PLAY OFF rozhovor o týmu s R.Chladou manažerem A týmu.

18.1.2023

Poslední kolo 2. části soutěže ve skupinách rozhodlo o soupeři do play-off.  Pro osmifinále je to tým  HC Kohouti Česká Třebová, co na to říkáte?

Tato část  soutěže,  je pro všechny týmy stěžejní a připravují se na ni celou sezónu. Je to samozřejmě kvalitní tým a loňský vítěz soutěže. Máme poslední dny na přípravu a v neděli 22.1. začínáme na ledě soupeře. Chceme se připravit co nejlépe, to je samozřejmé.  

Jakým systémem se hraje tato část soutěže a jaký je cíl?

Osmifinále Play-Off se oproti minulé sezóně, hraje na tři vítězná utkání. To považuji za spravedlivější systém než vloni, kdy se hrálo je na dvě. Začínáme, jak už jsem řekl v neděli na ledě soupeře a ve středu 25.1. od 18:30 na domácím ledě. Další utkání v pořadí čtvrté by se tedy konalo v Hlinsku opět ve středu 1.února, opět od 18:30 hod. Naším cílem, který jsme si stanovili je postup do čtvrtfinále. Věřím, že hráči na ledě udělají pro postup maximum.

To je ambiciozní cíl,  je tým připraven a co hráčský kádr ? V průběhu sezony jste se potýkali se zraněními, jak to vypadá nyní,  před play-off?

To je pravda, když se ohlédnu až k přípravě v září, tak je to sezóna se spoustou zraněných, respiračních nemocí, které neustále měnily složení týmu.Když k tomu přidáte pracovní povinnosti hráčů, tak je to pro náš trenérský tým celkem složitá situace připravit pořádně tréninky i zápasy.O to víc složitější, když se to týká klíčových hráčů na které spoléháte a patří do základu týmu.

Tak tedy pěkně od začátku :

Září  -  se zranil v prvním přípravném zápase s Chotěboří obránce A.Brázda (do přípravy nastoupil znovu v prosinci) ve stejném utkání Martin Zdražil (do přípravy se zapojil v půlce listopadu a znovu zranil a nehrál skoro celý prosinec) nyní již trénuje a hraje.

Říjen - skončil M. Sekyra - obránce junior první rok v A týmu - odešel do Prahy za prací, rovněž zraněn junior- útočník Adam Bříza, dále Šimon Lenoch obránce - dlouhodobé zranění nohy - začal znovu v lednu. Obnovené zranění Tomáš Bříza - útočník v minulé sezóne jeden z hlavních střelců týmu (znovu začal trénovat po 3 měsících v lednu),  v utkání s Mor. Třebovou- zlomená ruka Martin Havel - útočník opět jedn z klíčových hráčů ( znovu začas trénovat po 3 měsících v lednu). U těchto hráčů celý tým doufal, že se dají fyzicky dohromady, již na poslední utkání základní části v Trutnově. Sdělili, že nenastoupí s důvodu nedoléčenosti zranění. Do prvních utkání play-off tedy nemohou nastoupit, do dalších podle jejich účasti na trénincích a připravenosti.

Listopad - z pracovních důvodu předčasně ukončil sezónu útočník Tomáš Cejpek,

Prosinec - nemoc Josef  Hron, zraněn Jiří Jílek, chřipka Milan Machač a další absence či  respirační nemoci hráčů v míře které dlouho nepamatujeme.

V průběhu jsme byli nuceni doplňit tým z výše uvedených důvodů nedostatku hráčů, podařilo se domluvit hostování Tomáše Prachaře z České Třebové a hostování Pavla Kubala z Uherského Hradiště. Také jsme řešili otázku gólmanů, přišel pomoci Marek Peřina , protože Petr Sodomka řeší studijní povinnosti a Vladimír Saifr, který v průběhu prosince zastával sportovně více méně  pozici jedničky při pracovní vytíženosti Tomáše Vlka nám oznámil, že v lednu se rozhodl s rodinou odjet na dovolenou a od začátku března je již plně pracovně vytížen. Sdělili jsme mu, že v tom případě nemůže být připraven pro play-off. To je důvod,proč již v posledních utkáních nenastupoval. 

Se kterým hráči je tedy možné na začátek play-off počítat?

Doufáme, že se nám vyhnou zranění nemoci, či neočekávané pracovní povinnosti a že se třeba zlepší zdravotní stav výše zmíněných hráčů v přípravě.

