Muži - výhra s Poličkou byla těžkou zkouškou.

14.11.2016

Hlinsko -  domácí tým byl podle postavení favoritem utkání , nicméně všem bylo jasné, že soupeř se bude chtít odpoutat z poslední příčky tabulky a nedá nám nic zadarmo. Domácí tým se potýká se zvládnutím posledních třetin utkání, kdy ztracelo  vedení utkání s týmy ze špice tabulky. Všichni si uvědomovali, že je již nutné tento jev zlomit a plně bodovat.

Do první třetiny domácí vstoupili aktivně trio Havel, Chvojka, Plachý zahrozilo již ve 4 minutě ale R.Chvojka v zakončení mířil těsně vedle. Oproti tomu v dalším střídání této útočné řady se nemýlil J. Plachý, který lišácky obkroužil branku vyjel oblouk do volného  prostoru a poslal puk pod horní tyč Vašátkovy svatyně 1:0.  T.Gregor v hlinecké brance musel v 6 minutě čeli rychlému brejku ktyž A. Koželuh při střelě trefil protihráčovy chrániče a ten vyrazil do brejku  T.Gregor jeho střelu vyrazil a L.Kunz pak zametl puk mimo brankoviště. Hlinečtí začali aktivněji bruslit i napadat a to přineslo své ovoce v 10 minutě po předchozí spolurpáci J. Hrona a Š. Zídka skŕoval J. Dítě 2:0. O dvě minuty později předvedl parádní průnik Z. Tulis, když se u manitnelu zbavil kličkou hráče , nabruslil mezi kruhy a střelou k tyči nedal Vašátkovi šanci 3:0. Ve 13 minutě mohlo být ještě veseleji A. Pazdera v pádu přihrál ideálně do brejku na  J. Dítě, ale ač sám nebráněn, nepodařilo se mu šanci proměnit. A opět následoval protiútok hostí T.Gregor si však i v zapeklité situaci, kdy si před ním vyměňovali puk dva volni hráči opět poradil a vytěsnil gólovou šanci vedle tyče. Domácí se však nevyvyrovali chybě ve vlastní třetině, kdy došlo k přečíslení a Boháček snížil na 3:1 po závaru v brankovišti. Domácí si však udeželi tříbrankové vedení v 18 minutě po akci Š, Zídka, který vyslal přesnou přihrávkou do jizdy R.Sobotku do třetiny soupeře, ten si nelámal hlavu složitou kličkou, zvolil přesnou prudkou střelu nad lapačku k tyči a nemýlil se 4:1.

Druhá třetina byla ukázkou neproměněných šnací domácích. Hlinečtí místo jednoduchých rychlých akcí vytvářeli složité kombinace, které k ničemu nevedly. Hosté rychle pochopili, že domácí polevili, myslí více na krásu či ukázku individuálních dovedností a od poloviny třetiny je domácí nechali přejít do aktivity. To hosté vyjádřili navíc i brankově. Polička zmáčkla domácí ve 33 minutě ve třetině, hráči se zatavili, když nedokázali před tím rychle vystřídat a Boháček po zmatku v brankovišti snížil na 4:2. Domácí nehráli účelně a hlavně aktivně.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí po domluvě v kabině aktivněji, ve 42 minutě však M. Havel nevyužil skvělou šanci. Ve 44 minutě Z. Tulis vyslal do rychlého brejku L.Bureše, ale bohužel se nepodařilo dát soupeři branku, která by jej zlomila. Navíc hosté ve 48 minutě snížili na 4:3 brankou Dvořáka. A opět tu byl nervozní závěr a těsný stav. Hosté samozřejmě cítili šanci. V 50 minutě pálí R.Chvojka nad. V 52 minutě hraje Hlinsko přesilovku po střele A. Pazdery opět příležitost rozhodnout, ale pěkná teč R.Chvojky jde vedle. V 58 minutě T.Gregor podržel a chytil šanci soupeře, v téže minutě šance J. Plachého, ale jeho střela jde nad horní tyč. Domácí utkání dohrávají ve třetině soupeře a vybojovali tak těsnou výhru nad nepříjemným soupeřem se skvělým brankářem Vašátkem.

Právě se děje

A-TÝM Horses - Třetí místo v Pardubickém kraji a 5 celkově z obou krajů je úspěch, tak hodnotí vedení klubu sezónu 2023/24.

20. 04. 2024

Jak sezónu hodnotí předseda klubu a sportovní manažer hlineckého A-týmu a předseda klubu Radek Chlada ? Z s odstupem času po vyřazení ve čtvrtfinále mohu říct, že jsem spokojen. Naše mužstvo se výkonnostně posunulo kupředu, tým jsme doplnili o gólmana a obránce, i místní mladé hráče, vyhnuly se nám zásadní zranění .Myslím si , že kluci udělali velký pokrok jak ve samotných výsledcích, tak

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu

LETNÍ KEMP HORSES NA LEDĚ SRPEN - 26.8.-1.9. 2024

02. 04. 2024

Pro ročníky: 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/ 2017/2018 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizován pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizován bez přespání. Pro všechny

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.

Matyas Myška nastřílel v Chocni sedm branek

10. 03. 2024

Mladší žáci sehrali za vikend dvě utkání a obě vítězně. Na Hlineckém ledě si poradili s Lanškrounem a dnes rozstříleli Choceň.