Z Lanškrouna s plným počtem bodů.

14.11.2021

Lanškroun -  očekávali jsme že utkání s posledním týmem nebude nic snadného, protože Slovan M.Třebová tam v minulém kole vyhrál až v prodloužení, ale hra soupeře předčila naše očekávání. Oproti prvnímu utkání jako by nastoupil na domácím ledě jiný tým. O těsné vítězství jsme museli bojovat až do posledních vteřin a čelit i krutým vyloučením v závěru utkání, kdy se lámal chleba.

Prvních deset minut utkání se oba týmy oťukávali, ale hrálo se ve svižném tempu a Orli se do hostí s chutí zakousli a oproti gólmanovi domácích se hned třemi gólovými zákroky musel činit P.Sodomka v brance hostí.Domácí se ujali vedení v 17 minutě a využili tak první přesilovou hru rychlým brejkem Drlíka 1:0. Prakticky okamžitě dokázali hlinečtí zareagoval po pěkrné kombinaci J.Hrona a M. Havla vyrovnal D. Brožek 1:1. Podobný scénář se opakoval i v druhé části ale v opačném pořadí. Ve 25 minutě vybojoval kotouč D.Homola a po kombinaci po ose P.Beneš - T.Cejpek a opět P.Beneš se ke kotouči a brankovém zakončení dostal opět D.Homola a otočil skóre pro hosty 1:2.  Domácí však branka rozhodně nezlomila a pokračovali v neutuchajícím velice dobrém celoplošném a rychlém hokeji. V 36 minutě mohl zvýšil přečíslení P.Beneše s M. Havlem ale Faltus v brance domácích dokázal šanci pokrýt. 38 minuta po prohraném souboji za brankou domácích přinesla bleskurychlý protiútok Orlů a Řehák vyrovnal stav na 2:2. Ve vyrovnaném utkání bylo více než jasné, že v závěrečné třetině zvítězí ten, kdo udělá méně chyb a také výkony brankářů.  Hlinečtí udělali korekci v sestavě. Ve 42 minutě se prokličkoval do pásma domácích R.Chvojka po pasu P.Beneše a v předbrankovém prostoru našel přesně M. Zdražila, který opět poslal Horses do těsného vedení 2:3. Domácí vrhli vše do útoku a opět dokázali rychle vyrovnat, po střele Šembery dotlačil odraženou střelu do branky Vogel 3:3. Domácí mohli jít i do vedení ve 46 minutě, ale proti byl P.Sodomka v brance, který dokázal vychytat stoprocentní šanci soupeře. Platilo nedáš dostaneš a v 49 minutě se po závaru před brankou Orlů prosadil D. Matýs po asistenci s T.Břízou a R.Chvojkou 3:4. V závěru domácí přitvrdili, ale pykat chodili hosté. Domácí však nedokázali proměnit početní výhodu 5 na 3, naopak hosté velice dobře bránili. A navíc ani další darovanou přesilovku ve minutu a půl před koncem, kdy hlinečtí vyhráli buly, získali tak kotouč a již nedali domácím příležitost změnit vývoj utkání.