Brankáři: Tomáš Vlk, Petr Sodomka,  Marek Peřina

Obránci: Petr Beneš, Milan Machač, Martin Nepokoj, Patrik Fink,Tomáš Hudec,  Adam Brázda,  (Šimon Lenoch, Lukáš Poskočil -dle prac. povinností)

Útočníci: Marek Kišš, Tomáš Prachař, Ondřej Karásek, Radovan Chvojka, Petr Štěpánek, Pavel Kubal, Josef Hron,Martin Zdražil,Jiří Jílek, Darius Brožek, Jindřich Bouška, Tomáš Grygar (+hráči v přípravné fázi)

Nějaký vzkaz pro fanoušky?

Hráčům se hraje lépe a je pro ně velkou podporou domácí publikum. Budeme rádi a srdečně zveme co největší počet fanoušků, členů klubu, hráčů mládežnických kategorií i jejich rodinných příslušníků- přijďte nás podpořit. Jak se říká,  PLAY-OFF je jiná soutěž , hráči hrají na maximum, oba týmy chtějí postoupit a věřím, že to bude sportovní zážitek. Nejlepší hráči budou odměněni partnerem utkání , kterým je pivovar Hlinsko a značka piva  Rychtář, jakožto i cena pro vylosovaného pro diváka.

 

Právě se děje

2 kolo přineslo Horses plný počet bodů a hattrick Tomáše Břízy.

27. 09. 2023

C h o c e ň -  cílem utkání bylo pro Horses získat první body což se podařilo a soupeři nastříleli devět branek. Spartak však podal bojovný výkon a hnán fanoušky korigoval stav zejména až v poslední destiminutovce. Od první minuty se hrál rychlý hokej. Ve 2 minutě prověřil Valentu v brance domácích M.Kišš. Z protiútoku zahrozila nejúdernější lajna domácích Prachař- Půlpán a Krejza, ale M.

V prvním kole soutěže se Horses nedařilo.

24. 09. 2023

V prvním utkání se silným soupeřem který vyhrál základní část Královéhradeckého kraje v minulém ročníku v Nové Pace  jsme propadli v produktivitě, ve které se týmu tak dařilo v přípravě. V první třetině byli Horses lepším týmem, kdy Horses tlačili domácí do defenzívy. Přišly i gólové šance, které však nebyly využity. Nevyužili jsme přesilové hry a v 11.

Od Sklářů vezeme další výhru v přípravě.

20. 09. 2023

Světlá nad Sázavou - také v posledním přípravném utkání se podařilo Horses zvítězit. Očekávali jsme, že Skláři budou chtět odčinit prohru z hlineckého ledu, také nastoupili v jiné zřejmě kompletnější sestavě. Naopak Horses měli celou řadu omluvenek z pracovních povinností. K utkání tedy cestovali v nekompletní sestavě.  O to více muselo trenéry potěšit, že hráči od začátku do konce utk&aacu

Na domácím ledě jsme zvládli s Chotěboří i odvetu.

17. 09. 2023

H l i n s k o  -  stejně jako v utkání v Chotěboři měli Horses dobrý vstup do utkání do  10 minuty vedli o tři branky a drželi čisté konto. Ve druhé části soupeř vyrovnal hru a vytvořil si několik vyložených šancí. M. Krauz v brance domácích však dokázal podržet svůj tým spolehlivými zákroky. V závěrečné části  soupeř v okleštěné sestavě neměl dostatek sil a  hlinečtí si veden&iacut

Kaufland vyhlásil super soutěž " PUKY POMÁHAJÍ " - podpořte náš klub a pro mládež získáme ceny!

14. 09. 2023

Podpořte naši hlineckou hokejovou mládež v souboji klubů v našem regionu -  soutěžíme proti HC Chrudim, HC Skuteč, HC Choceň, HC  Rychnov n/K, SK Divočáci Žamberk-  o hodnotné ceny které pro naše hokejové talenty ppřipravil Kaufland na podporu českého hokeje. V termínu od 13.9. do  24.10. stači nakoupit v prodejnách Kaufland za 300,-Kč a spolu s účtenkou si vzít i puk za nákup. Ten následně vložit do tubusu s názvem HC Hlinsko. Hlasovat a v

Do Chotěboře s dalšími mladíky z juniorky.

