4. kolo první utkání na domácím ledě-výhra s Náchodem.

8.10.2023

H l i n s k o -  po třech utkáních na stadionech soupeřů se Horses představili poprvné na domácím ledě. Hlinečtí v utkání stále těsně vedli,hosté dotahovali, ale třemi brankami v závěrečné třetině zlomili odpor náchodských hokejistů.

Horses byli od první minuty aktivnějším týmem. Ve 3 minutě nebezpečně pálil od modré z první M. Machač, když mu přesně nabil M. Kišš, ale Novotný v brance hostí byl pozorný. Při dalším střídání domácí zamkli hosty v pásmu a po sérii střel a odražených puků se nakonec dostak ke kotouči T.Bříza přihrál na M. Havla, který dostal kotouč za záda gólmana hostí 1:0. Domácí si vynutili další tlak, z modré pálil M.Nepokoj, po sérii přihrávek se k němu kotouč dostal podruhé, ale Polej mu vypíchl kotouč a  dostal se do brejku. Náš obránce jej těsně stíhal, snažil se vypíchnout jeho přihrávku na volného najíždějícího spolurháče, ale kotouč trefil jeho čepel tak, že tečoval kotouč za záda svého gólmana - vlastenec -  1:1. V 8. minutě měl náchodský Polej další šanci, kdy zůstal osamocen před M. Krausem, ale jeho střela šla vysoko nad horní tyč. Následovaly dvě gólové šance domácích, ale Novotný spolehlivě držel hosty ve hře. Branky nepřinesla ani přesilovka v 11. minutě a naopak domácí ubránili oslabení ve 13. minutě. Hosté faulovali v poslední minutě a tak měli Horses výhodu na začátku druhé třetiny, ale tuto možnost opět nevyužili kdy po šancích  R.Chvojky, M. Havla a J. Olivy čaroval v brance hostí Novotný. Branky přinesla až další přesilová hra po faulu Červíčka 2+2 minuty. Na 2:1 zvýšil  P. Štěpánek po souhře s M. Machačem a J. Olivou. Domácí si nepohlídali na modré brejk Matouše, který v 26 minutě v oslabení vyrovnal 2:2, ale v pokračující přesilové hře odskočili po akci R.Chvojka, střela M. Nepokoje a brankové zakončení zařídil M. Havel 3:2. Ve 30 minutě naopak pykal domácí J. Jílek, avšak faulovali i hosté a ze hry čtyři na čtyři si vypracoval velkou šanci P. Štěpánek, golman hostí byl nepřekonatelný.

Třetí třetina byla ze strany domácích mnohem povedenější. Ve 32 minutě zamkli domácí hosty v obranném pásmu, M. Havel načasoval přihrávku na P. Beneše, který přesně vystihl moment kdy se brankř hostí přesouval k tyči a poslal kotouč nad jeho vyrážečku 4:2. Ve 33 minutě spálil vyloženou šanci M. Kišš. 48 minuta - závar před brankou hostí T. Bříza přihrál R.Chvojkovi, který šikovně poslal puk pod horní tyč 5:2. Hosté se nechtěli smířit a aktivní hrou si vynutili fauly domácích, 50 minutě putoval na trestnou T. Bříza 2+2 a hosté dokázali početní výhodu zužitkoval na 5:3 snížill Suk. Domácí si však následně dokázali  vývoj utkání pohlídat a když na začátku 59 minuty ujel do přečíslení J. Oliva a pojistil výhru Horses kuriózní brankou, když prakticky z nulového úhlu nastřelil záda gólmana hostí od nichž se kotouč odrazil mezi tyče 6:3.  Bylo rozhodnuto.