Zlepšený výkon v závěrečné třetině na body nestačil.

9.11.2018

S v ě t l á   n a d   S á z a v o u -   utkání v m l z e , tak lze charakterizovat utkání ve Světlé a to doslova, podmínky byly sice stejné pro oba, ale regulérní to moc nebylo. Domácí pořadatelé však nepustili ani instalované větráky. Z utkání  nevezeme ani bod, je to škoda, protože hlinecký tým byl v první třetině výrazně lepší, ale nedokázal skórovat. Druhá třetina.... herní propadák. Ve třetí třetině jiný tým a k vyrovnání mnoho nechybělo.

Hlinečtí vlétli na soupeře hned od první minuty do rychlé šance se dostal D. Pazourek. Následovala šance J. Plachého po průniku D. Homoly. V následujícím střídání nebezpečně pálil P. Vlček. To byly hned 3 šance v prvních dvou minutách utkání. Navíc P. Včela hákoval a tak aktivní hra hostí pokračovala, bohužel v přesilové hře jsme branku nedokázali dát. Ve čtvté minutě opět D. Pazourek šance v brankovišti. Hra se odehrávala především před brankou Koubského, až v 10 minutě si na puk poprvé sáhl i V. Saifr. V 11 minutě vyzkoušel pozornost Koubského  T. Cejpek a následně  A. Brázda. V 16 minutě hosté opět nedokázali využít přesilovou hru, hra byla příliš statická a jedna nebezpečná střela byla málo. Domácí se dočkali přesilové hry až ve 20 minutě, kdy odjel pykat za krosček J. Vácha.

Vstup do druhé třetiny měli naopak velice dobrý domácí hráči. Dokázali využít početní výhodu  5 na 4 a Doležal střelou po asistenci Blažka otevřel skóre 1:0. Domácí byli politi živou vodou a o minutu později slavili další úspěch, ze skrumáže v brankovišti dotlačil za záda V. Saifra  Kohout 2:0. Domácích byl plný led navíc hosté putovali na trestnou lavici. Oslabení hlinečtí ubránili navíc se do brejku dostal D. Pazourek, ale jeho střela šla nad horní tyč..  Ve 34 minutě mohli hosté hovořil o velkém štěstí, když při  vlastní přesilové hře domácí dokázali dokonce dvakrát jet sami na Vl. Saifra, který dokázal tyto brejky od červené čáry eliminovat. Nicméně chyby se z těchto minel kupily jedna za druhou.  Ve 34 minutě domácí zvýšili  střelou pod horní tyč na 3:0, když hosté nedokázali před brankou uhlídat Blažka, kterému z rohu přihrál Dolinský. To již s hosty nevypadalo dobře a když  Blažek zvýšil na 4:0 ve 36 minutě, po chybné rozehráce hostí přišel definitivní útlum. K nastartování nepomohla ani dvojnásobná přesilovka a do kabiny chtěl již každý spíše utíkat...

Hlineckým nezbylo než zredukovat sestavu .Obraz hry se rychlejším pohybem změnil. Hosté konečně dokázali využít přesilovou hru po ose a sérii přihrávek P. Vlček, J. Plachý a D. Pazourek zužitkoval přehled v brankovišti 4:1. Domácí znejistěli o to více, když ve 49 minutě z rychlého protiútoku D. Homoly vytěžil D. Pazourek další branku 4:2. O necelých dvacet vteřin později zasadil domácím další ránu R.Sobotka, který se rozjel z vlastní třetiny podél mantinelu prosadil se přes dva hráče a nečekanou avšak přesnou střelou k tyči vyhnal Koubského z branky 4:3. Domácí reagovali na nepříznivý vývoj oddechovým časem a výměnou brankáře. V 50 minutě zastavilo tlak hlineckých vyloučení, ale skórovat mohl  M. Havel, který se dokázal probít až před branku soupeře, ale jeho střela mířila doprostřed branky a s tím gólmani nemívají problém. V 55 minutě měl obrovskou šanci vyrovnat D. Homola. Do konce utkání zbývaly necelé tři minuty a schylovalo se k power play.  Tu si hosté nezahráli po zbytečném faulu tak jak chtěli. Do brejku dostal s chutí hrající D. Homola a opět bylo k vyrovnání blizoučko. V poslední minutě  faulovali i domácí. Hlinečtí zkusili power play, odvolali brankáře, ale nevyhráli buly což ukrojilo další čas a definitivně zhatilo tak šanci vyrovnat.

Právě se děje

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu

LETNÍ KEMP HORSES NA LEDĚ SRPEN - 26.8.-1.9. 2024

02. 04. 2024

Pro ročníky: 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/ 2017/2018 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizován pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizován bez přespání. Pro všechny

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.

Matyas Myška nastřílel v Chocni sedm branek

10. 03. 2024

Mladší žáci sehrali za vikend dvě utkání a obě vítězně. Na Hlineckém ledě si poradili s Lanškrounem a dnes rozstříleli Choceň.

A tým zakončil sezónu v utkání s fanoušky.

09. 03. 2024

V pátek vyjeli na  svůj poslední " trénink"  v této sezoně hráčl A týmu a společně si užili led v přátelském utkání s fanoušky.