13. 09. 2023

C h o t ě b o ř  - hlinecký tým sehrál třetí přípravné utkání s tradičním rivalem, který však bohužel hraje krajskou ligu v kraji Vysočina. I ve třetím utkání dokázali Horses zvítězit a utkání za A tým si vyzkoušeli další mladí hráči. Debutoval Tomáš Kavalír a část utkání odchytal v brance také dorostenec Radim Dalecký.  Hlasy po utkání:

O výhře domácích se rozhodovalo až v závěrečné třetině.

10. 09. 2023

H l i n s k o -  také ve druhém přípravném utkání hlinečtí Koně zvítězili, ale o výhru se museli poprat a otočit nepříznivý stav , kdy soupeř vedl již o dvě branky.   Horses se hned po vhazování dostali do pásma soupeře  a P.Beneš  a J. Oliva vyzkoušeli pozornost Koubského v brance Sklářů. Prakticky z protiútoku však vyrazil do brejku P. Pokorný a otevřel skóre 0:1. Horses vyrovnali stav na 1:1 v 7 minutě p

Sport by měl být zábava, hlásí Kopřiva. Přeje si víc prostoru pro ženský hokej

10. 09. 2023

Trenér Robin Kopřiva z Hlinska figuruje mezi dvanácti vybranými v semifinále ankety Díky, trenére. Do projektu jej přihlásili rodiče svěřenců a nominaci dostal na konci sezony jako dárek. Civilním zaměstnáním je Kopřiva tesař a k trénování se dostal víceméně náhodou, když na hokej doprovázel své dvě dcery. Co pro vás znamená účast v akci Díky, trenére?Je to to pozitivní zkušenost a dělá mi rad

Na turnaji v Chocni 2.místo

10. 09. 2023

Tým starších žáků se zúčastnil před začátkem sezony turnaje, který pořádal klub HC Spartak Choceň. Mezi účastníky patřili týmy HC Spartak Choceň, HC nové Město nad Metují, HC Spartak Polička. Každé utkání bylo hráno na 2x20‘ čistého času a každá 20-ti minutovka byla bodována zvlášť. První utkání proti domácímu týmu HC Spartak Choceň jsme odehráli s výsledk

Z prvního přípravného utkání v Chocni vezeme těsnou výhru.

03. 09. 2023

Choceň - po třech tréninkových jednotkách na ledě sehráli Horses první přípravu se Spartakem Choceň. Utkání mělo rychlé tempo a i když domácí tlačili, vedení se ujali hlinečtí těsného vedení 1:2, které udrželi až do konce třetiny. Druhá část byla v režii hlineckého týmu, který zlepšil pohyb a dařila se kombinace. Horses potrestali domácí dvěma brankami při přesilovce domácích ve 27 a  35 min

     Array
(
  [1871] => Array
    (
      [id] => 1871
      [date] => 20230118
      [id_zaznam] => 4787
      [content] => 

Poslední kolo 2. části soutěže ve skupinách rozhodlo o soupeři do play-off.  Pro osmifinále je to tým  HC Kohouti Česká Třebová, co na to říkáte?

Tato část  soutěže,  je pro všechny týmy stěžejní a připravují se na ni celou sezónu. Je to samozřejmě kvalitní tým a loňský vítěz soutěže. Máme poslední dny na přípravu a v neděli 22.1. začínáme na ledě soupeře. Chceme se připravit co nejlépe, to je samozřejmé.  

Jakým systémem se hraje tato část soutěže a jaký je cíl?

Osmifinále Play-Off se oproti minulé sezóně, hraje na tři vítězná utkání. To považuji za spravedlivější systém než vloni, kdy se hrálo je na dvě. Začínáme, jak už jsem řekl v neděli na ledě soupeře a ve středu 25.1. od 18:30 na domácím ledě. Další utkání v pořadí čtvrté by se tedy konalo v Hlinsku opět ve středu 1.února, opět od 18:30 hod. Naším cílem, který jsme si stanovili je postup do čtvrtfinále. Věřím, že hráči na ledě udělají pro postup maximum.

To je ambiciozní cíl,  je tým připraven a co hráčský kádr ? V průběhu sezony jste se potýkali se zraněními, jak to vypadá nyní,  před play-off?

To je pravda, když se ohlédnu až k přípravě v září, tak je to sezóna se spoustou zraněných, respiračních nemocí, které neustále měnily složení týmu.Když k tomu přidáte pracovní povinnosti hráčů, tak je to pro náš trenérský tým celkem složitá situace připravit pořádně tréninky i zápasy.O to víc složitější, když se to týká klíčových hráčů na které spoléháte a patří do základu týmu.

