Z prvního přípravného utkání v Chocni vezeme těsnou výhru.

3.9.2023

Choceň - po třech tréninkových jednotkách na ledě sehráli Horses první přípravu se Spartakem Choceň. Utkání mělo rychlé tempo a i když domácí tlačili, vedení se ujali hlinečtí těsného vedení 1:2, které udrželi až do konce třetiny. Druhá část byla v režii hlineckého týmu, který zlepšil pohyb a dařila se kombinace. Horses potrestali domácí dvěma brankami při přesilovce domácích ve 27 a  35 minutě a odskočili na stav 1:4 v polovině utkání. Na straně hlineckých vystřídal brankář. Pět minut před koncem druhé třetiny navýšili Horses vedení na 1:5, ale hosté dvěma slepenými brankami v posledních dvou minutách snížili na 3:5. Hlinečtí mohli hned v úvodu třetí třetiny zvýšit svoje vedení dvěma povedenými akcemi i přečíslením dva na jedna, ale domácího gólmana nepřekonali. Spartak snížil ve 47 minutě po vyhrané buly na 4:5 a v 53 minutě dokonce vyrovnal stav 5:5. Hlinečtí hráli v oslabení, ale hned po jeho konci se nadechli k protiútoku a opět se ujali těsného vedení 5:6. V 57 minutě však  domácí vyrovnali na 6:6. Následovaly nájezdy ve kterých byli úspěšnější hosté.

V neděli 10. září od 17:30 přivítáme na domácím ledě soupeře ze sousedního kraje Vysočina - HC Světlá nad Sázavou.