Ohlédnutí za sezónou 2022/23

27.3.2023

Do soutěží v sezóně 2022-23 vstoupilo a dokončilo je 9 týmů HC Hlinsko – A tým mužů – 1. liga Pardubického a Královéhradeckého kraje – trenéři P. Rohlík, L. Kunz, ved. M. Čížek,  Junioři – regionální liga juniorů trenéři M. Minařík, M. Brebera , nově se podařilo sestavit tým Dorostu – regionální liga dorostu trenéři L. Kunz, T. Tichý, ved. I. Dalecká,  Starší žáci  – Liga ČR starších žáků trenéři M. Votava, St. Paseka, ved. Z. Navrátilová, Mladší žáci -  Liga ČR mladších žáků , s týmy týmy A a B, trenéři J. Plíšek, F. Chaloupka, R. Kopřiva ved. A. Rottová, Přípravky 4-3, 2-1 třída trenéři J. Plíšek,  R.Kopřiva, L.Chlada, J. Jirkovský, ved. L. Jirušková, B. Mykytjuk. Základnou prošlo více než 90 dětí což je důkazem o dobré práci a zájmu rodičů s nejmenšími dětmi o tento sport - trenéři O. Pospíšil, M. Minařík, J. Vrána, J. Teplá, A. Drapáková.

Na sezónu se všechny mládežnické týmy poctivě připravovaly od května s přestávkou července na suché přípravě ať na venkovních sportovištích tak v nové hlinecké sportovní hale. Na ledové ploše od posledního týdne v srpnu již tradičním kempem s dvoufázovou přípravou.

Soutěž zahájili nejdříve junioři, kde tým doplnilo několik hráčů z chrudimské juniorky. V sezóně sehráli se čtrnácti celky z Pardubického a Královéhradeckého kraje a Vysočiny 25 utkání . V této části soutěže se do skupiny o postup do 1.ligy juniorů se neprobojovali. V následujícím období v soutěži o umístění se zlepšenými výkony a zejména s širším kádrem, který se dal dohromady po řadě zranění a nemocí, které tým provázely v nebývalé míře bojovali o čelní umístění v tabulce. Soutěž zakončili na 3. místě za celky HC Chotěboř a HC Litomyšl. Slibné výkony předváděli D.Ondráček, T.Grygar, V. Kudláček, A. Bříza.

Tým dorostu – po letech se nám podařilo sestavit tým a vyplnit mezeru mezi žákovským a juniorským hokejem. Tým doplnila čtveřice hráčů chrudimského dorostu, která do týmu dobře zapadla. V soutěži kluci v první sezóně vcelku uspěli, tomu pomohla i kvalitní suchá příprava. V základní části proti týmům z kraje Vysočina a Středoč.kraj ( týmy Kolína a K. Hory) se kluci  pohybovali ve středu tabulky. V závěrečné části v soutěži v Pardubickém kraji se umístili na 4.místě, kde rozdíl mezi prvním a čtvrtým celkem bylo jen 6 bodů. Zde jsou i nadějní hráči s příslibem do budoucna – M.Novák, L.Kunz, Š.Tichý, Š.Fiala, F.Kopecký.

V dvou ročníkové lize žáků ČR patřil tým starších žáků celou sezónu svojí kvalitou k první čtyřem nejlepším v kraji spolu s Dynamem Pardubice, Poličkou a  Českou Třebovou. V další části soutěže v tabulce Pardubické skupiny o umístění obsadil 1. místo před Chocní a Českou Třebovou. Mezi tahouny týmu patřili O. Bříza, Š. Fiala, P. Čepeš, A.Sitař, M. Ježek a další.

 V lize mladších žáků jsme měli dvě želízka v ohni a široký kádr tak, že jsme mohli přihlásit dva týmy. I této kategorii jsme patřili k předním týmům v kraji.  Tým A se v konkurenci 14 týmu umístil na 3. místě a předstihl Dynamo Pardubice a tým B pěkné  7. místo ve středu tabulky. I zde je řada šikovných hráčů R. Laštůvka, V. Vaško, J. Trdý, M. Myška, V. Chaloupka,bratři Gregorovi, M.Tlustý a další. Kluci sehráli také tradiční vánoční turnaj v Hlinsku – Memoriál D.Entnera , zvládli i krátký vánoční lyžařský výcvik , březnový Matula Cup a na závěr  absolvovali mezinárodní 3 denní hokejový turnaj v Krnově.

