Z posílené Poličky vezeme všechny body.

9.10.2024

H l i n s k o - stejně jako Choceň tak také hokejisté Spartaku Polička posílili o hráče  z odhlášených Kohoutů. V sestavě se kromě tradičních ždárských hráčů, také objevlili hráči dojíždějící od Olomouce. Hvězdou týmu Poličky je dozajista vinikající střelec Pavlovský, který tvořil střeleckou dvojici s Augustinem v České Třebové, také posila obrany Hradil a  rozvněž na postu gólmanů jsou nové tváře.

První třetinu se oba týmy oťukávaly více ze hry a střeleckých šancí měl hlinecký tým, oba týmy však dobře bránili a gólmani bezchybní. Také téměř patnáct minut z druhé části se odehrávalo v podobném duchu, hosté spálili dvě stoprocentní šance i když góman domácích byl již překonaný kotouč se nepodařilo dostat mezi tyče. Také domácí orazítkovali střelou horní tyč Slámovy branky. První branka padla při oslabení domácích v 36 minutě, když přesilovou hru s asistencí Nepooje zužitkoval Rohlík 0:1 navíc o necelou  minutu potrestal chybu domácích po přihrávce Beneše přesnou střelou k tyči Machač 0:2. Domácí stihli rychle zareagovat, po váhání jak dostat kotouč ze třetiny si vyměnil přihrávku Martinů se Šerejchem, který pohotovou střelou snížil na 1:2.  Hlinečtí však odskočili o dvě branky pro pěkné souhře Rohlíka s Havlem, kteřý zvýšil na 1:3. S krvavým šrámem na obličeji T.Břízy končila druhá třetina, za který domácí pykali 4 minutovým trestem.

Do třetí části tedy vstupovali hosté s více než 3 minutovou přesilovkou. Za čtyřicet vteřin ji využil T.Bříza 1:4  po kombinaci na jeden dotek s Rohlíkem a Havlem. Domácí byli pod velkým tlakem, který využil dalším ťukecem Oliva v přečíslení s Kubíčkem a Novotným 1:5. Ve 47 minutě Sláma skvělým zákrokem zlikvidovat tvrdou střelu Pavlovského. Při hře 4 na 4 zvýšil tvrdou střelou od modré na 1:6 Lojek po kombinaci s Karáskem a Benešem. Přesilovou hru po faulu Zobače využil ve 46 minutě tvrdou střelou Kišš 1:7. Tato branka vyhnala z branky Nedvěda a střídal Čerbák. V 50 minutě se po přihrávce Elise přeci jenom trefil Pavlovský a snížil na 2:7. Ještě v téže minutě zvýšil na  2:8 při vlastním oslabení   Kubíček, který obral o kotouč obránce na vlastní modré a proměnil svůj rychlý brejk. Domácí přidali svůj třetí gól po akci  Vondry v 56 minutě 3:8. Poslední slovo však měli Horses v 59 minutě pečetil konečný výsledek 3:9 svojí druhou brankou Lojek.

HC Spartak Polička vs. HC Hlinsko Horses
3 : 9
0:0, 1:3, 2:6
37. Šerejch (Martinů, Kunstmüller), 50. Pavlovský (Elis, Ruda), 57. Vondra (Slezák)
36. Rohlík (Nepokoj, Beneš), 37. Machač, 38. Havel (Bříza, Rohlík), 41. Bříza (Rohlík, Beneš), 45. Oliva (Kubíček, Novotný), 48. Lojek (Beneš, Karásek), 49. Kišš (Kubíček), 50. Kubíček, 59. Lojek (Rohlík)
M. Nedvěd (J. Čerbák) — J. Máša, O. Nunvář, O. Beran, Z. Hradil, P. Elis — L. Kunstmüller, J. Martinů, M. Pavlovský, O. Slezák, S. Ruda, F. Boštík, J. Vondra, M. Zobač, Z. Šerejch
J. Sláma (M. Kraus) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, T. Grygar, J. Oliva, M. Lojek — O. Procházka, A. Bříza, A. Novotný, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, O. Karásek, M. Rohlík, J. Kubíček, M. Zdražil