Herní propad ve druhé třetině znamenal vysokou výhru soupeře.

20.11.2021

Hlinsko - po sérii dobrých výsledků, tentokrát domácí nepodali optimální výkon. Chyby domácích soupeř dokonale potrestal sérií branek ve druhé části a utkání tím bylo prakticky rychle  rozhodnuto. Bohužel i takové výsledky se stávají, musíme se z toho oklepat poučit a zapracovat na zlepšení.

Prvních deset minut utkání se oba soupeři oťukávali střely na branku byly vyrovnané. Do vedení šli hosté v 10 minutě po naší chybě,kdy jsme nedokázali dostat kotouč z pásma soupeř šel do přečíslení a Korhoň otevřel skóre 0:1.  V 11 minutě mohli hlinečtí srovnat v přesilové hře, tyč nastřelil Poskočil a další tři pokusy chytil Mahdal v brance Kohoutů. Soupeř rovněž nevyužil přesilovou hru v 16 minutě. Domácí měli příležitost druhé přesilovky v 19 minutě ale místo vyrovnání bohužel  inkasovali tentokrát po zaváhání domácího brankáře při možné rozehrávce a s tím si Semorád zkušeně poradil 0:2.  Ve 23. minutě dostali hosté domácí pod tlak a zkušený Korhoň si nebráněn mohl v klidu připravit  přesnou střelu nad vyrážečku P. Sodomky 0:3. Za 20 vteřin přidal další branku  Semorád 0:4.  V brance domácích nastoupil J. Švec. Hostům narostla křídla a dařilo se jim vše na co sáhli. Ve 27 minutě přídal branku Augustin a ve 28 minutě Poloda stav na ručník 0:6. Domácím nepomohla ani další přesilovka ve které měl brankovou šanci T. Bříza, ale nedařilo se nic. Další výpadek přišel ve 34 minutě a další dvě branky v domácí síti  0:8. Do konce druhé třetiny přidal další branku Sedlák 0:9. Bylo rozhodnuto.

Ve třetí části se domácí snažili alespoň odehrát solidně alespoň závěrečnou třetinu. Bylo to samozřejmě těžké proti již v naprosté pohodě hrajícímu soupeři. Domácí odehráli bezbrankové oslabení ve 41 minutě a také ve 49 minutě. V 51 Augustin zvýšil na nepopulárních 0:10. Až v 58 minutě čestný úspěch domácích přidal T.Bříza po souhře s T.Cejpkem a D. Homolou 1:10. Na konečných 1:11 zvýšil v 59 minutě Augustin.

Hlasy po utkání R.Chlada - utkání se nám vůbec nepovedlo, musíme se z toho poučit. V každém případě chci poděkovat fanouškům, kteří i přes nepříznivý stav dokázali povzbuzovat náš tým až do konce.

HC Hlinsko Horses vs. HC Kohouti Č. Třebová
58. Bříza (Cejpek, Homola)
Korhoň 3, Semorád 2, Augustin 3, Polodna, Veverka, Sedlák,
Sodomka, 24. Švec - Beneš, Fink, Sekyra, Brázda, Lenoch Š., Poskočil, Bříza T., Cejpek, Homola, Havel, Chvojka, Pelán, Zdražil, Matýs,Bříza A., Hamák, Netolický