Týmy našich přípravek 4 ,3  a  2  třídy základních škol nehrají do tabulek. Soutěže probíhají formou turnajů v minihokeji. Zahrají si všichni hráči, nehledíme na to kdo dá kolik gólů. Zde klade šéftrenér J. Plíšek s jeho kolegy důraz na zlepšování se v bruslařských dovednostech a obratnosti. Organizaci hry řešíme až v dalších kategoriích, což je i strategie metodického vedení hráčů, kterou řeší šéftrenér mládeže p. Jaroslav Plíšek.

Tým mužů vstoupil do přípravy s velkými změnami řadou nových hráčů a novým trenérem. Na spolupráci jsme se domluvili proto, že kvalita všech týmů v této soutěži se stále zvyšuje v soutěži hrají extraligoví a ligoví hráči. Cílem našeho klubu je  zvýšit kvalitu týmu  kvalitním tréninkem, organizací hry a v soutěži se postupně v dalších sezónách se dostat mezi týmy ve špici tabulky. Nicméně i v tomto ročníku jsme chtěli hrát hokej, který nás posune výš.

V přípravě muži vyhráli premiérový turnaj O Pohár starosty města Hlinska, kdy se ve finále se silným celkem Nového Města n/Met rozhodovalo až na nájezdy. Pohár předaný z rukou starosty M. Krčila tak zůstal na domácí půdě. Sehráli utkání s velice dobrým celkem sousední Chotěboře (výhra 5:2, prohra 3:4, prohra s finalistou loňského ročníku Novou Pakou 2:5 a vysokou výhrou v poslední přípravě v Poličce 0:9. Soutěž se rozeběhla v září s 16 týmy po 8 v každém kraji. V základní části byl cíl postupu do mezi nejlepší 4 týmy z každého kraje a mít tak kvalitní přípravu na osmifinále play-off a postup, což byl hlavní cíl sezóny. Postup mezi první čtyři týmy každého kraje se nám nepodařil o pouhé skóre s postupující Litomyšlí (následně finalista soutěže). V další části jsme tedy hráli společnou soutěž s nepostoupivšími týmy hradeckého a pardubického kraje. Pořadí v tabulce nám přisoudilo tým HC Kohouti Česká Třebová (úřadující přeborník kraje), kde jsme po velkém boji a skvělých výkonech všech hráčů, kteří hráli na osobním maximu podlehli favoritovi až v 5 rozhodujícím utkání v prodloužení o jedinou branku. To bylo pro hráče a trenérský tým a také fanoušky velké zklamání. Příčinou neúspěchu bylo mimo jiné, že týmu chyběli dlouhodobě zranění hráči, kteří se nestihli do této části zdravotně a fyzicky připravit. Po vyřazení z play-off tým odehrál soutěž vyřazených týmů O Pohár Vladimíra Martince již bez jediné porážky a 12.3. převzal od Vl. Martince pohár za 1. místo. Po pravdě, pro nás po skutečně odpracované sezóně slabá útěcha. Tým v sezóně sehrál 37 soutěžních utkání z nichž 23 vyhrál a 14 odešel poražen s celkovým skóre 163: 129. K nejlepším hráčům patřili T. Vlk, M. Nepokoj, M. Machač, M. Kišš, P. Beneš, O. Karásek z hlineckých odchovanců M. Zdražil a junior A. Bříza.

Na závěr chci poděkovat našim trenérům a vedoucím týmů za jejich více méně dobrovolnickou a časově náročnou práci, rodičům za podporu dětí. Městu Hlinsku za podporu sportu, Městským sportovištím za kvalitní přípravu sportoviště a firmám které nás podporují firmě Busy Růžička, Mlékárna Hlinsko, Královské lesy, Vinkler, Coop Jednota, Potraviny Vysočina, KVALB, Betaz a řada  dalších bez jejichž podpory bychom neměli tak širokou hráčskou základnu. 

Nyní hlinecké hokejisty čeká krátký, ale zasloužený odpočinek a od května začíná opět příprava na další ročník.

R.Chlada

Právě se děje

Odborná stáž na Slovensku

29. 02. 2024

V termínu 25. a 26. 2. byla absolvovaná stáž v klubu Barani Banská Bystrica. Slovenský klub se pyšní velmi dobrou organizací a výchovou mládeže v regionu. Poznatky prezentoval šeftrenér klubu braňo Bendik a majitel Michal Handzuš. Horses se pokusi načerpané informace aplikovat v našem oddílu.

