Ohlédnutí za sezónou 2022/23

27.3.2023

Do soutěží v sezóně 2022-23 vstoupilo a dokončilo je 9 týmů HC Hlinsko – A tým mužů – 1. liga Pardubického a Královéhradeckého kraje – trenéři P. Rohlík, L. Kunz, ved. M. Čížek,  Junioři – regionální liga juniorů trenéři M. Minařík, M. Brebera , nově se podařilo sestavit tým Dorostu – regionální liga dorostu trenéři L. Kunz, T. Tichý, ved. I. Dalecká,  Starší žáci  – Liga ČR starších žáků trenéři M. Votava, St. Paseka, ved. Z. Navrátilová, Mladší žáci -  Liga ČR mladších žáků , s týmy týmy A a B, trenéři J. Plíšek, F. Chaloupka, R. Kopřiva ved. A. Rottová, Přípravky 4-3, 2-1 třída trenéři J. Plíšek,  R.Kopřiva, L.Chlada, J. Jirkovský, ved. L. Jirušková, B. Mykytjuk. Základnou prošlo více než 90 dětí což je důkazem o dobré práci a zájmu rodičů s nejmenšími dětmi o tento sport - trenéři O. Pospíšil, M. Minařík, J. Vrána, J. Teplá, A. Drapáková.

Na sezónu se všechny mládežnické týmy poctivě připravovaly od května s přestávkou července na suché přípravě ať na venkovních sportovištích tak v nové hlinecké sportovní hale. Na ledové ploše od posledního týdne v srpnu již tradičním kempem s dvoufázovou přípravou.

Soutěž zahájili nejdříve junioři, kde tým doplnilo několik hráčů z chrudimské juniorky. V sezóně sehráli se čtrnácti celky z Pardubického a Královéhradeckého kraje a Vysočiny 25 utkání . V této části soutěže se do skupiny o postup do 1.ligy juniorů se neprobojovali. V následujícím období v soutěži o umístění se zlepšenými výkony a zejména s širším kádrem, který se dal dohromady po řadě zranění a nemocí, které tým provázely v nebývalé míře bojovali o čelní umístění v tabulce. Soutěž zakončili na 3. místě za celky HC Chotěboř a HC Litomyšl. Slibné výkony předváděli D.Ondráček, T.Grygar, V. Kudláček, A. Bříza.

Tým dorostu – po letech se nám podařilo sestavit tým a vyplnit mezeru mezi žákovským a juniorským hokejem. Tým doplnila čtveřice hráčů chrudimského dorostu, která do týmu dobře zapadla. V soutěži kluci v první sezóně vcelku uspěli, tomu pomohla i kvalitní suchá příprava. V základní části proti týmům z kraje Vysočina a Středoč.kraj ( týmy Kolína a K. Hory) se kluci  pohybovali ve středu tabulky. V závěrečné části v soutěži v Pardubickém kraji se umístili na 4.místě, kde rozdíl mezi prvním a čtvrtým celkem bylo jen 6 bodů. Zde jsou i nadějní hráči s příslibem do budoucna – M.Novák, L.Kunz, Š.Tichý, Š.Fiala, F.Kopecký.

V dvou ročníkové lize žáků ČR patřil tým starších žáků celou sezónu svojí kvalitou k první čtyřem nejlepším v kraji spolu s Dynamem Pardubice, Poličkou a  Českou Třebovou. V další části soutěže v tabulce Pardubické skupiny o umístění obsadil 1. místo před Chocní a Českou Třebovou. Mezi tahouny týmu patřili O. Bříza, Š. Fiala, P. Čepeš, A.Sitař, M. Ježek a další.

 V lize mladších žáků jsme měli dvě želízka v ohni a široký kádr tak, že jsme mohli přihlásit dva týmy. I této kategorii jsme patřili k předním týmům v kraji.  Tým A se v konkurenci 14 týmu umístil na 3. místě a předstihl Dynamo Pardubice a tým B pěkné  7. místo ve středu tabulky. I zde je řada šikovných hráčů R. Laštůvka, V. Vaško, J. Trdý, M. Myška, V. Chaloupka,bratři Gregorovi, M.Tlustý a další. Kluci sehráli také tradiční vánoční turnaj v Hlinsku – Memoriál D.Entnera , zvládli i krátký vánoční lyžařský výcvik , březnový Matula Cup a na závěr  absolvovali mezinárodní 3 denní hokejový turnaj v Krnově.

