Výhru z Hlinska si odvezl soupeř.

25.9.2024

H l i n s k o -  v posledním přípravném utkání se ujali vedení hosté v 9. minutě po ztrátě kotouče v rozehrávce a chybu potrestal Dostál střelou z kruhů 0:1. Horses si následně vytvořili řadu šancí, ale vyrovnat dokázali až v poslední minutě první třetiny brankou Rohlíka po asistenci Havla 1:1. Ve druhé třetině se domácí v 25 minutě ujali vedení 2:1,  při vlastním oslabení se do přečíslení dostal Burda s Kubíčkem, který nabídnutou šanci dokázal využít. O minutu později mohlo soupeř vyrovnat, ale Kraus v brance domácích kryl tři šance hostí. Rychlé tempo utkání pokračovalo a ve 24 minutě se opět radovali domácí po tlaku v pásmu soupeře skóroval Havel po přihrávce Karáska 3:1.  Litomyšl dokázala rychle zareagovat  v 26 minutě snížil na 3:2 A.Pulpán. Hra soupeře po celé utkání směřovala k rychlým brejkům a ten se povedl rychlému Hlaváčkovi ve 32.minutě bylo vyrovnáno 3:3. Ve 42 minutě zlikvidoval gólovou situaci Vlk v brance soupeře. Hosté pokračovali v rychlých akcích a ve 48 minutě se podruhé v utkání ujali vedení 3:4 Dostál (Švec). Domácí zvýšili aktivitu a vyrovnání viselo ve vzduchu, ale bohužel proti byl Vlk. V 50 minutě naopak rozezněl tyčku domácích Fúzik.  Domácí se chystali k power-play, ale soupeř využil  svoji šanci dříve než k tomu došlo - v 59 minutě zvýšil na 3:5 Hlaváček a zlikvidoval tak šanci domácích na vyrovnání.

Hlasy po utkání : L. Kunz - hrál se rychlý hokej s kvalitním soupeřem. Náš výkon nebyl optimální,  za chyby jsme zaplatili , těch se musíme v soutěži  vyvarovat. V utkání získávali zkušenosti tři junioři.

HC Hlinsko Horses vs. HC Litomyšl
skóre:
3 : 5
třetiny:
1:1, 2:2, 0:2
branky domácí:
20. Rohlík (Havel), 25. Kubíček ( Burda) , 26. Havel (Karásek, Lojek)
branky hosté:
9. Dostál, 30. Pulpán A. ( Voříšek), 32. Hlaváček (Bažant, Voříšek), 48. Dostál(Švec), 59. Hlaváček (Barkoci)
sestava domácí:
Kraus ( Sláma) , Beneš, Lojek, Boukal, Nepokoj, Bouška, Šmatera, Karásek, Zdražil, Kubíček, Procházka, Burda, Havel, Kišš, Rohlík, Bříza T., Bříza A.,