Hlinečtí Koně přeskočili "Taxis" v souboji s Kohouty.

18.10.2023

Č e s k á T ř e b o v á -  v souboji s favoritem utkání podali hlinečtí kompaktní  a bojovný výkon ve všech řadách podpořený bezchybným výkonem gómana domácích M. Krause, který udržel čisté konto. Pikantní je i skutečnost, že gólman soupeře T. Vlk působil v minulé sezoně v Hlinsku a M. Kraus v České Třebové. V utkání Horses využili přesilovku a skórovali i v oslabení, po dvou brankách přidal M. Havel a M. Kišš.

Domácí chtěli zcela jistě odčinit porážku s Chrudimí v předchozím zápase a tak se očekával se silným   týmem Kohoutů velký boj. Hlinečtí však od začátku utkání byli velice aktivní a prvních deset minut se hrálo více méně v pásmu domácích. Již ve 3 minutě zahrozil M. Machač střelou od modré, následoval další pokus M. Nepokoje. V 5 minutě se prosmýkl kolem obránců rychlým průnikem O. Karásek a Vlk v brance domácích však stačil krýt teč M. Kišše. Hosté si vytvářeli tlak.  J. Jílek v 7 minutě prokličkoval mezi dvěma hráči a Vlk měl po závaru v brankovišti opět plné ruce práce. První vážnější zákrok M. Krause přišel až ve 13 minutě. V 15 minutě domácí nevyužili přesilovku při vyloučení M. Kišše. Ještě v oslabení měl šanci M. Havel, jehož pokus již prošel Vlkovi pod betony, ale stačil jej lapačkou zastavit před brankovou čárou. Hlinsko se ujalo vedení 0:1 prakticky hned poté, co se M. Kišš zapojil do hry a skŕoval po opuštění trestné lavice v 18 minutě po asistenci O. Karáska.

Do druhé třetiny nastoupili domácí mnohem aktivněji se změnami v původním složení útoků. V 21 minutě zahrozili před Krausovou brankou a dokonce dostali kotouč ze skrumáže v brankovišti, ale rozhodčí Rulíček posoudil situaci naprosto správně a branku neuznal. Ve 23 minutě nebezpečně střílel Pavlovský a následně se před brankou neprosadil Veverka. 25 minuta a souboj dvou golemů J. Jílka a Fúzika. Na trestnou bohužel putoval jen hlinecký útočník. Ale hosté účinně bránili a dokázali se prosadit i v oslabení  a přečíslit domácí obranu po chybě Veverky. Šanci M. Havla zlikvidoval Vlk. Od 30 minuty však převzali otěže utkání do svých rukou opět Horses. Velký tlak si vytvořila útočná řada M. Zdražila, kdy s T. Hudcem a J. Jílkem pětkrát pálili na branku. Tlak zastavilo další oslabení ve 34 minutě. Přesilovku domácí nezvládli, přes obránce se po rozehrávce J. Olivy přes T. Břízu přehnal M. Havel a na jeho střelu k tyči Vlk lapačkou nedosáhl 0:2. Snížit mohl domácí Rozlílek a následně i Plášek, ale M. Kraus byl bezchybný. Ve 39 minutě založil další gólovou akci P. Štěpánek s M. Machačem, který přihrávkou do jízdy vyslal M. Havla do rychlého průniku, ten objel zkušeného Vašíčka a tentokrát zvolil střelu nad vyrážečku k levé tyči a opět se nemýlil 0:3.

Ve třetí části čelil M. Kraus nebezpečné střele Pavlovského. Domácí Rozlílek fauloval M. Zdražila . Přesilovku hlinečtí zvládli. Ve 44 minutě po kombinaci P. Štěpánka a M. Machače našel ve Vlkově brance prázdné místo M. Kišš 0:4. Ve 46 minutě fauloval Vašíček, ale hosté se již nepouštěli do riskantnějších akcí a kontrolovali hru. Domácí faulovali i v 56 minutě za krosček putoval na trestnou lavici Ostřanský, to byla už jen voda na hlinecký mlýn. Horses si již závěr utkání pohlídali a mohli se radovat ze zasloužených bodů.

Hlasy po utkání- J. Vrána asistent trenéra -  v utkání bylo vidět nasazení, měli jsme dobrý pohyb ve všech 3 útočných řadách a dokázali využít chyb soupeře. Kohouti jsou silný soupeř, na naší výhře má také velký podíl bezchybný M. Kraus v naší brance.

 

 

 

 

 

 

HC Kohouti Č. Třebová vs. HC Hlinsko Horses
skóre:
0 : 4
třetiny:
0:1, 0:2, 0:1
branky hosté:
8. Kišš (Chvojka, Karásek), 36. Havel (Bříza, Oliva), 39. Havel (Machač, Štěpánek), 44. Kišš (Machač, Štěpánek)
sestava domácí:
T. Vlk (J. Lejsek) — T. Jelínek, P. Jemelka, D. Král, D. Blažej, J. Vašíček, Z. Hradil, T. Havránek, V. Leder — M. Pavlovský, M. Ostřanský, V. Veverka, K. Plášek, J. Semorád, V. Rozlílek, J. Martinec, J. Fúzik, T. Prachař, J. Vaňo
sestava hosté:
M. Kraus (M. Hanák) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, P. Fink, J. Oliva, Š. Lenoch — O. Karásek, M. Zdražil, P. Štěpánek, J. Jílek, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, T. Hudec, R. Chvojka
rozhodčí:
Rulíček, Pecina, Landsman

Příští zápasy

LSŽ B | 7.3. 2024, 16:30
HC Hlinsko Horses - Loko. Česká Třebová
vs.
RLD | 9.3. 2024, 14:00
HC Hlinsko Horses - SK Kutná Hora
vs.
LMŽ B | 9.3. 2024, 9:30
HC Hlinsko Horses - HC Orli Lanškroun
vs.

Poslední zápasy

LMŽ B | 3.3. 2024, 9:00
HC Spartak Polička - HC Hlinsko Horses
9 - 2
LMŽ B | 2.3. 2024, 9:30
HC Hlinsko Horses - HC Litomyšl
8 - 11
LSŽ B | 2.3. 2024, 9:00
HC Litomyšl - HC Hlinsko Horses
4 - 9
RLD | 1.3. 2024, 20:00
HC Spartak Choceň - HC Hlinsko Horses
2 - 5
LSŽ B | 1.3. 2024, 17:15
Skuteč - HC Hlinsko Horses
3 - 12