Sedmizápasová neporazitelnost Chocně skončila v Hlinsku.

13.11.2019

H l i n s k o -   v dramatickém utkání domácí Horses ukončili sedmizápasovou neporazitelnost choceňského týmu a lídra tabulky.  Skvělý výkon  podal domácí gólman Tomáš Gregor, když vychytal celou řadu gólových šancí soupeře a bezchybný byl i v prodloužení a nájezdech. To samé platilo od gólmanovi soupeře Vladislavovi Koutském i on byl téměř nepřekonatelnou zdí, domácí tým dokázal vyrovnat 5 minut před koncem. Utkání rozhodl po bezbrankovém prodloužení až jediný proměněný nájezd  v samostatných nájezdech, vítěznou brankou rozhodl domácí Josef Hron.

Již v první minutě si domácí duo D. Homola a J. Hron vytvořili brankovou příležitost. Hosté zahrozili tak jak je pro jejich hru typické - brejkem P. Prachaře, který pláchl mezi obránci, ale T.Gregor byl připraven. Domácí pokračovali v aktivní hře a šance přicházely z akcí D.Pazourka, P. Vlčka střelby J. Váchy až v 9 minutě se opět objevil aktivní P. Prachař. Protiakcí kontroval R. Janoušek s  T. Hudcem, z dalšího přečíslení R.Chvojka přesně přihrál mezi kruhy na zcela volného P. Vlčka, který nechytatelnou ránou bez přípravy nedal Koutskému šanci se přemístit k levé tyči a otevřel skóre 1:0. Soupeř přidal na bruslení a ve 12 minutě byl trochu přísně vyloučen J. Hron a tuto příležitost dokázal zužitkovat Turčáni, který zametl puk do prázdné branky, když se kotouč odrazil po střele od tyče přímo na jeho hůl 1:1. V 15 minutě naopak fauloval  Krejza, domácí však přesilovku nedokázali využít.

I ve druhé třetině vzali aktivitu do svých rukou domácí, hned v první minutě pláchl do samostaného úniku J. Hron, ale zkušený gólman Koutský zakročil spolehlivě lapačkou. Nicméně ve 26 minutě byl krátký na přesně načasovanou přihrávku J. Dítě na najetého J. Hrona, který těsně kolem pravé tyče zvýšil  na 2:1. Domácí mohli zvýšil o další branku, když rozhodčí po faulu na D. Skotara nařídil trestné střílení. Exekuce se ujal J. Plachý, ale  Koutský podržel svůj tým. Ve 27 minutě si domácí zavařili svými dvěma chybami v rozehrávce. Hosty to nakoplo k rychlým protiútokům, ze kterých se rodily šance, hrál se hokej nahoru dolů, pro diváky skvělá podívaná, ne už tak pro trenéry. Domácí držel svými zákroky T.Gregor. Ve 30 minutě opět po individuální chybě již domácí inkasovali po brance Krejzy  2:2. Ve 34 minutě hákoval D.Králíček a hosté měli další přesilovku, tu hlinečtí přežili se štěstím, protože T. Gregorovi vypadla po zákroku hůl a než se podařilo mu ji podat, měl soupeř další šance.  Hosté byli v této závěrečné pasáži velice nebezpeční a dvě minuty před koncem třetiny dokázali otočit vývoj utkání na svou stranu Martinec zpoza branky chytře nastřelil Gregorovu nohu a puk se tak odrazil za brankovou čáru 2:3. V poslední minutě fauloval hostující A. Pazdera, domácí tak srovnali hru a P. Beneš zahrozil akcí v brankovišti, vyrovnávací branka však nepřišla.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí pokračováním přesilové hry z druhé části, Koutský řešil dvě brankové situace. Hosté měli příležitost ke skórování ve 42 minutě při oslabení domácích, ale T.Gregor byl proti šancím P.Prachaře i J. Martince a následně i dělovce Krejzy. Ve 49 opět zahrozil brejkem P. Prachař, ale opět si vylámal zuby na hlineckém brankáři. Šance si však tvořili i domácí, ale nedařilo se vyrovnat. Trenér P. Jančařík  stáhl hru na zúženou sestavu s jednoznačným cílem vyrovnat. Domácí si v závěrečných deseti minutách vynutili velký tlak. Vyrovnat mohl střelou po vyhrané buly J. Plachý, ale včera mu nebylo přáno. V 54 minutě spálil šanci D. Homola, kdy za záda Koutského nedokázal zamést odražený puk po střele M. Hudce. Z obrovské snahy vyrovnat se však ujala pohotová střela D. Pazourka po spolupráci s P. Vlčkem a bylo vyrovnáno 3:3. Všechno mohlo být ještě jinak, ale T.Gregor vychytal brejk J. Černého v následující minutě. Přes velkou vůli obou týmu po vítězství zápas skončil po 60 minutách nerozhodně.

Pokračovalo se ve třech na každé straně v prodloužení. V něm si oba týmy vytvořily po 3 šancích, ale oba brankáři byli bezchybní. Rohodly tedy až samostatné nájezdy, kdy jediný dokázal proměnit J. Hron 4:3.

Počet diváků : 171, velké díky patří hlineskému Fanklubu za super podporu.

Právě se děje

A-TÝM Horses - Třetí místo v Pardubickém kraji a 5 celkově z obou krajů je úspěch, tak hodnotí vedení klubu sezónu 2023/24.

20. 04. 2024

Jak sezónu hodnotí předseda klubu a sportovní manažer hlineckého A-týmu a předseda klubu Radek Chlada ? Z s odstupem času po vyřazení ve čtvrtfinále mohu říct, že jsem spokojen. Naše mužstvo se výkonnostně posunulo kupředu, tým jsme doplnili o gólmana a obránce, i místní mladé hráče, vyhnuly se nám zásadní zranění .Myslím si , že kluci udělali velký pokrok jak ve samotných výsledcích, tak

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu

LETNÍ KEMP HORSES NA LEDĚ SRPEN - 26.8.-1.9. 2024

02. 04. 2024

Pro ročníky: 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/ 2017/2018 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizován pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizován bez přespání. Pro všechny

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.

Matyas Myška nastřílel v Chocni sedm branek

10. 03. 2024

Mladší žáci sehrali za vikend dvě utkání a obě vítězně. Na Hlineckém ledě si poradili s Lanškrounem a dnes rozstříleli Choceň.