince.

Domácí tým nastoupil do utkání velice aktivně a již v první minutě si vynutil faul na straně hosté. V přesilové hře měl T.Vlk plné ruce práce s třemi nebezpečnými střelami. Až v deváté minutě se Horses podařilo na chvíli usadit v pásmu domácích a pomohlo tomu i vyloučení na straně domácích po faulu na M. Zdražila.  Tvrdou střelu M.Nepokoje, která směřovala pod horní tyč však K. Nimmerichter ukryl do lapačky a stejně tak i další pokus M. Machače. Ve 13 minutě měl šanci T.Prachař, to však bylo vše do domácí hostům dovolili.

Stejně i ve druhé třetině aktivnější byli domácí. Hlineckým se nedařila rozehrávka a ani rychlý přechod do pásma domácích a akce končily ve středním pásmu, Ve 26 minutě pykal na trestné lavici M. Kišš, hlinečtí oslabení ubránii, ale ne již pokračující závar před svojí brankou a nepokrytý Šlezinger tak dostal příležitost skórovat do prázdné části branky 1:0. Hosté nevyužili přesilovou hru ve 27 minutě. Domácí využili šanci  ve 36 minutě a Pirkl zvýšil na 2:0 pro Orly. Již v posledních čtyřech minutách Horses zmobilizovali síly a zatlačili domácí do bránění v jejich pásmu Nimmerichter měl problémy se střelou P.Finka, ale tlak zastavilo další oslabení.

Do závěrečné třetiny a po důrazném rozebrání hry o přestávce trenér P.Rohlík nastavil organizaci hry způsobem, který přinesl svoje ovoce a nakonec i góly do sítě domácích. Ve 42 minutě průnik O.Karáska ještě branku nepřinesl, ale aktivní hra celého týmu změnila obraz hry z předchozích dvou třetin. Ve 46 minutě bomubu M.Nepokoje zastavila tyčka, ale v 50 minutě po střele M. Machače snížil stav na 2:1 P. Kubal.  Založení akce,která přinesla vyrovnávací brnaku zařídil M. Kišš po průniku po pravém kříle a přenesení hry přes P. Kubala na O.Karáska, který blafákem překonal Nimmerichtera 2:2. O dvě minuty později z průniku P. Kubala  zařídil obrat střelou bez přípravy M. Kišš 2:3. V 58 minutě potvrdil vítězství Horses průnikem přes celé hřiště M. Nepokoj, v pásmu předal kotouč P.Štěpánkovi a jeho střelu při průjezdu brankovištěm tečoval počtvrté za záda Nimmerichtera 2:4 a stanovit tak konečný stav utkání.

Slovo trenéra po utkání:

P.Rohlík :  " První dvě třetiny jsme se velice těžko prosazovali proti dobře bruslícímu soupeři. Prakticky jsme si nevypracovali žádné šance. Soupeř se dostával často do přečíslení a zaslouženě vedl 2-0 po 2.třetině. O přestávce jsme si museli určité věci připomenout. Zcela jsme změnili systém v obranné fázi. Více zavřeli střední pásmo a čekali na brejky. Z toho jsme vygenerovali 4 branky a utkání otočili v náš prospěch.”

HC Orli Lanškroun vs. HC Hlinsko Horses
skóre:
2 : 4
třetiny:
0:0, 2:0, 0:4
branky domácí:
29. Šlezingr (Šembera, Vogel), 36. Dvořák (Pirkl, Švub)
branky hosté:
50. Kubal (Machač), 51. Karásek (Kubal, Kišš), 53. Kišš (Kubal), 58. Nepokoj (Štěpánek)
sestava domácí:
K. Nimmerrichter (P.Řoutil) — F. Kužílek, D. Šlezingr, T. Pražák, T. Bureš, A. Zedníček, T. Hrdina, Š. Mann — O. Marek, J. Nastoupil, O. Pirkl, T. Markl, V. Švub, T. Dvořák, M. Šembera, R. Vogel
sestava hosté:
T. Vlk (M. Peřina) — J. Bouška, T. Hudec, P. Fink "C", M. Nepokoj, M. Machač, J. Hamák — M. Zdražil, R. Chvojka, T. Grygar, O. Karásek, P. Kubal, J. Hron, M. Kišš, T. Prachař, P. Štěpánek
rozhodčí:
Ondřej Škorpil — Adam Najman, Lukáš Matějka vyloučení 3/4

Příští zápasy

RLJ | 29.9. 2023, 20:00
HC Hlinsko Horses - Chotěboř
vs.
RLD | 30.9. 2023, 17:00
HC Hlinsko Horses - HC Slovan M.Třebová
vs.
LMŽ B | 30.9. 2023, 9:30
Pardubice - HC Hlinsko Horses
vs.

Poslední zápasy

"A" | 27.9. 2023, 19:00
HC Spartak Choceň - HC Hlinsko Horses "A"
5 - 9
RLD | 24.9. 2023, 16:45
HC Spartak Choceň - HC Hlinsko Horses
3 - 1
"A" | 24.9. 2023, 17:00
BK Nová Paka - HC Hlinsko Horses "A"
8 - 2
RLD | 23.9. 2023, 17:00
HC Hlinsko Horses - Loko. Česká Třebová
0 - 5
"A" | 20.9. 2023, 19:00
Světlá nad Sázavou - HC Hlinsko Horses "A"
3 - 5