Týmy našich přípravek 4 ,3  a  2  třídy základních škol nehrají do tabulek. Soutěže probíhají formou turnajů v minihokeji. Zahrají si všichni hráči, nehledíme na to kdo dá kolik gólů. Zde klade šéftrenér J. Plíšek s jeho kolegy důraz na zlepšování se v bruslařských dovednostech a obratnosti. Organizaci hry řešíme až v dalších kategoriích, což je i strategie metodického vedení hráčů, kterou řeší šéftrenér mládeže p. Jaroslav Plíšek.

Tým mužů vstoupil do přípravy s velkými změnami řadou nových hráčů a novým trenérem. Na spolupráci jsme se domluvili proto, že kvalita všech týmů v této soutěži se stále zvyšuje v soutěži hrají extraligoví a ligoví hráči. Cílem našeho klubu je  zvýšit kvalitu týmu  kvalitním tréninkem, organizací hry a v soutěži se postupně v dalších sezónách se dostat mezi týmy ve špici tabulky. Nicméně i v tomto ročníku jsme chtěli hrát hokej, který nás posune výš.

V přípravě muži vyhráli premiérový turnaj O Pohár starosty města Hlinska, kdy se ve finále se silným celkem Nového Města n/Met rozhodovalo až na nájezdy. Pohár předaný z rukou starosty M. Krčila tak zůstal na domácí půdě. Sehráli utkání s velice dobrým celkem sousední Chotěboře (výhra 5:2, prohra 3:4, prohra s finalistou loňského ročníku Novou Pakou 2:5 a vysokou výhrou v poslední přípravě v Poličce 0:9. Soutěž se rozeběhla v září s 16 týmy po 8 v každém kraji. V základní části byl cíl postupu do mezi nejlepší 4 týmy z každého kraje a mít tak kvalitní přípravu na osmifinále play-off a postup, což byl hlavní cíl sezóny. Postup mezi první čtyři týmy každého kraje se nám nepodařil o pouhé skóre s postupující Litomyšlí (následně finalista soutěže). V další části jsme tedy hráli společnou soutěž s nepostoupivšími týmy hradeckého a pardubického kraje. Pořadí v tabulce nám přisoudilo tým HC Kohouti Česká Třebová (úřadující přeborník kraje), kde jsme po velkém boji a skvělých výkonech všech hráčů, kteří hráli na osobním maximu podlehli favoritovi až v 5 rozhodujícím utkání v prodloužení o jedinou branku. To bylo pro hráče a trenérský tým a také fanoušky velké zklamání. Příčinou neúspěchu bylo mimo jiné, že týmu chyběli dlouhodobě zranění hráči, kteří se nestihli do této části zdravotně a fyzicky připravit. Po vyřazení z play-off tým odehrál soutěž vyřazených týmů O Pohár Vladimíra Martince již bez jediné porážky a 12.3. převzal od Vl. Martince pohár za 1. místo. Po pravdě, pro nás po skutečně odpracované sezóně slabá útěcha. Tým v sezóně sehrál 37 soutěžních utkání z nichž 23 vyhrál a 14 odešel poražen s celkovým skóre 163: 129. K nejlepším hráčům patřili T. Vlk, M. Nepokoj, M. Machač, M. Kišš, P. Beneš, O. Karásek z hlineckých odchovanců M. Zdražil a junior A. Bříza.

Na závěr chci poděkovat našim trenérům a vedoucím týmů za jejich více méně dobrovolnickou a časově náročnou práci, rodičům za podporu dětí. Městu Hlinsku za podporu sportu, Městským sportovištím za kvalitní přípravu sportoviště a firmám které nás podporují firmě Busy Růžička, Mlékárna Hlinsko, Královské lesy, Vinkler, Coop Jednota, Potraviny Vysočina, KVALB, Betaz a řada  dalších bez jejichž podpory bychom neměli tak širokou hráčskou základnu. 

