O výhře domácích se rozhodovalo až v závěrečné třetině.

10.9.2023

H l i n s k o -  také ve druhém přípravném utkání hlinečtí Koně zvítězili, ale o výhru se museli poprat a otočit nepříznivý stav , kdy soupeř vedl již o dvě branky.

Horses se hned po vhazování dostali do pásma soupeře  a P.Beneš  a J. Oliva vyzkoušeli pozornost Koubského v brance Sklářů. Prakticky z protiútoku však vyrazil do brejku P. Pokorný a otevřel skóre 0:1. Horses vyrovnali stav na 1:1 v 7 minutě po přihrávce R.Chvojky zpoza branku zametl kotouč za záda Koubského, dobře postavený M. Zdražil. Domácí v rozmezí 7 - 10 minuty dvakrát pykali na trestné lavici a M. Kraus vychytal dvě šance J. Doležala. Ve 13 minutě Horses svoji přesilovou hru nezužitkovali. V 16 minutě se přes obránce protáhl opět P.Pokorný který mohl sledovat  jen  na jeho záda a hosté šli opět do vedení 1:2. Ve 22. minutě orazítkovala tyč Koubského střela M. Kišše z levého kruhu. Z protiútoku zvýšil šikovný D.Kozlík po spolupráci s Jar. Doležalem 1:3.  Hlinečtí snížili stav v 31 minutě na 2:3 po využití přesilové hry a kombinaci T. Hudce s M. Machačem si mezi kruhy vybruslil M. Kišš a přesnou střelou trefil přesně k tyči. Domácí si následně vytvořili tvrvalejší tlak, který přetavili ve vyrovnávací branku. Střelu T.Hudce tečoval v brankovišti přesně O. Karásek 3:3. Hosté hrozili z rychlých protiútoků ve 33. minutě vychytal M. Hanák šanci J. Doležala. V 35  minutě mohl otočit stav ve prospěch domácích M. Machač, ale jeho střela skončila na tyči. Ve 36. minutě střela M. Kišše skončila na přilbě Koubského. Závěrečná třetina nezačala pro Horses dobře protože na trestnou lavici putoval M. Hudev ve 42 minutě a následně ve 45 minutě M. Kišš. M. Hanák domácí podržel, když likvidoval šanci samotného útočníka před jeho brankou. Domácí dokázali oslabení ubránit navíc J. Jílek forčekoval tak dobře, že dokázal soupeře obrat o kotouč a prověřit pozornost brankáře hostí. Hra nabírala na důrazu. Ve 49. minutě pálil od modré M. Machač a jeho střelu dostal za záda Uhera, který střídal Koubského šikovně  T.Bříza, který se nejlépe zorientoval v brankovišti 4:3.  Domácí nevyužili přesilovou hru v 52 minutě po faulu Dolinského, ten však oslabil svůj tým následným hrubým faulem, za který poutoval do kabiny. Dlouhou přesilovou hru dokázali světelští eliminivat bojovností. Následovala vyloučení domácích. Po vyloučení domácích v 59 minutě hosté zkusili hru bez brankáře 5 na 3. Proti byl J. Jílek, který vypíchl kotouč obránci na modré do středního pásma a následně zavezl kotouč do pásma hostí a střelou přes dalšího bránícího hráče poslal kotouč do prázdné branku a pečetil na závěrečný stav 5:3.