Úvodní utkání soutěže domácím nevyšlo dle představ.

6.10.2024

H l i n s k o - v úvodním utkání domácí bušili do soupeře téměř celé utkání, ale brankově se nedokázali prosadit, chyběla větší přímočařost. Soupeřovy posily se dokázaly prosadit.

Domácí začali utkání velice aktivně, prvních šest minut se hrálo prakticky před brankou soupeře. Tlak zastavilo oslabení domácích v 7 minutě. Přesilovku Spartaku domácí ubránili, prakticky v jejím konci se mohl pro přihrávce Havla prosadit Rohlík, následovala akce Kubíčka s A. Novotným ale s bekem na zádech se brejk nepodařilo dotáhnout až do konce. Trest za nevyužité šance přišel po nenápadné akci, když puk z rohu nahodil před branku v 11 minutě Krejza a Nedvídek jej tečoval pod horní tyč 0:1. Útočná hra Horses pokračovala, ale bez brankového efektu. Hosté se prosadili podruhé v 15 minutě po podobné situaci jako při první brance, Prachařovu přihrávku zužitkoval Semorád 0:2. Ke snížení nepomohla přesilová hra v 16 minutě po faulu Matějíčka. Střelecky se mohl prosadit Havel, ale gólman hostí byl připraven.

Také v durhé části si domácí vytvořili od začátku třetiny tlak. Po přihrávce Machače si připravil Rohlík finální přihrávku pro Havla, který snížil nepříznivý stav na 1:2. Ve 26 minutě fauloval Semorád, pokračování ostřelování branky soupeře pokračovalo dvakrát pálil Kišš. Z protiútoku musel Sláma řešit tvrdou střelu Prachaře, ale na soupeřovu branku se valil další protiútok Kubíčka s Novotným, po tlačenici v brankovišti padla vyrovnávací branka, kotouč byl stále ve hře, kterou sudí Kolář neuznal, protože přerušil hru těsně před jejím dosažením... Vyrovnávací branka padla v přesilové hře ve 35 minutě, kdy pykal Martinec. Kubiček pohotově přihrál Kiššovi, který tvrdou střelou pod horní tyč srovnal skóre 2:2. Tlak hlineckých pokračoval, šanci nevyužil Machač s Karáskem. Hosté srovnali hru v posledních minutách druhé třetiny,kdy zasypali Slámu v brance domácích pěti střelami.

Obraz hry byl i ve třetí části podobný, domácí se tlačili do obratu i přes oslabení ve 42 minutě. V té podržel Sláma vyrovnaný stav i po dělovce Semoráda,kterou dokázal zlikvidovat. Domáící kontrovali střelami Beneše a Lojka. Hosté prokázali svou produktivitu v  50 minutě se tečí před brankou prosadil podruhé Semorád po přihrávce Nováka 3:4. V téže minutě dostal pas na modrou Karásek. V brejku stíhaný obráncem neproměnil šanci. V 53. minutě domácí neproměnili přesilivku kdy Semorád drsně poslal na led Rohlíka. Boj o vyrovnání gradoval, šance Kubíčka skončila nad horní tyčí. Domácí poslali na branku v poslední části 15 střel. Poslední šanci na vyrovnání měli domácí v 58 minutě při vyloučení Nováka. Po minutovém obléhání, které nepřineslo vyrovnání zkusili domácí poslední možnost - power play.Po ztrátě kotouče u mantinelu se ke kotouči na modré dostal Martinec a jeho střela skončila v opuštěné brance domácích 2:4.

HC Hlinsko Horses vs. HC Spartak Choceň
2 : 4
0:2, 2:0, 0:2
25. Havel (Rohlík, Machač), 34. Kišš (Kubíček)
11. Nedvídek (Krejza), 15. Semorád (Martinec, Prachař), 50. Semorád (Novák, Prachař), 60. Martinec
. Sláma (M. Kraus) — P. Beneš, M. Machač, T. Grygar, J. Oliva, M. Lojek — J. Kubíček, A. Bříza, A. Novotný, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, O. Karásek, M. Rohlík, M. Zdražil, Š. Malenovský
M. Hanák (R. Bednář) — V. Leder, D. Blažej, J. Knytl, D. Votava, M. Pecháček, P. Matějíček, M. Novák — P. Prachař, M. Lichtág, M. Vítek, J. Semorád, M. Adámek, J. Krejza, J. Martinec, J. Stolín, L. Nedvídek