Muži - zaváhání v první desetiminutovce již nedohnali.

24.10.2016

Hlinsko -  jestliže měl hlinecký tým v minulých utkáních dobrý vstup do utkání, tentokrát jej zkušený tým Slovanu nachytal a naši hráči byli myslí ještě na odpolední kávičce. Již v 25 vteřině  po situaci, kdy si obránci ve vlastní třetině dávali přednost kdo vyrazí dříve  za pukem mezi nimi se rozjel Černý ujel oběma a nekomporomisně zakončil 0:1. Snadné vedení hosty samozřejmě povzbudilo k další aktivitě.  Ve 3 minutě z další akce hosté vytěžili další branku po situaci, kdy neobsazený Černý obdržel od Schneidera přihrávku do druhé vlny a bylo to rázem 0:2. A to v situaci, kdy si domácí brankář od začátku ani nesáhl na puk. Tlaku soupeře domácí odolávali až do 7 minuty, kdy se jim podařilo přizpůsobit tempu soupeře.  Přispěla k tomu i přesilová hra, ale po střelách A.Pazdery od modré čáry se puk nepodařílo tečovat za záda Turka. V 10 minutě zkoušel překvapit Turka nebezpečnou střelou L. Poskočil. Ve 12 minutě však měl navrch opět Slovan, kdy se jejich útočník pokoušel protlačit puk do branky kolem tyče. Navíc hosté měli další dvě velké šance při oslabení domácích ve 13 minutě, ale L.Černý nejprve likvidoval střelu od modré a následně lapačkou střelu z kruhů. Podobné situaci musel domácí brakář čelit i ve 14 minutě , kdy po vyhrané buly okamžitě pálil Čikl a následně od modré Cik.

Do druhé třetiny měli domácí mnohem lepší vstup, útok za útokem účinné napadání. Z toho vzniká mnoho šancí, nicméně ani šest minut ve třetině Slovanu nepřineslo efekt a Turek v brance kryl všechny pokusy hlineckých. Ve 27 minutě pykal domácí hráč, i přes to si domácí v oslabení vytvořili šanci v podobě brejku J. Hrona s Pazderou, ale na finální přihrávku přes obránce A. Pazdera nedosáhl. Domácí oslabení ubránili, nicméně prakticky hned poté šli hosté do vedení 0:3 po přesné střele Aulehly od modré k tyči. Domácí se opět vrhli do útoku s cílem změnit nepříznivý vývoj na Turka pálil R.Chvojka, následně ujel Z.Tulis s Š. Zídkem. Ve 36 minutě však snížil  M. Havel kdy z jízdy nekompromisně a přesně pálil k pravé tyči a Turek musel kapitulovat 1:3. Hosté navíc chybovali ve střídání ve 38 minutě. Domácí dokázali přesilovku využít, před brankáře se natlačil L. Poskočit a účinně zaměstanl obranu J. Hron pak šikovně načasoval přihrávku na J. Dítě, který se nemýlil  2:3.  Kontaktní branka domácí povzbudila a opět se tlačili do útoku, dokázali si vytvořit tlak ve třetině, ale do konce třetiny se již nepodařilo stav srovnat.

Hned v úvodu závěrečné třetiny měli domácí trochu smůlu, když nastřelený puk se od sloupku plexiskla odražil tak nepřirozeně, že přistál na holi Řehulky a ten měl potíž zvýšil na 2:4. Domácí však dokázali opět snížit po rychlém protiútoku, kdy se na jednoho obránce řítilo hned trio našich hráčů, M. Havel nahrál kotouč do jízdy R.Chvojkovi a ten společně s R.Velinským do brejku na jednoho obránce. R.Chvojka v momentu, kdy gólman hostí již čekal přihrávku na druhého útočníka pálil prudce po ledě a opět to bylo jen o jednu branku 3:4.  Domácí se snažili, bojovali o vyrovnání a utkání mělo rychlý spád. Hosté rovněž zvýšili obrátky a vymanit se z tlaku. V 50 minutě se dostali opět do tlaku L. Černý likvodoval dvě velké šance hostí. Kapituloval v 52 minutě, kdy domácí zapoměli na Schnaidera, který obdržel dlouhou přihrávku k pravému mantinelu do plné jízdy a dokázal dát hostím opět dvoubrankové vedení 3:5. Hlinečtí měli ještě šanci snížit v 53 minutě, ale J. Dítě který se stahovačkou natlačil před Turka těsně minul. Slovan v posledních pěti minutách kontroloval zkušeně hru a nepustil domácí do závěrečného tlaku, z něhož by se mohla lpovést power-play.

Domácím nelze upřít snahu, na remízu bylo, ale je nutné se zaměřit na obrannou fázi tak, aby nedocházelo ke snadným přečíslením.

Právě se děje

A-TÝM Horses - Třetí místo v Pardubickém kraji a 5 celkově z obou krajů je úspěch, tak hodnotí vedení klubu sezónu 2023/24.

20. 04. 2024

Jak sezónu hodnotí předseda klubu a sportovní manažer hlineckého A-týmu a předseda klubu Radek Chlada ? Z s odstupem času po vyřazení ve čtvrtfinále mohu říct, že jsem spokojen. Naše mužstvo se výkonnostně posunulo kupředu, tým jsme doplnili o gólmana a obránce, i místní mladé hráče, vyhnuly se nám zásadní zranění .Myslím si , že kluci udělali velký pokrok jak ve samotných výsledcích, tak

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu

LETNÍ KEMP HORSES NA LEDĚ SRPEN - 26.8.-1.9. 2024

02. 04. 2024

Pro ročníky: 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/ 2017/2018 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizován pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizován bez přespání. Pro všechny

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.

Matyas Myška nastřílel v Chocni sedm branek

10. 03. 2024

Mladší žáci sehrali za vikend dvě utkání a obě vítězně. Na Hlineckém ledě si poradili s Lanškrounem a dnes rozstříleli Choceň.