Čtyři branky Hlinska v první třetině rozhodly o vývoji utkání.

12.11.2021

Hlinsko - domácí rozhodli již v úvodní třetině o tom kdo si připíše plný bodový zisk v utkání se Spartakem. Domácím pomohly mladé pušky z juniorky Bříza A. - Matýs- Netolický, střelecky se dařilo D. Homolovi a obránci Patriku Lenochovi  a bezchybný výkon brankáře Vl. Saifra a také velká podpora Fan klubu z tribuny.

Utkání mělo mít svůj náboj na utkání se přijel podívat starosta města Polička p. Martinů, také vedení žďárského hokeje s M. Šimonem a trenérem A týmu M. Sobotkou. Úvod utkání vyšel domácím na jedničku,protože se hráči drželi nastavené taktiky a dařilo se i střelecky. Již v první minutě a prakticky z prvního protiútoku otevřel skóre D. Homola 1:0. V 5 minutě s rozebrala hlinecká trojice Homola-Bříza T. - Cejpek poličskou obranu dokonale podruhé 2:0. Rovněž faul Zobače potrestali hlinečtí Koně za 30 vteřin tvrdou střelou P. Lenocha od modré čáry 3:0. Hlinečtí si vytvořili další šance ve 13 minutě ji nevyužil D.Brožek, nicméně ve stejné minutě propálil P. Lenoch znovu od modré čáry vše co mu stálo v cestě a tvrdá střela se od lapačky Dostála odražilo za jeho záda 4:0.

Ve 24 minutě šlo Hlinsko de vedení 5:0 po rychlém protiútoku, kdy v brejku dva na jedna přihrál D.Brožek přesně na hůl M. Havla a ten před brankovištěm nasměroval rychlý puk pod horní tyč 5:0. Spartak se samozřejmě nevzdával a měl šanci v trestném střílení Kunstmülera ve 25 minutě, jeho pokus však vystilhl V. Saifr a držel nulu na svém kontě. Soupeř se snažil zlepšit hru a tlačil se do napadání domácích, ti však pozorně bránili a všechny pokusy likvidoval spolehlivě Saifr. Ve 26 mohli domácí zvýšil stav, ale dvojnásobnou přesilovou hru nedokázali využít. Stejnou příležitost však měla i Polička ale jejich největší šanci překazil obětavě M. Zdražil, který se vrhl tělem na led do finální přihrávky.

V závěrečné třetině se začalo přiostřovat tak jak to již chodí hosté chtěli snížit nepříznivý stav. Tím pádem přišla na řadu vyloučení na obou stranách. Domáci se jin nemuseli hnát do útoku a střelecké pokusy Kunstmülera či Pazourka vychytal domácí gólman. Poslední minuty utkáni vyvrcholili faulem poličkého hráče na mladého juniora a následnou strkanici rozhodčí odměnil tresty na obou stranách. V nervózním závěru 2 minuty před konce tak přišlo na řadu další nařízené trestné střílení soupeře, které jel opět  Künstmüler a tentokrát jej proměnil a Spartak tak neodjel z hlineckého zimáku s nulou na kontě.