Vstup do soutěže se povedl domácímu Slovanu naopak hostím hrubě ne.

26.9.2021

Moravská Třebová -  domácí se mohou z úvodního utkání radovat, naopak hostům přibyly na čele vrásky. Hlinečtí nezachytili nástup domácích a než se nadáli prohrávali v 8 minutě 2:0. Ještě v téže minutě dokázal snížit po spolupráci s Hronem na 2:1 Havel, ale domácí do v rozmezí 13-16 minuty utekli na 4:1 a v brance vystřídal Kekulu Sodomka. Až v poslední vteřině utkání po brejku v přesilové hře snížil Dítě na 4:2 po přesné přihrávce Havla. Naději na lepší vývoj utkání přinesla hned první minuta utkání, když se od červené prokličkoval před Peksu v brance domácích Bříza a blafákem mezi betony snížil na kontaktních 4:3.  To však bylo ze strany hostí vše, po něproměněném trestné střílení po faulu na Havla v35 minutě, stihli domácí stihli  další branky a jejich hra nabývala s rostoucím vedením stále větší jistoty a na konci druhé třetiny vedli již 7:3. I přes korekce v sestavě měla obranná hra hlineckých velké mezery a navíc nedokázali využít další přesilové hry ani vyložené šance. Domácí tak dotáhli vítězné tažení v závěrečné třetině až na konečných 10:3. V příštím utkání si musí hlinečtí sáhnout do svědomí, jak každý jednotlive plní nastavenou taktiku, protože v tomto utkání se to ani zdaleka nepovedlo.