4.12.2024
H l i n s k o - dnešní utkání s Orebity mělo zajímavou příchuť.Proti Horses nastoupil tým, který ve své skupině obsadil stejné místo jako domácí tedy zajímavé měření sil, také hned tři hráči, kteří působili ještě v minulé sezóně v dresech Hlinska a navíc v brance soupeře kapitán hokejových mistů světa Tomáš Rolinek !
Úvod utkání patřil tentokrát soupeři, protože hru domácích zastavilo ve 2 minutě oslabení při špatném střídání a soupeř početní výhody hned využil po akci Junka s Wolfem - 0:1. Domácí vyrovanali skóre po přímočaré akci, kterou založil Havel diagonální přihrávkou na Rohlíka, který na sebe navázal obránce a předložil Karáskovi přihrávku, která se nedá odmítnout, ten z první pálil do odkryté části Rolinkovy branky 1:1. Domácí přebírali aktivitu v 6 minutě tvrdě pálil Lojek. Naopak skvělý postřed předvedl Sláma, který dokázal do lapačky ukrýt tečovanou prudkou střelu soupeře. V 10 minutě pykal Beránek a domácí měli početní výhodu v té naopak kraloval Rolinek, který dokázal zlikvidovat hned tři střely za sebou. Přesilovku domácí nevyužili, ale zámek ve třetině trval další minuty. Branka z toho nepadla a tak platilo nedáš - dostaneš. To se povedlo v 16 minutě Jílkovi, který projel do pásma, jeho střela na branku se však ještě odrazila od brusle našeho obránce změnila směr a skončila za zády Slámy 1:2.
Horses vyrovnali stav ve 28 minutě po akci Havla s Lojkem, kteří vyšachovali obranu hostí a přihrávka na zcela volného Beneše, který si sjel ke kruhům a jeho rychlá střela si našla svůj cíl 2:2. Ve 28 minutě předvedl skvělý obranný zákrok Machač, který dokázal dobruslit hráče v brejku a zabránil možné brance. 30 minuta přinesla faul Jílka, který hákoval Havla. V přesilovce si Rolinek vedl dobře a likvidoval pokusy Kišše a Lojka. Tlak domácích sílil, ve 32 minutě při rychlém průniku do útočného pásma Novotný přihrávkou našel najetého Kišše mezi kruhy a ten pohotovou tvrdou střelou k tyči propálil Rolinka a otočil stav ve prospěch domácích 3:2. Vedení domácí nakoplo tak, že se hrálo prakticky na jednu bránu. Ve 34 minutě střela Rohlíka hlasitě orazítkovala levou tyč. Vystupňovaný tlak, proměnil po vhazování v pásmu soupeře Kubíček, který tečoval přesně pohotovou střelu Machače po ledě a zvýšil na 4:2.
Do třetí části vstoupili domácí aktině, již ve 42 minutě zahrozil Havel brankovou akcí ze které pálil Rohlík, ale i když už všichni viděli gól, puk měl v lapačce gólman Orebitů. Nicméně nedosáhl na druhý pokus Rohlíka, ve 43 minutě, který si najel do ideální střelecké pozice a střelou nad vyrážečku zvýšil na 5:2. Další šance měla i trojice hlineckých mladíků s A.Břízou a Bačkovským. Domácí obětavě bránili, Karásek neváhal nasadit ke sprintu za ujíždějícím Drašnarem a nedovolil mu zakončit. V závěrečných 10 minut se značně přiostřilo, hosté se snažili o kontaktní branku ale proti byl Sláma. V 50 minutě pálil od modré Boukal. V 54 se po střele vydal Rolinek za branku, kde jej o kotouč obral A.Bříza a jeho přihrávku před branku zužitkoval Bačkovský 6:2. Tlak domácích zastavilo vyloučení v 57 minutě, ale soupeř početní výhodu nevyužil. Tečku za utkáním udělal 7 vteřin před koncem utkání Beneš, který si sjel před branku na přihrávku Rohlíka a pohotovou střelou k tyči stanovil konečný výsledek utkání 7:2.
Právě se děje
Hlinečtí "Koně" vybojovali 3 body v utkání s Trutnovem.
23. 11. 2025
H l i n s k o - v posledním utkání prvního kola čekal hlinecké hráče nepříjemný soupeř z podkrkonoší. Hlinsko potvrdilo roli favorita a v domácím prostředí si Trutnovem poradilo, ale nebyla to žádná procházka růžovým sadem. V utkání byl vidět týmový výkon podpořený spolehlivým výkonem Mathiase Krause v brance domácích a čtyřbodovými zápisy do statistik Milana Machače a Daniel
V derby s Chrudimí sebralo minutu před koncem všechny body Hlinsko.
