Utkání se špatným začátkem,ale nakonec s dobrým koncem.

23.2.2020

Hlinsko - Pohár Vladimira Martince - stav série 1:0.  Po tragické první třetině se domácí v prvním utkání se Skláři včas vzpamatovali a po těžké bitvě otočili utkání ve kterém prohrávali již 0:3 do vítězného konce.

Již po 20 vteřinách utkání putoval na trestnou lavici J. Hron po souboji u mantinelu. Hosté prakticky první střelou Bradáče od modré čáry otevřeli skóre, když před domácím brankářem stínil hráč tak šikovně, že střelu  M. Peřina neviděl 0:1. Za dalších 30 vteřin bylo ještě hůř než se domácí vzpamatovali z první rány přišla další z akci Štrose se Špatenkou 0:2. Hlinečtí se vrhli do útoku a vybojovali si dva fauly, nicméně přesilovou hru 5 na 3 nedokázali zužitkovat. Nepodařilo se to ani v další přesilovce v 7 minutě když pykal Bradáč za nedovolené bránění.  Svoji přesilovou hru nevyužil ani soupeř, protože tvrdou střelu Včely kryl M. Peřina.  Ve 12 minutě to byli domácí, kdo se bránil  ve třech, ale ani soupeř nemířil přesně, navíc šanci na snížení měl P. Vlček pro průniku do třetiny,ale střelu Zvolánek kryl vyrážečkou. Nešťasný odraz od brusle našeho obránce před brankou znamenal lehké dosažení další branky sklářů Blažek neměl problém dorazit kotouč do odkryté části branky 0:3.

Ve druhé části hlinečtí zlepšili pohyb a  vynutli si dvě přesilové hry ve 24 a 27 minutě, i když si hráči šance připravili, chyběl vždy kousek k dosažení branky. Ve 32 minutě ujel do brejku P. Vlček, ale střela šla nad. Snaha o snížení nepříznivého stavu byla konečně korunována úspěchem ve 35 minutě, po střele D. Homoly se k održenému kotouči dostal P. Vlček a prostřelil Zvolánka 1:3. Další šanci domácích zmařil Zvolánek, když pohotově vymrštil svoji lapačku na střelu která směřovala  do branky.

Ve třetí části se hra otevřela.  Ve 42 minutě dostal přesný pas na červenou čáru do brejku Štros, ale M. Peřina byl na místě. V té samé minutě měl podobnou šanci J. Hron po přihrávce D. Homoly do volného prostoru, svoji akci zakončil bekhendovou střelou, ale ta šla bohužel nad horní tyč. Hra dostala spád a hlinečtí se tlačili před branku hostí. Ve 44 minutě dokázal snížit na rozdíl jedné branky P. Pelán po pěkné střele J. Váchy 2:3. Ve 46 minutě pykali domácí v oslabení, ale do šance  a střely se dostal J. Plachý, následovala šance T. Hudce po které zazvonila horní tyč. Ve 48 minutě naopak chytil tutovku soupeře M. Peřina. V 51 minutě putovali na trestnou lavici po šarvátce hráči z obou stran. Při hře 4 na 4 poslal P. Beneš přesnou přihrávku na J. Hrona, který pohotovou střelou k levé tyči vyrovnal 3:3. Drama však pokračovalo. Hlinečtí se neradovali z vyrovnání dlouho,  7 minut před koncem hosté ujeli do brejku při přesilové hře domácího týmu a skóre se opět měnilo ve prospěch soupře na 3:4 zvýšil Kohout. V 54 minutě navíc putoval na trestnou lavici P. Fink, ale domácí dokázali eliminovat hru soupeře a bojovali dál. V 57 minutě v pásmu pálil P. Vlček , k odražené střele od zadního mantinelu se dostal R.Chvojka, který propálil Zvolánka a bylo podruhé  vyrovnáno 4:4. Skláři vrhli vše do útoku navíc jim pomohlo i další vyloučení domácích v 59 minutě! Všechny střely a pokusy však dokázal eliminovat M.Peřina.

Hra pokračovala v pětiminutovém prodloužení, ve kterém měli oba brankáři po 3 zásazích. Rozhodující šanci však dokázali zužitkovat hlinečtí, když kotouč zavezl do pásma T. Hudec a poslal kotouč na J. Plachého, který ideálně přihrál do prostoru najetému P. Benešovi, který nedal Zvolánkovi šanci a obrat byl dokonán 5:4 !!

Ve středu pokračuje semifinálová série ve Světlé nad Sázavou a v neděli opět na hlineckém ledě v Olšinkách.

Právě se děje

A-TÝM Horses - Třetí místo v Pardubickém kraji a 5 celkově z obou krajů je úspěch, tak hodnotí vedení klubu sezónu 2023/24.

20. 04. 2024

Jak sezónu hodnotí předseda klubu a sportovní manažer hlineckého A-týmu a předseda klubu Radek Chlada ? Z s odstupem času po vyřazení ve čtvrtfinále mohu říct, že jsem spokojen. Naše mužstvo se výkonnostně posunulo kupředu, tým jsme doplnili o gólmana a obránce, i místní mladé hráče, vyhnuly se nám zásadní zranění .Myslím si , že kluci udělali velký pokrok jak ve samotných výsledcích, tak

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu

LETNÍ KEMP HORSES NA LEDĚ SRPEN - 26.8.-1.9. 2024

02. 04. 2024

Pro ročníky: 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/ 2017/2018 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizován pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizován bez přespání. Pro všechny

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.

Matyas Myška nastřílel v Chocni sedm branek

10. 03. 2024

Mladší žáci sehrali za vikend dvě utkání a obě vítězně. Na Hlineckém ledě si poradili s Lanškrounem a dnes rozstříleli Choceň.