Naše cesta do semifinále končí - stav série 0:2 pro Slovan.

28. 02. 2024

M o r a v s k á  T ř e b o v á -  hlinečtí jeli k utkání s cílem vrátit čtvrtfinálovou sérii zpět do Hlinska. To se nepodařilo a cesta do semifinále rychle skončila. Utkání bylo rozehrané velice dobře, stav po první třetině 1:2 pro Horses, ale již první branka soupeře padla po neodpískaném ofsajdu na modré čáře. Ani 4 rozhodčí nestihnou být na místě. O osudu utkání rozhodla druhá třetina a vylo

PLAY OFF - STAV SÉRIE 0:1

26. 02. 2024

H l i n s k o -  před utkáním proběhl za krásné divácké návštěvy (568 fanoušků) krátký slavnostní ceremoniál -Pocta hlineckým hokejovým legendám a vystavení dresů hráčů v hlinecké hale. Utkání samotné přineslo velice kvalitní hokej a boj o každý metr ledu, bohužel se šťastným koncem pro hosty, když domácí Horses nedokázali v power-play vyrovnal a hosté pečetili vý

POCTA HOKEJOVÝM LEGENDÁM - KLUB VZDAL HOLD SVÝM HRÁČŮM.

26. 02. 2024

H L I N S K O - při příležitosti čtvrtfinálového utkání nejvyšší krajské ligové soutěže uspořádalo vedení klubu slavnostní vyhlášení hokejových legend, symbolické vyvěšení dresů s jejich jmény v hale a osobní předání památečního dresu účastníkům tohoto ceremoniálu. Moderování celé akce se ujal předseda klubu Radek Chlada a dresy účastníkům za p

PLAY OFF - Pár hodin před utkáním jak to vidí obránce Milan Machač?

25. 02. 2024

Dnes vás ve čtvrtfinále Vás čeká Slovan Moravská Třebová, silný soupeř s gólmanem Peksou, který má i extraligové zkušenosti a také s lídry v bodování celé soutěže Augustinem a Paličkou. Jak se na tento souboj těšíš?Na souboj se těším. Slovan Moravská Třebová je velmi kvalitní soupeř, který předvedl, že v letošní sezóně bude opět patřit k favoritům soutěže. Takže očeká

Rozhovor s obráncem Janem Olivou před play-off.

25. 02. 2024

Čtvrtfinále PLAY OFF  začíná již dnes. Několik otázek jsme položili obránci  Honzovi Olivovi, který působí v týmu v první sezónu a hned i když očekávaně se stal jedním z pilířů hlinecké obrany.  Ve čtvrtfinále Vás čeká  Slovan Moravská Třebová, ta má v týmu dva obávané střelce celé ligy Augustina s Paličkou. Co od takového soupeře a hráčů čekáš?  

PLAYOFFS - 5 otázek pro Martina Havla

24. 02. 2024

Ve čtvrtfinále Vás čeká  Slovan Moravská Třebová, ten má ve svém kádru lídry v bodování celé soutěže. Co od takového soupeře čekáš?Očekávám rychlý a tvrdý hokej, Slovan má ve svém kádru skvělé hráče, kteří jsou lídry v bodování soutěže. Musíme být dobře připraveni a hrát naši hru, abychom mohli dosáhnout úspěchu proti takovému siln&

PLAYOFFS - 5 OTÁZEK PRO TOMÁŠE BŘÍZU

24. 02. 2024

Ve čtvrtfinále Vás čeká silný Slovan Moravská Třebová, který má ve svém kádru lídry v bodování celé soutěže. Co od takového soupeře čekáš?Od Moravské Třebové čekám určitě tvrdý a útočně laděný hokej. Mají dost hráčů ve špičce kanadského bodování, takže se musíme vyvarovat zbytečných chyb v obranném pásmu a využít každou naší

PLAYOFFS - JAK TO VIDÍ HLAVNÍ TRENÉR LUKÁŠ KUNZ?