19. 11. 2025
C h r u d i m - okresní derby je sledováno vždy s určitým napětím. Vyhraje Chrudim nebo Hlinsko? To je vždy s otazníkem. V dneším duelu však potvrdilo roli favorita Hlinsko jak postavením v tabulce tak i výkonem, který však gradoval až v poslední třetině, protože domácí dokázali dvě třetiny účelně bránit nakonec přišli o vedení a po závěrečném tlaku hostí minutu před koncem inkasovali rozhodujíc&iacut
Ve Dvoře rozhodly přesilovky, ostrými pálil M. Kišš
16. 11. 2025
Dvůr Králové n/L. - ve 13.kole KLM přivezli hlinečtí z ledu soupeře plný počet bodů. Po vcelku vyrovnané první třetině přišla po faulech domácích branková smršť zejména z hokejky zkušeného M. Kišše, který zaznamenal hattrick... kolikátý již v jeho kariéře? V utkání však podal celý hlinecký tým zodpovědný a bojovný výkon. V důležitých momentech podržel tým M.
Utkání s Orli domácí Horses rozhodli třemi brankami ve druhé třetině.
12. 11. 2025
Hlinsko - soupeř z Lanškrouna v průběžné tabulce šlapal domácímu týmu na paty. Utkal se tak pátý tým tabulky se šestým. Hlinečtí však v domácím prostředí dokázali využít lépe své šance a dotáhnout utkání do úspěsného konce.
Samotnému utkání předcházela pro hokejový klub velká chvíte. Starosta města Hlinska Miroslav Krčil společně s kolegy
Hlinecký hokejový klub má nové klubové prostory.
12. 11. 2025
Hlinecký hokejový klub se může pochlubit dalším výrazným zlepšením svého zázemí, do kterého investovalo město Hlinsko. Před středečním domácím utkáním mezi HC Horses Hlinsko a HC Orli Lanškroun proběhlo oficiální předání nových prostor zimního stadionu do užívání. Moderní klubovna, která vznikla nad hlavním vchodem do stadionu, bude sloužit nejen hráčům a členům klub
Nové Město potvrdilo vedení v tabulce.
02. 11. 2025
H l i n s k o - lídr soutěže potvrdil své postavení v probíhající soutěži. Horses bojovali až do konce utkání, nicméně nedokázali své šance proměnit jak ze hry tak v přesilových hrách.
V úvodních 2 minutách si hlinečtí vytvořili šance dvě střely však Čáp v brance Spartaku kryl. Ve třetí minutě vážně zahrozil Řezníček s Raichmanem, ale Sláma brance domácích jejich šanci
V Litomyšli jsme neproměňovali šance.
29. 10. 2025
Litomyšl - ve vyrovnaném utkání se silným týmem Litomyšle měli Horses dobrý začátek, v druhé části byli lepší domácí, ve třeti šli do vedení, ale nevyužili šance, naopak domácí využili přesilovku dali gól navch a na vyrovnání v power-play nestačil čas.
Hlinečtí se pustili do dobývání branky domácích ve svižném tempu. Ve 4 minutě otevřel skóře M. Kuří
Výhra juniorů ve Žďárských Bouchalkách.
26. 10. 2025
Ždár nad Sázavou - Junioři - utkání se hrálo v netradičním čase a než se hlinečtí rozkoukali,tak prohrávali. Zápas měl vyrovnaný průběh i když po dvou třetinách domácí vedli o dvě branky.Horses měli několik dobrých šancí,ale nedařilo se jim vstřelit branku.I když ještě osm minut před koncem utkání hlinečtí prohrávali 2-0,pořád hráči i trenéři věřili,že je možné na Bouchalkách
Tři branky Horses, obrat v závěrečné části se Slovanem.
26. 10. 2025
H l i n s k o - v utkání 8. kola Horses na domácím ledě hostili tým Slovanu. Ve vyrovaném utkání druhého a třetího celku tabulky, tedy ve šlágru kola domácí dotahovali po dvě třetiny jednobrankové vedení Slovanu. Ve třetí části důsledným a obětavým výkonem otočili třemi brankami skóre a v závěrečném power-play soupeře si dvoubrankové vedení dokázali pohlídat. Z&aac