Muži A - v napínavém utkání zhasnul Jiskru L.Bureš

4.12.2016

Litomyšl - další ze série utkání na stadionech soupeřů dopadlo výborně. Litomyšl, pokud ještě chtěla pomýšlet na to dostat se mezi šestku by musela dnes bezpodmínečně bodovat. Rovněž tak potřebovali bodovat hlinečtí Horses protože bodové rozestupy mezi čtvrtým a šestým místem jsou minimální. Dal se tedy očekávat zajímavý hokej.

Od první minuty se hrál svižný hokej. Domácí zahájili rychlým pohybem a hned v první minutě zahrozili, když se  řítili na Vl.Saifra hned 3 na 1, ten však první vázný pokus kryl. Hosté zahrozili střelou Zídka od modré, ke které se dostal ještě v brankovišti M. Havel, ale rovněž Kalousek byl pozorný. Hosté si následně vytvářeli mírnou převahu navíc v 7 minutě byl faulován L.Bureš a hosté měli možnost přečíslení. Sice v přesilové hře dostali soupeře pod tlak, ale chyběl rychlejší pohyb a střelba, takže z přečíslení nic nevytěžili. V každém případě, ale tento tlak nastartoval hlinecké hráče do vyššího tempa. Ten přetavil v první branku J. Plachý  přesnou střelou nad beton, bezprostředně poté co R.Chvojka vyhrál buly 0:1. Vedení hostí však netrvalo ani minutu a bylo vyrovnáno z protiútoku domácích Dvořák nahrával do jízdy O.Starému, který přestože bráněn M. Zdražilem se prodral do třetiny jako lavina a tvrdou bombou po ledě dokázal vyrovnat 1:1. Hra nabrala rychlé tempo následovala dvojitá šance L. Bureše a L. Poskočila, domácí gólman však kryl oba vzápětí po sobě jdoucí šance. Následovala další akce L. Králíčka pro průniku Z. Tulise a M. Zdražila, který excelentně napadal. Domácí se dostali do hry v závěru první třetiny po dvojitém vyloučení v 16 a následně 17 minutě. Oslabení ve třech i přes zámek domácícha tvrdou palbu Mečiara a Starého dokázali hlinečtí přestát a to byl jeden ze zlomových okamžiků.

Do druhé třetiny se domácí opět vrhli do útoku začátek třetiny patřil jim,navíc ve 26 minutě pykal další hráč hostí, zde měl šanci Dvořák, ale i v oslabení dokázal L. Poskočil ohrozit soupeřovu branku. 30 minuta to byla opět pěkná souhra a ukázka hokejových dovedností L. Kunz vybojoval puk na modré a z následného zavezení před branku, vyšachování soupeře načasoval J. Plachý přihrávku na najetého R.Chvojku mezi kruhy, ten vypálil přesnou střelu k pravé tyči, na kterou brakář nestačil zareagovat nádherný gól 1:2. Gól opět odstartoval větší nápor hlineckých navíc ve 32 minutě domácí Barkóci fauloval, hlinečtí si vytvořili šance největší, když po střele J. Dítě tečoval nad horní tyč. L. Bureš. V závěrečných pěti minutách se opět dostali ke slovu domácí zvláště po faulech J.Dítě v 35 minutě a následně A. Koželuha v poslední minutě druhé třetiny. Hosté však i tato úskalí dokázali překonat a do kabin se šlo za těsného vedení Hlinska.

Ve třetí třetině měli lepší vstup hlinečtí první dvě minuty nepouštěli domácí z pásma. Navíc ve 44 minutě nabruslil mezi dva obránce na modré čáře M. Havel a obdržel přesný pas od L.Bureše. Martin zkusil blafák mezi betony, gólman puk nějak zachytil, ale neudržel a ten se následně objevil za jeho zády - důležité vedení o dvě branky 1:3!   Ve 47 minutě musel pykat Mečiar po faulu L.Bureše v rychlém průniku. V přesilové hře měl velkou šanci L.Kunz s R.Chvojkou ale po střele od modré šla nechytatelná teč nad horní tyč.Do 50 minuty byli hosté prakticky stále ve třetině soupeře. Deset minut před koncem Litomyšl značně přidala na důrazu a vsadila vše na jednu kartu, útočit za každou cenu, dohrávat všechny souboje na hraně faulu. Hosté měli štěstí v 52 minutě kdy dělovka Starého olízla horní tyč. V 56 minutě byl nucen faulovat L. Kunz, po přečíslení domácích před brankou hostí. Rozhodčí Sedlák nařídil trestné střílení. To byla velká příležitost dostat se na kontaktní gól, ale proti byla Vl. Saifr a nájezd Mečiara zlikvidoval !! O chvíli později domácí již stav neunášeli po odpískání vystřelil na branku Skoumal a obdržel 10 min. trest navíc dále prostestoval i Starý a tak oba hráči putovali do kabin. Domácí ještě minutu a půl před koncem zkusili power - play ale hosté si dokázali podržel puk a nepustit domácí do vážné akce. Navíc J. Dítě uviděl na modrou čáru najíždějícího L. Bureše, na kterého poslal přihrávku a ten ač stíhán a bráněn obráncem zapnul svoje "motory" přebruslil jej a zhasil tak všechny naděje domácích v čase 59:49 -  1:4.  Hosté i fanoušci, kteří z Hlinska přijeli k utkání se tak mohli radovat ze zasloužené výhry.

Další utkání čeká na hlinecké hráče v brodské Kotlině ve středu 7.12. již od 18:00 hod.

Právě se děje

A-TÝM Horses - Třetí místo v Pardubickém kraji a 5 celkově z obou krajů je úspěch, tak hodnotí vedení klubu sezónu 2023/24.

20. 04. 2024

Jak sezónu hodnotí předseda klubu a sportovní manažer hlineckého A-týmu a předseda klubu Radek Chlada ? Z s odstupem času po vyřazení ve čtvrtfinále mohu říct, že jsem spokojen. Naše mužstvo se výkonnostně posunulo kupředu, tým jsme doplnili o gólmana a obránce, i místní mladé hráče, vyhnuly se nám zásadní zranění .Myslím si , že kluci udělali velký pokrok jak ve samotných výsledcích, tak

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu

LETNÍ KEMP HORSES NA LEDĚ SRPEN - 26.8.-1.9. 2024

02. 04. 2024

Pro ročníky: 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/ 2017/2018 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizován pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizován bez přespání. Pro všechny

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.

Matyas Myška nastřílel v Chocni sedm branek

10. 03. 2024

Mladší žáci sehrali za vikend dvě utkání a obě vítězně. Na Hlineckém ledě si poradili s Lanškrounem a dnes rozstříleli Choceň.