24. 02. 2024

PLAY- OFF očekávaný vrchol sezóny 1. krajské ligy mužů Královéhradeckého a Pardubického kraje je tu. Začne již tuto neděli 25.2.  K rozhovoru jsme pozvali hlavního trenéra A týmu Lukáše Kunze. Jak bys zhodnotil dlouhodobou základní část? 17 týmů, nový systém soutěže.... jaký byl cíl? Základní část hodnotím kladně, od samého začátku jsme se pohybovali na nejvyšších př

     Array
(
  [1950] => Array
    (
      [id] => 1950
      [date] => 20230327
      [id_zaznam] => 4941
      [content] => 

Do soutěží v sezóně 2022-23 vstoupilo a dokončilo je 9 týmů HC Hlinsko – A tým mužů – 1. liga Pardubického a Královéhradeckého kraje – trenéři P. Rohlík, L. Kunz, ved. M. Čížek,  Junioři – regionální liga juniorů trenéři M. Minařík, M. Brebera , nově se podařilo sestavit tým Dorostu – regionální liga dorostu trenéři L. Kunz, T. Tichý, ved. I. Dalecká,  Starší žáci  – Liga ČR starších žáků trenéři M. Votava, St. Paseka, ved. Z. Navrátilová, Mladší žáci -  Liga ČR mladších žáků , s týmy týmy A a B, trenéři J. Plíšek, F. Chaloupka, R. Kopřiva ved. A. Rottová, Přípravky 4-3, 2-1 třída trenéři J. Plíšek,  R.Kopřiva, L.Chlada, J. Jirkovský, ved. L. Jirušková, B. Mykytjuk. Základnou prošlo více než 90 dětí což je důkazem o dobré práci a zájmu rodičů s nejmenšími dětmi o tento sport - trenéři O. Pospíšil, M. Minařík, J. Vrána, J. Teplá, A. Drapáková.

Na sezónu se všechny mládežnické týmy poctivě připravovaly od května s přestávkou července na suché přípravě ať na venkovních sportovištích tak v nové hlinecké sportovní hale. Na ledové ploše od posledního týdne v srpnu již tradičním kempem s dvoufázovou přípravou.

Soutěž zahájili nejdříve junioři, kde tým doplnilo několik hráčů z chrudimské juniorky. V sezóně sehráli se čtrnácti celky z Pardubického a Královéhradeckého kraje a Vysočiny 25 utkání . V této části soutěže se do skupiny o postup do 1.ligy juniorů se neprobojovali. V následujícím období v soutěži o umístění se zlepšenými výkony a zejména s širším kádrem, který se dal dohromady po řadě zranění a nemocí, které tým provázely v nebývalé míře bojovali o čelní umístění v tabulce. Soutěž zakončili na 3. místě za celky HC Chotěboř a HC Litomyšl. Slibné výkony předváděli D.Ondráček, T.Grygar, V. Kudláček, A. Bříza.

Tým dorostu – po letech se nám podařilo sestavit tým a vyplnit mezeru mezi žákovským a juniorským hokejem. Tým doplnila čtveřice hráčů chrudimského dorostu, která do týmu dobře zapadla. V soutěži kluci v první sezóně vcelku uspěli, tomu pomohla i kvalitní suchá příprava. V základní části proti týmům z kraje Vysočina a Středoč.kraj ( týmy Kolína a K. Hory) se kluci  pohybovali ve středu tabulky. V závěrečné části v soutěži v Pardubickém kraji se umístili na 4.místě, kde rozdíl mezi prvním a čtvrtým celkem bylo jen 6 bodů. Zde jsou i nadějní hráči s příslibem do budoucna – M.Novák, L.Kunz, Š.Tichý, Š.Fiala, F.Kopecký.

V dvou ročníkové lize žáků ČR patřil tým starších žáků celou sezónu svojí kvalitou k první čtyřem nejlepším v kraji spolu s Dynamem Pardubice, Poličkou a  Českou Třebovou. V další části soutěže v tabulce Pardubické skupiny o umístění obsadil 1. místo před Chocní a Českou Třebovou. Mezi tahouny týmu patřili O. Bříza, Š. Fiala, P. Čepeš, A.Sitař, M. Ježek a další.

 V lize mladších žáků jsme měli dvě želízka v ohni a široký kádr tak, že jsme mohli přihlásit dva týmy. I této kategorii jsme patřili k předním týmům v kraji.  Tým A se v konkurenci 14 týmu umístil na 3. místě a předstihl Dynamo Pardubice a tým B pěkné  7. místo ve středu tabulky. I zde je řada šikovných hráčů R. Laštůvka, V. Vaško, J. Trdý, M. Myška, V. Chaloupka,bratři Gregorovi, M.Tlustý a další. Kluci sehráli také tradiční vánoční turnaj v Hlinsku – Memoriál D.Entnera , zvládli i krátký vánoční lyžařský výcvik , březnový Matula Cup a na závěr  absolvovali mezinárodní 3 denní hokejový turnaj v Krnově.