Nyní hlinecké hokejisty čeká krátký, ale zasloužený odpočinek a od května začíná opět příprava na další ročník.

R.Chlada

Právě se děje

Letní hokejový celodenní kemp HC HLINSKO - přihlášky.

23. 05. 2023

Kemp se koná 28.8. - 3.9. 2023 Pro ročníky: 2007-2008-2009/2010-2011/2012-2013 a 2014/2015/2016/ 2017 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizování pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizová

Horses se věnují brankařům

22. 05. 2023

Po dlouhých letech jsme do přípravy zařadili take individualní trénink brankářů. Pod vedením trenéra Pavla Barvínka se zdokonalují také ,, muži v maskách.''

Mládež Horses zahájila letní přípravu na novou sezonu

01. 05. 2023

Všechny mládežnické kategorie Horses začaly v ponděli 1. května letní přípravu na nadcházející sezonu. Příprava potrvá do konce června, trenéři se svými svěřenci mají k dispozici velké množství sportovišť.  

Mladší žáci Horses na mezinárodním turnaji v Krnově

27. 03. 2023

Hokejisté hlineckého klubu ročníku 2011 se poslední březnový víkend zúčastnili mezinárodního turnaje žáků O štít města Krnova. Na zimním stadionu Krystal v Krnově se mezi sebou utkalo osm týmů z Česka, Polska a Slovenska. I když Hlinsko prohrálo pouze s celkem MSK Orlová, tak se kvůli dvěma remízám a nekompromisnímu hernímu systému umístilo na pátém místě.  Za Hlinsko nastoupili, pod vedením tren

Ohlédnutí za sezónou 2022/23

27. 03. 2023

Do soutěží v sezóně 2022-23 vstoupilo a dokončilo je 9 týmů HC Hlinsko – A tým mužů – 1. liga Pardubického a Královéhradeckého kraje – trenéři P. Rohlík, L. Kunz, ved. M. Čížek,  Junioři – regionální liga juniorů trenéři M. Minařík, M. Brebera , nově se podařilo sestavit tým Dorostu – regionální liga dorostu trenéři L. Kunz, T. Tichý, ved. I. Dalecká,  Starší žáci  &

1. místo pro tým starších žáků HC Hlinsko

19. 03. 2023

Starší žáci po roce obhájili celkové první místo v dlouhodobé soutěži.

12. ročník turnaj MATULA CUP - stříbro pro domácí mladší žáky.

19. 03. 2023

H l i n s k o - tradiční turnaj pro mladé hráče připravil domácí klub. V posledním dni sezóny za slunečného jarního počasí se konal již  12. ročník MATULA CUP. Pozvání na letošní ročník přijaly týmy HHK Velké Meziříčí, HC Chotěboř, HC Náchod a čtvrtým týmem byli mladší žáci ročníku 2012 HC Hlinsko. V systému turnaje se do celkových výsledků počítala bodově

Další medailové umístění - bronz v lize mladších mladších žáků pro HC Hlinsko

18. 03. 2023

Poprvé v této sezoně jsme se odhodlali postavit do souteže dva týmy. Každý víkend pravidelně nastupovalo  25 hráčů, nikdo neodpočíval. Z počtu třinácti týmů skončil  tým  hlineckých koníků na pěkném na třetím místě , kdy za sebou nechal i Dynamo Pardubice, druhý tým  obsadil střed tabulky což bylo místo sedmé. 

V posledním utkání sezóny 2022/23 odjel soupeř s desítkou.

12. 03. 2023

H l i n s k o - v posledním utkání sezóny si hlinečtí s chutí zastříleli nasázeli soupeři deset branek a vítěznou pohárovou účast zakončili bez ztráty jedniného bodu. Pohár Vladimíra Martince obdržel tým HC Hlinsko přímo z rukou předsedy pardubického krajského svazu pana Vladimíra Martince, legendy československého hokeje a 3 násobného mistra světa.  Vždy nepříjemný soupeř z Poličky nepřijel prohr&aa

     Array
(
  [1950] => Array
    (
      [id] => 1950
      [date] => 20230327
      [id_zaznam] => 
      [content] => 

