Hlinsko rozhodlo derby v Chrudimi již ve druhé třetině.

16.10.2024

Začátek první třetiny byl z obou stran opatrný, nicméně hlinečtí začali přebírat iniciativu. Ve 3 minutě zahrozil rychlým protiútokem Kubíček s Novotným, ale kotouč sjel ve finální fázi z hole Kubíčka a Novotného v brance domácích akce neohrozila. O minutu později zamkla domácí v pásmu třetí hlinecká řada a povedená akce Beneše s Karáskem. V sedmé minutě vybojoval před brankou soupeře kotouč Adam Bříza a založil gólovu akci, kterou dokončil Machač po spolupráci s Nepokojem 0:1. Hlinečtí mohli přidat i další branky, ale a kci Novotného s Olivou  stihl chrudimský gólman zlikvidovat. Stejně tak i šanci Havla s Rohlíkem v 15 minutě  nebo v 16 minutě akci Olivy s Kiššem. Hosté pozorně bránili akce domácích již ve středním pásmu a střely  domácích vykryl spolehlivě Sláma. Domáci měli příležitost vyrovnat v 18 minutě, ale akci Štěpánka ( který se z rodinných důvodů po dvou úspěšných sezónách v Hlinsku vrátil domů) opět lapil gólman Sláma.

V úvodu druhé třetiny zahrozil střelou Nepokoj a teč Havla ještě neskončila za záday Novotného. Nedovolený zákrok Mlejnka ve 23 minutě bleskurychle potrestal po přihrávce Rohlíka dobře postavený Havel, který rozvlnil síťku za zády Novotného 0:2. Ve 24 minutě putoval na trestnou lavici Zdražil. Domácí početní výhodu nebyužili, hlinecká obrana fungovala a nebezpečnou střelu Mlejnka ukryl do lapačky Sláma. Stejně tak příležitost domácích v 27 minutě po střele Poláka. Hlinečtí přežili i další oslabení ve 29 minutě kdy za podražení pykal Beneš. I v oslabení se do brejku dostal Havel, který však byl před brankou domácích podražen. Sudí Čížek posoudil situaci a nařídil trestné střílení. Novotný v brance domácích vystihl záměr Havla a dokázal jeho nájezd zlikvidovat. 33 minuta znamenala rozhodující zvrat v utkání. Do rychlého protiútoku poslal A. Bříza opět  Havla, který tvrdou střelou propálil Novotného 0:3. Hlinečtí jen vystřídali útočnou řadu a za 18 vteřin připravil Nepokoj po souhře s Novotným a Kubíčkem prostor pro přesnou tvrdou střelu Kišše 0:4. Další branka padla na začátku 36 minuty, kdy po pěkné kombinační akci Novotného s Kubičkem pálil ostrými s druhé vlny najetý Kišš a střelou po ledě zvýšil na 0:5. Tlak Horses zastavilo vyloučení Zdražila v téže minutě, ale obrana hostí zafungovala na jedničku.

Do závěrečné třetiny domácí nastoupili s odhodláním vývoj utkání nějakým způsobem zdramatizovat. Naopak hosté již nikam nepospíchali. Ve 45 minutě dokázal snížit na 1:5 nejlepší hráč domácích Štěpánek, který zužitkoval akci zalouženou na modré Kostkou a finální přihrávku Dobiáše. Domácí se dostávali postupně do dalších šancí, ale zásadně proti byl bezchybný výkon J. Slámy v brance Horses, likvidoval jednu střelu soupeře za druhou. Konec utkání poznamenalo vyloučení Rohlíka do konce utkání, hlinečtí  však obrannou hrou dovedli utkání do vítězného konce.

Hlasy po utkání L. Kunz - hlavní trenér - kluky musím pochválit za předvedený výkon. Bylo to důležité utkání na ledě rivala, hráči splnili nastavenou taktiku, gólman podržel tým a připsali jsme si tak 3 body do tabulky za zaslouženou výhru.

Právě se děje

16. 10. 2024

C h r u d i m -  v taháku kola, který představovala historicky známá rivalita mezi Chrudimí a Hlinskem se v derby prosadili  "hlinečtí koně". Po oboustranně opatrném začátku hosté odskočili jen o jednu branku. V druhé třetině však zasadili domácím orlicím těžký direkt a třemi brankami v rozmezí třech minut rozhodli o vývoji utkání.  Začátek první třetiny byl z obou stran opatrný, nicméně hlinečtí

Výhra s prvním celkem tabulky

11. 10. 2024

V první třetině se hrál opatrný hokej,ve druhé třetině byli hosté aktivnější a zaslouženě ji vyhráli.Domácí na začátku třetí části hry vyrovnali.Choceň se ujala vedení v 56 minutě,když domácí špatně střídali.Hlinsko si v 60 minutě vybralo oddechový čas a s pěti útočníky a jedním obráncem šlo za vyrovnáním.To se podařilo a následovaly samostatné nájezdy,ve

Z posílené Poličky vezeme všechny body.

