V posledním utkání sezóny 2022/23 odjel soupeř s desítkou.

12.3.2023

H l i n s k o - v posledním utkání sezóny si hlinečtí s chutí zastříleli nasázeli soupeři deset branek a vítěznou pohárovou účast zakončili bez ztráty jedniného bodu. Pohár Vladimíra Martince obdržel tým HC Hlinsko přímo z rukou předsedy pardubického krajského svazu pana Vladimíra Martince, legendy československého hokeje a 3 násobného mistra světa.

Vždy nepříjemný soupeř z Poličky nepřijel prohrát i když na pořadí týmů v pohárové soutěži se ani v případě jejich vítězství nemohlo nic změnit. Domácí se v první třetíně dostávali do tempa pomaleji, některé kombinace nebyly přesné a hlavně chybělo účinné zakončení v přesilových hrách z nichž nevytěžili ani branku a naopak hosté dokázali po akci Elise se Šuterou ve vlastním oslabení vstřelit první branku v 17 minutě 0:1. V druhé části to však byla hra Horses ve zcela jiné kvalitě, hráči přidali na bruslení a rychlejší kombinaci a přesné mušce. Vyrovnání zařídil ve 24 minutě R.Chvojka, který se po střele P.Beneše rychle zorientoval v brankovišti a zametl kotouč za záda Holce 1:1 a odstartoval brankové hody. O minutu později zvýšil M. Kišš po spolupráci s M. Machačem a O. Karáskem. Vzápětí série dvou branek za sebou ve 26 minutě P. Štěpánek 3:1 a v téže minutě O. Karásek 4:1. Krátká dvouminutová přestávka a domácí opět kombinovali a další branky na sebe nenechaly čekat. Ve 29 minutě opět M. Kišš 5:1, ve 31. a 39 minutě pěkné slepené branky T. Prachaře po spolupráci s R.Chvojkou a M. Nepokojem 6:1, 7:1 a vzápětí ve 40 minutě přidal svoji třetí branku M. Kišš a dovršil hattrick 8:1. Ve třetí třetině se utkání již jen více méně dohrávalo. Ve 45 minutě přidal devátou branku P. Beneš s asistencí M. Nepokoje 9:1 a desítku načepoval soupeři opět P. Beneš po spolupráci s T.Prachařem 10:1, což byla za domácí závěřečná branka sezóny. Za hosty snížil na konečný stav 10:2 ve 49 minutě Martinů.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhodnoceni za tým  domácích M. Kišš a za tým hostí P. Elis, kteří obrdželi od partnera utkání Pivovaru Hlinsko dárkové balení hlineckého piva. Bezprostředně po utkání předal pan Vladimír Martinec pohár vítězům a popřál hráčům hodně úspěchů do další sezóny. Stějně tak byli odměněni 3 vylosovaní fanoušci.

Slova trenéra  po utkání:

P. Rohlík  - ,,Náš tým dnes v posledním utkání sezóny ukázal svoji kvalitu. K vidění bylo mnoho hezkých kombinací, které naše fanoušky musely potěšit ''