Do soutěží v sezóně 2022-23 vstoupilo a dokončilo je 9 týmů HC Hlinsko – A tým mužů – 1. liga Pardubického a Královéhradeckého kraje – trenéři P. Rohlík, L. Kunz, ved. M. Čížek,  Junioři – regionální liga juniorů trenéři M. Minařík, M. Brebera , nově se podařilo sestavit tým Dorostu – regionální liga dorostu trenéři L. Kunz, T. Tichý, ved. I. Dalecká,  Starší žáci  – Liga ČR starších žáků trenéři M. Votava, St. Paseka, ved. Z. Navrátilová, Mladší žáci -  Liga ČR mladších žáků , s týmy týmy A a B, trenéři J. Plíšek, F. Chaloupka, R. Kopřiva ved. A. Rottová, Přípravky 4-3, 2-1 třída trenéři J. Plíšek,  R.Kopřiva, L.Chlada, J. Jirkovský, ved. L. Jirušková, B. Mykytjuk. Základnou prošlo více než 90 dětí což je důkazem o dobré práci a zájmu rodičů s nejmenšími dětmi o tento sport - trenéři O. Pospíšil, M. Minařík, J. Vrána, J. Teplá, A. Drapáková.

Na sezónu se všechny mládežnické týmy poctivě připravovaly od května s přestávkou července na suché přípravě ať na venkovních sportovištích tak v nové hlinecké sportovní hale. Na ledové ploše od posledního týdne v srpnu již tradičním kempem s dvoufázovou přípravou.

Soutěž zahájili nejdříve junioři, kde tým doplnilo několik hráčů z chrudimské juniorky. V sezóně sehráli se čtrnácti celky z Pardubického a Královéhradeckého kraje a Vysočiny 25 utkání . V této části soutěže se do skupiny o postup do 1.ligy juniorů se neprobojovali. V následujícím období v soutěži o umístění se zlepšenými výkony a zejména s širším kádrem, který se dal dohromady po řadě zranění a nemocí, které tým provázely v nebývalé míře bojovali o čelní umístění v tabulce. Soutěž zakončili na 3. místě za celky HC Chotěboř a HC Litomyšl. Slibné výkony předváděli D.Ondráček, T.Grygar, V. Kudláček, A. Bříza.

Tým dorostu – po letech se nám podařilo sestavit tým a vyplnit mezeru mezi žákovským a juniorským hokejem. Tým doplnila čtveřice hráčů chrudimského dorostu, která do týmu dobře zapadla. V soutěži kluci v první sezóně vcelku uspěli, tomu pomohla i kvalitní suchá příprava. V základní části proti týmům z kraje Vysočina a Středoč.kraj ( týmy Kolína a K. Hory) se kluci  pohybovali ve středu tabulky. V závěrečné části v soutěži v Pardubickém kraji se umístili na 4.místě, kde rozdíl mezi prvním a čtvrtým celkem bylo jen 6 bodů. Zde jsou i nadějní hráči s příslibem do budoucna – M.Novák, L.Kunz, Š.Tichý, Š.Fiala, F.Kopecký.

V dvou ročníkové lize žáků ČR patřil tým starších žáků celou sezónu svojí kvalitou k první čtyřem nejlepším v kraji spolu s Dynamem Pardubice, Poličkou a  Českou Třebovou. V další části soutěže v tabulce Pardubické skupiny o umístění obsadil 1. místo před Chocní a Českou Třebovou. Mezi tahouny týmu patřili O. Bříza, Š. Fiala, P. Čepeš, A.Sitař, M. Ježek a další.

 V lize mladších žáků jsme měli dvě želízka v ohni a široký kádr tak, že jsme mohli přihlásit dva týmy. I této kategorii jsme patřili k předním týmům v kraji.  Tým A se v konkurenci 14 týmu umístil na 3. místě a předstihl Dynamo Pardubice a tým B pěkné  7. místo ve středu tabulky. I zde je řada šikovných hráčů R. Laštůvka, V. Vaško, J. Trdý, M. Myška, V. Chaloupka,bratři Gregorovi, M.Tlustý a další. Kluci sehráli také tradiční vánoční turnaj v Hlinsku – Memoriál D.Entnera , zvládli i krátký vánoční lyžařský výcvik , březnový Matula Cup a na závěr  absolvovali mezinárodní 3 denní hokejový turnaj v Krnově.