09. 10. 2024

H l i n s k o - stejně jako Choceň tak také hokejisté Spartaku Polička posílili o hráče  z odhlášených Kohoutů. V sestavě se kromě tradičních ždárských hráčů, také objevlili hráči dojíždějící od Olomouce. Hvězdou týmu Poličky je dozajista vinikající střelec Pavlovský, který tvořil střeleckou dvojici s Augustinem v České Třebové, také posila obrany Hradil a  rozvněž na postu gólmanů jsou n

Úvodní utkání soutěže domácím nevyšlo dle představ.

06. 10. 2024

H l i n s k o - v úvodním utkání domácí bušili do soupeře téměř celé utkání, ale brankově se nedokázali prosadit, chyběla větší přímočařost. Soupeřovy posily se dokázaly prosadit. Domácí začali utkání velice aktivně, prvních šest minut se hrálo prakticky před brankou soupeře. Tlak zastavilo oslabení domácích v 7 minutě. Přesilovku Spartaku domácí ubránili, prakticky v jej&iacut

PUKY POMÁHAJÍ - HLASUJTE PRO MLÁDEŽ HLINSKA

24. 09. 2024

Zabojujte s námi, hlasujte pro HC Hlinsko na níže uvedeném odkazu a pomozte nám svým hlasem vyhrát v soutěži o hodnotné ceny pro naši hlineckou hokejovou mládež.   Hokejový klub HC Hlinsko Horses je letos zařazen mezi 38 klubů, v jejichž městech nenaleznete prodejnu Kaufland. Hlasování tak letos pro nás probíhá spravedlivějším systémem on-line. Hlasovat můžete z jedné IP adresy jednou denně, soutěž potrvá do 5. listopadu 2024.

Akce TÝDEN HOKEJE přivedla na stadion pěknou řádku dětí.

23. 09. 2024

Hlinsko – na hlineckém zimáku v Olšinkách se v pondělí 23.9. konala již po jedenácté úspěšná náborová akce Pojď hrát hokej. V rámci celorepublikové akce a mediální kampaně „Týden hokeje“ a v těsné spolupráci s ČSLH Praha přivedla tato akce na ledovou plochu v Hlinsku 39 dětí ve věku od 4 do 8 let . Na hlinecku je hokej tradičním sportem mládežnická základna dává d

Doma se Horses v přípravě s Chocní střelecky dařilo.

15. 09. 2024

H l i n s k o - také v druhém utkání s týmem Spartaku se domácím podařilo zvítězit i když soupeř přijel v již mnohem silnější sestavě než v prvním utkání. Tentokrát v brance hostí nastoupil M. Hanák, který v minulé sezóně hájil barvy Hlinska. Za Horses nastoupil po nemoci v prvním utkání Adam Novotný, který posílil naše řady a také Šimon Malenovský, který doplnil &uacut

Náborová akce Týden hokeje v Hlinsku 23. září od 17:00 hod.

12. 09. 2024

Přijďte s dětmi na náborovou akci Týden hokeje a užijte si spoustu hokejové zábavy. V pondělí 23. září 2024  od 17:00 hodin budou mít všechny děti od 4 do 8 let bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou nebo hokejistkou. HC Hlinsko pořádá ve spolupráci s Českým hokejem v  na hlineckém zimním stadionu v rámci Týdne hokeje náborovou akci. Kromě zá

Shrnutí přípravy- Junioři

11. 09. 2024

Nejstarší mládežnická kategorie,mužstvo juniorů se začala na novou sezonu připravovat v květnu a červnu na zimním stadionu a jeho přilehlém okolí.Tréninky probíhaly v úterý a ve čtvrtek a jejich cílem bylo získat lepší obratnost a fyzickou kondici.   Po červencovém volnu začala finální fáze přípravy od poloviny srpna,nejdříve na suchu a od 26.8.na ledě v rámci kempu HC Hlinsko. Tréninky byly každ&y

V odvetě s Skláři ze Světlé n/S domácí Horses nedovolili soupeři skórovat.

H l i n s k o - v odvetě s týmem Světlé nad Sázavou se domácí představili v širší i když stále ještě ne kompletní sestavě a tak dostali další šanci získávat zkušenosti hlinečtí mladíci. V prvním utkání za A tým, kromě juniorů V. Kudláčka, A.Břízy, T. Kavalíra a O.Procházky dostal příležitost dorostenec Š. Tichý. Na domácím ledě  také poprvé