Tak tedy pěkně od začátku :

Září  -  se zranil v prvním přípravném zápase s Chotěboří obránce A.Brázda (do přípravy nastoupil znovu v prosinci) ve stejném utkání Martin Zdražil (do přípravy se zapojil v půlce listopadu a znovu zranil a nehrál skoro celý prosinec) nyní již trénuje a hraje.

Říjen - skončil M. Sekyra - obránce junior první rok v A týmu - odešel do Prahy za prací, rovněž zraněn junior- útočník Adam Bříza, dále Šimon Lenoch obránce - dlouhodobé zranění nohy - začal znovu v lednu. Obnovené zranění Tomáš Bříza - útočník v minulé sezóne jeden z hlavních střelců týmu (znovu začal trénovat po 3 měsících v lednu),  v utkání s Mor. Třebovou- zlomená ruka Martin Havel - útočník opět jedn z klíčových hráčů ( znovu začas trénovat po 3 měsících v lednu). U těchto hráčů celý tým doufal, že se dají fyzicky dohromady, již na poslední utkání základní části v Trutnově. Sdělili, že nenastoupí s důvodu nedoléčenosti zranění. Do prvních utkání play-off tedy nemohou nastoupit, do dalších podle jejich účasti na trénincích a připravenosti.

Listopad - z pracovních důvodu předčasně ukončil sezónu útočník Tomáš Cejpek,

Prosinec - nemoc Josef  Hron, zraněn Jiří Jílek, chřipka Milan Machač a další absence či  respirační nemoci hráčů v míře které dlouho nepamatujeme.

V průběhu jsme byli nuceni doplňit tým z výše uvedených důvodů nedostatku hráčů, podařilo se domluvit hostování Tomáše Prachaře z České Třebové a hostování Pavla Kubala z Uherského Hradiště. Také jsme řešili otázku gólmanů, přišel pomoci Marek Peřina , protože Petr Sodomka řeší studijní povinnosti a Vladimír Saifr, který v průběhu prosince zastával sportovně více méně  pozici jedničky při pracovní vytíženosti Tomáše Vlka nám oznámil, že v lednu se rozhodl s rodinou odjet na dovolenou a od začátku března je již plně pracovně vytížen. Sdělili jsme mu, že v tom případě nemůže být připraven pro play-off. To je důvod,proč již v posledních utkáních nenastupoval. 

Se kterým hráči je tedy možné na začátek play-off počítat?

Doufáme, že se nám vyhnou zranění nemoci, či neočekávané pracovní povinnosti a že se třeba zlepší zdravotní stav výše zmíněných hráčů v přípravě.

Brankáři: Tomáš Vlk, Petr Sodomka,  Marek Peřina

Obránci: Petr Beneš, Milan Machač, Martin Nepokoj, Patrik Fink,Tomáš Hudec,  Adam Brázda,  (Šimon Lenoch, Lukáš Poskočil -dle prac. povinností)

Útočníci: Marek Kišš, Tomáš Prachař, Ondřej Karásek, Radovan Chvojka, Petr Štěpánek, Pavel Kubal, Josef Hron,Martin Zdražil,Jiří Jílek, Darius Brožek, Jindřich Bouška, Tomáš Grygar (+hráči v přípravné fázi)

Nějaký vzkaz pro fanoušky?

Hráčům se hraje lépe a je pro ně velkou podporou domácí publikum. Budeme rádi a srdečně zveme co největší počet fanoušků, členů klubu, hráčů mládežnických kategorií i jejich rodinných příslušníků- přijďte nás podpořit. Jak se říká,  PLAY-OFF je jiná soutěž , hráči hrají na maximum, oba týmy chtějí postoupit a věřím, že to bude sportovní zážitek. Nejlepší hráči budou odměněni partnerem utkání , kterým je pivovar Hlinsko a značka piva  Rychtář, jakožto i cena pro vylosovaného pro diváka.

 

[title] => PLAY OFF rozhovor o týmu s R.Chladou manažerem A týmu. [images] => Array ( [0] => Array ( [id] => 9884 [id_zaznam] => 4787 [full] => ../_uploads/hc_news/1871/foto r chlada.jpg [small] => ../_uploads/hc_news/1871/foto r chlada_mala.jpg [title] => [koncovka] => jpg [typ] => img ) ) ) )