Týmy našich přípravek 4 ,3  a  2  třídy základních škol nehrají do tabulek. Soutěže probíhají formou turnajů v minihokeji. Zahrají si všichni hráči, nehledíme na to kdo dá kolik gólů. Zde klade šéftrenér J. Plíšek s jeho kolegy důraz na zlepšování se v bruslařských dovednostech a obratnosti. Organizaci hry řešíme až v dalších kategoriích, což je i strategie metodického vedení hráčů, kterou řeší šéftrenér mládeže p. Jaroslav Plíšek.

Tým mužů vstoupil do přípravy s velkými změnami řadou nových hráčů a novým trenérem. Na spolupráci jsme se domluvili proto, že kvalita všech týmů v této soutěži se stále zvyšuje v soutěži hrají extraligoví a ligoví hráči. Cílem našeho klubu je  zvýšit kvalitu týmu  kvalitním tréninkem, organizací hry a v soutěži se postupně v dalších sezónách se dostat mezi týmy ve špici tabulky. Nicméně i v tomto ročníku jsme chtěli hrát hokej, který nás posune výš.

V přípravě muži vyhráli premiérový turnaj O Pohár starosty města Hlinska, kdy se ve finále se silným celkem Nového Města n/Met rozhodovalo až na nájezdy. Pohár předaný z rukou starosty M. Krčila tak zůstal na domácí půdě. Sehráli utkání s velice dobrým celkem sousední Chotěboře (výhra 5:2, prohra 3:4, prohra s finalistou loňského ročníku Novou Pakou 2:5 a vysokou výhrou v poslední přípravě v Poličce 0:9. Soutěž se rozeběhla v září s 16 týmy po 8 v každém kraji. V základní části byl cíl postupu do mezi nejlepší 4 týmy z každého kraje a mít tak kvalitní přípravu na osmifinále play-off a postup, což byl hlavní cíl sezóny. Postup mezi první čtyři týmy každého kraje se nám nepodařil o pouhé skóre s postupující Litomyšlí (následně finalista soutěže). V další části jsme tedy hráli společnou soutěž s nepostoupivšími týmy hradeckého a pardubického kraje. Pořadí v tabulce nám přisoudilo tým HC Kohouti Česká Třebová (úřadující přeborník kraje), kde jsme po velkém boji a skvělých výkonech všech hráčů, kteří hráli na osobním maximu podlehli favoritovi až v 5 rozhodujícím utkání v prodloužení o jedinou branku. To bylo pro hráče a trenérský tým a také fanoušky velké zklamání. Příčinou neúspěchu bylo mimo jiné, že týmu chyběli dlouhodobě zranění hráči, kteří se nestihli do této části zdravotně a fyzicky připravit. Po vyřazení z play-off tým odehrál soutěž vyřazených týmů O Pohár Vladimíra Martince již bez jediné porážky a 12.3. převzal od Vl. Martince pohár za 1. místo. Po pravdě, pro nás po skutečně odpracované sezóně slabá útěcha. Tým v sezóně sehrál 37 soutěžních utkání z nichž 23 vyhrál a 14 odešel poražen s celkovým skóre 163: 129. K nejlepším hráčům patřili T. Vlk, M. Nepokoj, M. Machač, M. Kišš, P. Beneš, O. Karásek z hlineckých odchovanců M. Zdražil a junior A. Bříza.

Na závěr chci poděkovat našim trenérům a vedoucím týmů za jejich více méně dobrovolnickou a časově náročnou práci, rodičům za podporu dětí. Městu Hlinsku za podporu sportu, Městským sportovištím za kvalitní přípravu sportoviště a firmám které nás podporují firmě Busy Růžička, Mlékárna Hlinsko, Královské lesy, Vinkler, Coop Jednota, Potraviny Vysočina, KVALB, Betaz a řada  dalších bez jejichž podpory bychom neměli tak širokou hráčskou základnu. 

Nyní hlinecké hokejisty čeká krátký, ale zasloužený odpočinek a od května začíná opět příprava na další ročník.

R.Chlada

[title] => Ohlédnutí za sezónou 2022/23 [images] => Array ( ) ) )