Výhra se Slovanem posouvá Horses do čela tabulky.

8.12.2023

Moravská Třebová - v náročném týdnu (3 utkání) svedli hlinečtí " Koně" bitvu s ambiciózním Slovanem. I když to po první třetině vypadalo na výhru domácích, tým Horses se semkl  a bojovným výkonem podpořený výkonem M. Krause dokázal ve třetí části vyrovnat stav a v prodloužení překonat skvělého Peksu výstavní ranou O. Karáska do šibenice.

Od první minuty se hrál rychlý hokej, sebevědomí domácí se po přesvědčivých výhrách s N. Pakou a Chrudimí rychlými akcemi snažili dostávat před branku M. Krause. Ve 3 minutě šli do vedení po střele kterou Kraus vytěsnil, ale rychlá dorážka  Cacha znamenala vedení domácích 1:0. Hlinečtí nezůstávali pozadu a Peksu v následujících pěti minutách zaměstnaly střely M. Machače, M. Havla, M. Zdražila a Jílka, ale všechny pokusy končily na domácím gólmanovi. Ve 13 minutě rozezněl tyč znovu pokus Cacha. Vyloučení J. Jílka v 14 minutě domácí dokázali využít, když na modré převzal kotouč Augustin a rychlým průnikem dokázal najít skulinu pod betony M. Krause 2:0. Další oslabení při vyloučení M. Havla dokázali Horses ubránit po skvělém zákroku M. Lojka.

Ve druhé třetině se podařilo již po dvou minutách snížit stav na 2:1- M. Kišš využil pohotovou přihrávku J. Olivy. Branka nastartovala tým, který začal více a více ovládat hru. Aktivitu hostí domácí zastavili.. faul kolenem Paličky na pronikajícího R.Chvojku. Horses svírali v přesilovce domácí, dělovka M. Lojka po přečíslení minula tyč . Další tlak hostí a další přesilová hra v 28 minutě. Tu využil druhou brankou v utkání opět M. Kišš ve 30 minutě po souhře s P. Kubalem a M. Machačem 2:2. Radost z vyrovnávací branky včak netrvala ani 10 vteřin. Hned po vhození buly ve střední části obdržel přihrávku mezi obránce na modrou čáru Palička a svůj brejk proměnil střelou nad vyrážečku M. Krause 3:2 ! Hlinečtí však dál pokračovali v aktivní hře a brankovými pokusy M. Nepokoje a P. Kubala. Tlak hostí zastavilo vyloučení J. Olivy 5 +20.  Zde se lámal chleba... Horses obětavě bránili, Slovan chtěl rozhodnout, ale při své snaze po 3 minutách přesilové hry fauloval rovněž a hra se vyrovnala. Obrovskou šanci Augustina 10 vteřin před konce M. Kraus dokázal zlikvidovat.

Do třetí třetiny šli Horses s cílem vyrovnat, domácí byli pod tlakem. Ve 43 minutě se to podařilo, po přihrávce M. Nepokoje na M. Kišše, který natáhl hráče i brankáře na svoji stranu předal kotouč P. Kubalovi, který si potáhl kotouč před brankovištěm a bekhendem přehodil puk do odkryté brány 3:3 ! Do konce třetiny se oba celky snažily rozhodnout ve svůj prospěch a byl to boj o každý metr. Ve 43 minutě spálil šanci domácí Palička, rovněž tak M. Nepokoj nebo M. Havel,když jeho střela šla nad horní tyčí, hosté nevyužili přesilovku v 53 minutě a stejně tak ani Slovan tři minuty před koncem, kdy jej celý stadion skvělých domácích fanoušků (to můžeme Slovanu jen závidět...)  hnal za vítězstvím. Následovalo prodloužení v něm domácí faulovali, ale Horses nevyužili přesilovou hru. V pokračující hře 3 na 3 přenesl J. Jílek hru na M. Machače, který vyslal přesnou přihrávkou O. Karáska po křídle do rychlého průniku a ten v 64 minutě nechytatelnou střelou do šibenice rozhodl o výhře Horses 3:4!

Vyloučení: 7/6

Diváci : 285

Právě se děje

Týden hokeje v Hlinsku 23. září od 17:00 hod.

