Muži A - třetí výhra v řadě- tentokrát to odnesla Choceň.

23.11.2016

Hlinsko - domácí hráči si dokázali poradit se soupeřem, který v minulém kole porazil jednoho z favoritů soutěže Světlou. Hlinečtí Horses tak oplatili soupeři těsnou prohru z první části soutěže.

První třetina byla útočnou lavinou ze strany hlineckých hráčů. Výtečná kombinace, napadání, aktivní pohyb, rychlá rozehrávka to vše na soupeře platilo a pro oko diváků. V první třetině se hrálo prakticky na jednu bránu. Skóre otevřela první útočná řada Bureš-Hron-Dítě, kdy již ve 20 vteřině zavezl kotouč do pásma J.Hron, uvolnil se po přihrávce s L.Burešem a nahrál zcela volnému J.Dítě, který nekompromisně zavěsil 1:0. Ve 3 minutě opět zahrozilo toto trio  a tentokrtá L.Bureš ukázal svoje kvality Saidl však jeho střelu dokázal vytěsnit vyrážečkou. Až ve 4 minutě se hosté dostali do třetiny domácích, ale střelu Prachaře obětavě vykryl pádem do střely A.Pazdera. V 6 minutě opět parádní akce L.Bureše a J.Dítě a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Ve 12 minutě se prosadil také útok M. Havel - R.Chvojka - J.Plachý, nejprvě R.Chvojka zkusil sám skórovat, ale jeho pokus skončil na zadním mantinelu, tak neváhal a přihrávkou našel najetého M. Havla, který zvýšil na 2:0. Ve 13minutě ujel do brejku dva na jedna M. Havel a J.Plachý, pěkná akce které chybělo jen gólové zakončení. Hosté byli pod tlakem a z toho praměnil faul Krejzy. Přesilovku využil deset vteřin před jejím koncem L. Kunz, který bombou od modré propálil  asistenci M. Havla brankáře hostí potřetí 3:0. O tři minuty bylo na domácí střídačce ještě veseleji po kombinaci R.Chvojky a gólu J. Plachého, který  vyhnal brankáře hostí z branky 4:0. Do branky hostí poté nastoupil R.Bernart. Konec třetiny se odehrál v dvojitém oslabení domácích, které pak přešlo i do další části.

Ve druhé části tak domácí začátek dohrávali ve třech, ale nepustili soupeře do vážnějšího zakončení. Jen co domácí hráli v pěti protiútok M. Havla skončil místo branky na pravé tyči - škoda. Hosté následně dokázali vyrovnat hru a dostat se do střeleckých pozic, nicméně ve 26 minutě po kombinaci J. Hrona a L. Bureše zůstal neobsazený M. Havel před brankou a Lukášovu přihrávku dokázal přetavit ve střelu na Bernartovu lapačku 5:0. Soupeř však nevzdával  a ve 31 minutě po nedůrazu bránících hráčů se poprvé prosadil střelou Krejza 5:1. Následně hráli domácí přesilovou hru, ale bohužel nevymysleli nic překvapivého. 36 minula brejk M. Havla- za ním jel v tandemu J. Plachý, Martin zkusil blafák, ale Bernart byl proti.O minutu později tedy platilo nedáš dostaneš a naopak na branku domácíh jel do přečíslení dva na jedna Prachař s Křečanem a ten svou šanci dokázal proměnit 5:2. Domácí mohli svoje vedení zvýšit, ale při akci L.Bureše, který žabkou nahrával J.Dítě do jízdyJirka střílel těsně vedle, když mu přihrávka nesedla přesně na čepel.

Do závěrečné třetiny se hosté vrhli aktivně ve snaze korigovat nepříznivý výsledek. Ve 44 minutě však faulovali, ale domácí přesilovku nevyužili i když šance zde byla po spolupráci L. Poskočila a L. Bureše. Hosté se dostali do šancí ve dvou oslabeních domácích ve 46  a 48 minutě, ale tam podržel tým L.Saifr, který dokázal chytit tvrdou střelu Šejby od modré. Hosté se tlačili do útoku, asi největší šanci měl Prachař v 55 minutě, ale jeho střelu pod víko L. Saifr bravurně vytáhl lapačkou.V dalších minutách domácí kontrolovali kotouč a již nepustili soupeře od vážnějšího protiútoku, sami mohli ještě skórovat po přihrávce na modrou čáru, kde číhal volný J. Plachý, ale střela z jeho brejku neskončila tam, kde si sám asi představoval a na konečném výsledku se tak již nic nezměnilo.Důležité body tak zůstaly doma.

Hlinecké hráče nyní čeká sňůra utkání na hrištích soupeřů - Chotěboř, Moravská Třebová a Havl.Brod. V neděli tak mohou fanoušci podpořit své hráče v sousední Chotěboři.

Právě se děje

A-TÝM Horses - Třetí místo v Pardubickém kraji a 5 celkově z obou krajů je úspěch, tak hodnotí vedení klubu sezónu 2023/24.

20. 04. 2024

Jak sezónu hodnotí předseda klubu a sportovní manažer hlineckého A-týmu a předseda klubu Radek Chlada ? Z s odstupem času po vyřazení ve čtvrtfinále mohu říct, že jsem spokojen. Naše mužstvo se výkonnostně posunulo kupředu, tým jsme doplnili o gólmana a obránce, i místní mladé hráče, vyhnuly se nám zásadní zranění .Myslím si , že kluci udělali velký pokrok jak ve samotných výsledcích, tak

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu

LETNÍ KEMP HORSES NA LEDĚ SRPEN - 26.8.-1.9. 2024

02. 04. 2024

Pro ročníky: 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/ 2017/2018 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizován pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizován bez přespání. Pro všechny

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.

Matyas Myška nastřílel v Chocni sedm branek

10. 03. 2024

Mladší žáci sehrali za vikend dvě utkání a obě vítězně. Na Hlineckém ledě si poradili s Lanškrounem a dnes rozstříleli Choceň.