Týmy našich přípravek 4 ,3  a  2  třídy základních škol nehrají do tabulek. Soutěže probíhají formou turnajů v minihokeji. Zahrají si všichni hráči, nehledíme na to kdo dá kolik gólů. Zde klade šéftrenér J. Plíšek s jeho kolegy důraz na zlepšování se v bruslařských dovednostech a obratnosti. Organizaci hry řešíme až v dalších kategoriích, což je i strategie metodického vedení hráčů, kterou řeší šéftrenér mládeže p. Jaroslav Plíšek.

Tým mužů vstoupil do přípravy s velkými změnami řadou nových hráčů a novým trenérem. Na spolupráci jsme se domluvili proto, že kvalita všech týmů v této soutěži se stále zvyšuje v soutěži hrají extraligoví a ligoví hráči. Cílem našeho klubu je  zvýšit kvalitu týmu  kvalitním tréninkem, organizací hry a v soutěži se postupně v dalších sezónách se dostat mezi týmy ve špici tabulky. Nicméně i v tomto ročníku jsme chtěli hrát hokej, který nás posune výš.

V přípravě muži vyhráli premiérový turnaj O Pohár starosty města Hlinska, kdy se ve finále se silným celkem Nového Města n/Met rozhodovalo až na nájezdy. Pohár předaný z rukou starosty M. Krčila tak zůstal na domácí půdě. Sehráli utkání s velice dobrým celkem sousední Chotěboře (výhra 5:2, prohra 3:4, prohra s finalistou loňského ročníku Novou Pakou 2:5 a vysokou výhrou v poslední přípravě v Poličce 0:9. Soutěž se rozeběhla v září s 16 týmy po 8 v každém kraji. V základní části byl cíl postupu do mezi nejlepší 4 týmy z každého kraje a mít tak kvalitní přípravu na osmifinále play-off a postup, což byl hlavní cíl sezóny. Postup mezi první čtyři týmy každého kraje se nám nepodařil o pouhé skóre s postupující Litomyšlí (následně finalista soutěže). V další části jsme tedy hráli společnou soutěž s nepostoupivšími týmy hradeckého a pardubického kraje. Pořadí v tabulce nám přisoudilo tým HC Kohouti Česká Třebová (úřadující přeborník kraje), kde jsme po velkém boji a skvělých výkonech všech hráčů, kteří hráli na osobním maximu podlehli favoritovi až v 5 rozhodujícím utkání v prodloužení o jedinou branku. To bylo pro hráče a trenérský tým a také fanoušky velké zklamání. Příčinou neúspěchu bylo mimo jiné, že týmu chyběli dlouhodobě zranění hráči, kteří se nestihli do této části zdravotně a fyzicky připravit. Po vyřazení z play-off tým odehrál soutěž vyřazených týmů O Pohár Vladimíra Martince již bez jediné porážky a 12.3. převzal od Vl. Martince pohár za 1. místo. Po pravdě, pro nás po skutečně odpracované sezóně slabá útěcha. Tým v sezóně sehrál 37 soutěžních utkání z nichž 23 vyhrál a 14 odešel poražen s celkovým skóre 163: 129. K nejlepším hráčům patřili T. Vlk, M. Nepokoj, M. Machač, M. Kišš, P. Beneš, O. Karásek z hlineckých odchovanců M. Zdražil a junior A. Bříza.

Na závěr chci poděkovat našim trenérům a vedoucím týmů za jejich více méně dobrovolnickou a časově náročnou práci, rodičům za podporu dětí. Městu Hlinsku za podporu sportu, Městským sportovištím za kvalitní přípravu sportoviště a firmám které nás podporují firmě Busy Růžička, Mlékárna Hlinsko, Královské lesy, Vinkler, Coop Jednota, Potraviny Vysočina, KVALB, Betaz a řada  dalších bez jejichž podpory bychom neměli tak širokou hráčskou základnu. 

Nyní hlinecké hokejisty čeká krátký, ale zasloužený odpočinek a od května začíná opět příprava na další ročník.

R.Chlada

[title] => Ohlédnutí za sezónou 2022/23 [images] => Array ( [0] => Array ( [id] => 10365 [id_zaznam] => 4941 [full] => ../_uploads/hc_news/1950/ohlednutí.JPG [small] => ../_uploads/hc_news/1950/ohlednutí_mala.JPG [title] => [koncovka] => JPG [typ] => img ) ) ) )