05. 09. 2024

V pondělí 23. září od 17:00 hod. budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. HC Hlinsko ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadionu v Hlinsku tuto akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte

Ze Světlé výhru nevezeme.

04. 09. 2024

S v ě t l á n/S- -  ve druhém přípravném utkání se v úzké sestavě doplněné juniory nepodařilo uhrát přijatelný výsledek.

V přípravě padlo 12 branek do sítě domácích.

01. 09. 2024

C h o c e ň -  k prvnímu utkání zajížděli Horses do Chocně v téměř kompletní sestavě. V utkání padl tucet branek do sítě domácích. Hlinecký celek doznal oproti přechozí sezóně velkých změn. Z týmu  odešlo celkem 9 hráčů , vedení klubu společně s trenéry se rozhodlo do týmu zařadit mladší hráče s kvalitním herním  potencionálem, mladé hráče  z místn&

Přípravná utkání jsou již přede dveřmi.

22. 08. 2024

A- tým muži - celkem 6 přípravných utkání odehrají hlinečtí Koně v rámci přípravy na novou sezónu. Na ledě začíná intenzivní příprava 26. srpna pod vedením hlavního trenéra Lukáše Kunze. Jeho asistentem bude tak jako v předešlé sezóně Jan Vrána. V přípravě se Horses utkají  dvakrát ze semifinalistou Krajské ligy Vysočina HC Světlá nad Sázavou a také úřaduj&iacu

Změny v sestavě A týmu Horses pro sezónu 2024/25

21. 08. 2024

V pondělí 26.9. zahajuje hlinecký A tým přípravu na ledě. V týmu proběhla před přípravou na novou sezónu řada změn ať již z důvodu ukončení sportovní činnosti, pracovních povinností a také v souvislosti s příchody nových hráčů. V sezóně 2024/25 nebudou oblékat dres Horses tito hráči - Patrik Fink, Radovan Chvojka, Petr Štěpánek,Tomáš Hudec,  Pavel Kubal, Jiří Jílek, Šimon Lenoch,

Harmonogram kemp 2024

04. 08. 2024

Přinášíme kompletní harmonogram kempu 2024. Věnujte prosím pozornost časům srazu skupin dle ročníku narození. Přejeme příjemné prožití zbytku prázdnin.

Systém soutěže krajské ligy mužů 2024/25 se vrací zpět, první část se odehraje samostatně v krajích.

29. 07. 2024

Krajská liga mužů Pardubického a Královéhradeckého kraje se po hlasování na aktivu klubů vrací k modelu, kdy se první část soutěže odehraje v každém kraji samostatně. Rozhodly o tom hlasy týmů hradeckého kraje společně s jedním týdem  z pardubického kraje. Jaký je tedy systém? Základní část se  odehraje dvoukolově každý s každým, tedy 12 utkání ve skupině P (Pardubický kraj), které

Horses Hockey Camp 2024

28. 07. 2024

Zimní stadion Hlinsko - v pondělí 26.8. zahájí  přípravu na ledě hokejová mládež, ve večerních hodinách také juniorka a A tým. Na hokejový kemp mládeže se přihlásilo více než 70 hokejistů, letos nebudou chybět ani zájemci z jiných klubů. Na sportovce čeká jak sportovní část sestávající se ze 2 tréninkových jednotek na ledě a 2 jednotek suché přípravy, kromě toho také samozřejmě

A-TÝM Horses - Třetí místo v Pardubickém kraji a 5 celkově z obou krajů je úspěch, tak hodnotí vedení klubu sezónu 2023/24.

20. 04. 2024

Jak sezónu hodnotí předseda klubu a sportovní manažer hlineckého A-týmu a předseda klubu Radek Chlada ? Z s odstupem času po vyřazení ve čtvrtfinále mohu říct, že jsem spokojen. Naše mužstvo se výkonnostně posunulo kupředu, tým jsme doplnili o gólmana a obránce, i místní mladé hráče, vyhnuly se nám zásadní zranění .Myslím si , že kluci udělali velký pokrok jak ve samotných výsledcích, tak

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu