Archiv novinek

Muži - prohra s Chotěboří mrzí.
27.12.2009
Hlinsko - oba celky začlay utkání opatrně a vyčkávaly co kdo předvede. Bohužel to byli hosté, kteří převzali aktivitu na své hole a domácí se nemohli dostat do řádného zápasového tempa. V 8 minutě zaútočil M. Kubát a chytře podél tyče přihrál D.Kubátovi a ten poslal hosty do vedení 0:1. Ve 12 minutě hosté orazítkovali střelou horní tyč Saifrovy branky a následně domácí gólman 2x podržel svůj tým, když čelil nebezpečným šancím soupeře. Ve 20 minutě domácí dostali příležitost využít přesilovou hru a této šance se výtečně zhostil H
Junioři - domácí pohřbil rozhodčí 22 tresty!
26.12.2009
Hlinsko - To, že o výsledku rozhodují hráči na ledě tentokrát bohužel neplatilo. Domácí proti lídrovi tabulky neměli šanci. Prakticky celé utkání ovlivnil hlavní rozhodčí neustálým vylučováním natolik, že z utkání byla pro obě strany slušně řečeno "bramboračka". Hosté byli herně a bruslařsky lepší a zaslouženě zvítězili. Nicméně nad výroky rozhodčího, který se v závěru utkání sám nevěděl koho a za co trestá zůstává rozum stát. Bohužel pro Hlinsko, to není první zkušenost s tímto sudím - již utkání dorostu v Chocni řídil pod
Poličku jsme opět nedobili
26.12.2009
O vánočních svátcích jsme sehráli také jedno utkání a to s lídrem tabulky Poličkou.Soupeř byl dosud neporažen a tak jsme chtěli tuto nekonečnou serii soupeři překazit. Byl to zápas prvního z druhým a podle toho se zápas odvíjel.Domácí byli od úvodu aktivnější jak bruslařsky tak i střelecky,ale skvěle chytajícího Josku nemohli prostřelit.Mi jsme také párkrát zahrozili bohužel také bez gólového efektu,proto se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Druhou třetinu jsme začali aktivněji mi.Po pasu na Králíčka který ujížděl sám na domác
Shlédněte video z utkání v Litomyšli
22.12.2009
Noviny Chrudimska přinesly video z utkání více na www.chrudimsky.denik.cz v sekci Hokej. Uvidíte rozhodující branku.
Muži - tři minuty před koncem rozhodl Tomáš Ptáček
20.12.2009
Litomyšl - hlinečtí vybojovali 3 body již z téměř rozhodnutého zápasu - za stavu 3:0, a 4:1 nevzdali, bojovali až do konce, ukázali morální sílu a dali sobě a fanouškům krásný dárek k Vánocům.Všem patří uznání a dík. Hlinečtí vstoupili do utkání aktivně, již ve třetí minutě Šulc střelou vyzkoušel Pavlíčka a o minutu později to opět zkusil Dvořák po pěkné přihrávce Slámy. Hosté aktivně napadali a vytvářeli si příležitosti a měli stále více ze hry. Navíc mohli skórovat, když Štěpánek ideálně přihrál Mlátečkovi, ale ten Pavl
Dokonalá odveta
20.12.2009
V neděli jsme přivítali tým Chocně který nás v prvním kole porazil a tak jsme mu chtěli porážku oplatit.Od začátku utkání se hrál svižný hokej s mnoha šancemi na obou stranách.Gól přinesla až akce z poloviny první třetiny kdy si Králíček s Břízou pohráli se soupeřovou obranou a druhý jmenovaný vsítil prví branku zápasu.Do konce třetiny se i přes mnoho šancí skóre již nezměnilo. Druhou třetinu začal soupeř aktivně a donutil naše hráče faulovat.Rozhodčí nás poslal dvakrát po sobě do oslabení ve kterém měl soupeř možnost smazat náš n
Druhá třetina rozhodla
19.12.2009
V sobotu jsme zavítali k dalšímu utkání na led Skutče.Od začátku se hrál pomalí a opatrný hokej.Nikdo nechtěl inkasovat jako první.Naštěstí jse nám podařilo jako prvním přelstít obranu soupeře a v osmé minutě jsme otevřeli skóre brankou Vopršala.Při mnoha šancích na obou stranách to ale bylo na celý zbytek třetiny vše. O přestávce jsme si řekli že musíme více střílet a vyplatilo se.Ve třetí minutě jsme navíšili náskok na 2:0.Soupeř se však nevzdal a hned z protiútoku snížil.To se však nelíbilo dvojci Králíček,Bříza který začali úř
Mladší žáci - Zbytečné obavy
13.12.2009
K dalšímu utkání jsme zavítali k dohrávce do Chrudimě. Tentokrát jsme se soupeře trochu obávali, protože v minulém kole zdolal Chotěboř. Začátek utkání byl zajímavý, ve druhé minutě po chybě obrany ujížděl domácí hráč.Byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení, které domácí bohužel pro nás proměnili.Soupeř odolával našim útokům na jeho branku poměrně dlouho. Nelichotivý stav vydržel až do osmé minuty, kdy jsme hráli v početní nevýhodě.Vyrovnání zařídil Břiza.To náš tým nakoplo, sklepali jsme zbytečné obavy, zvýšili
Muži - derby jako řemen skončilo až nájezdy!
13.12.2009
Hlinsko - první třetina nezačala pro domácí vůbec dobře, hned ve 3 minutě oslabením Fialy. Hosté se tím dostali do hry a Saifr v 5 minutě vychtal nájezd 2 hráčů na jednoho.Následně v 8 minutě chytil další těžkou střelu přes klubko hráčů. Hosté měli více ze hry a domácí se nemohli dostat do tempa a nehráli důsledné napadání soupeře. V 16 minutě domácí inkasovali na 0:1 v oslabení po střele Nováka.Navíc další rychlou branku v 18 minutě přidal Turčáni po jeho důsledné hře v brankovišti. Do začátku druhé třetiny hlavní rozhodčí Chlaň
Mladší žáci - Odnesla to Moravská Třebová
12.12.2009
Po dlouhých dvaceti dnech bez zápasu jsme se konečně dočkali.Natěšenost na zápas byla v kabině veliká, jenom jsme se trochu obávali přemotivovanosti družstva.Našim soupeřem byla Mor.Třebová.Od začátku jsme byli aktivnějším celkem s mnoha šancemi, bohužel bez výsledku.Až v páté minutě se ujala kombinace první pětky, kterou zakončoval Kovárník.Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a po nahození obránce opět doklepával Kovárník.Za chvíli poté přidal branku ještě Králíček.Soupeř se ještě snažil s výsledkem něco udělat a po hrubé chybě
Junioři - upevnili 2. místo v tabulce
7.12.2009
Skuteč - bez zraněných Chlady a Kavalíra a se sebezapřením hrajícím Havlem rozhodli hosté vyrované utkání ve třetí třetině. Hosté přežili 5 minutové oslabení a následné další 2 minutové. Poté však Hlinsko zmobilizovalo všechny síly a soupeře v následných přesilovkách přerálo. M. Minařík - obě víkendová utkání jsme zvládli, zvláště oceňuji statečnost a obětavost hráčů při dvojnásobném oslabení,kdy se do střel vrhali i po hlavě a soupeři nedovolili skórovat.V této fázi utkání se lámal chleba a kluci to zvládli. Všem patří vel
Muži - první třetina vyšla na jedničku.
6.12.2009
Hlinsko - Nejlépe shranou první třetinu v sezóně předvedli domácí proti soupeři z popřetí tabulky. Již ve 12 minutě to bylo 4:0. Ale od začátku.... Domácí dostali hosty pod tlak již od úvodu utkání a dařilo se i střelecky.Ve 3 minutě se na modré čáře šikovně protáhl Vybíral a ideálně přihrál Slavíkovi, který neváhal a poslal puk přesně pod víko Burešovi branky. Soupeř hned reagoval protiútokem, ale Saifr byl na místě. Ve 4 minutě hrajeme první přesilovku a usadili se v útočné třetině - Slavík nahrál Vybíralovi ten přesunul puk na tento
Dorost - Vysoká porážka Lanškouna.
5.12.2009
Hlinsko - v domácí přestříleli soupeře a po celou dobu utkání byli herně i bruslařsky lepším týmem.
Junioři - Litomyšl odjela s prázdnou a 20 vyloučenými
4.12.2009
Hlinsko - domácí potvrdili roli favorita proti brutálně hrajícímu soupeři, který neuměl přijmout porážku.V závěru utkání Hlinsko již hrálo jen tak, aby nedošlo k jejich zranění. M. Minařík - hráči z Litomyšle by se nad sebou měli zamyslet, nebo vedení takovýto "soubor" radši ze soutěže odhlásit.....
Světlá rozhodla až 5 minut před koncem.
2.12.2009
Humpolec -Hosté jeli do Humpolce s respektem k favoritovi ze špice tabulky a se značně změněnou sestavou doplněnou domácími juniory, kvůli chybějícím a zraněným hráčům.Ještě v začátku utkání se muselo dohodnout zvýšení osvětlení a prostřídání stran v poslední třetině - nad Saifrem nesvítila řádně světla.... V první třetině hosté výborně začali a všechny 3 pětky skvěle bránily střední pásmo a dostávali se často do šancí. Světlá se prvních 7 minut nemohla dostat prakticky do protiútoku - již 2 minuta akce Slavík - Tulis, kdy střel
Přidány nové fotogalerie!!
30.11.2009
Podívejte se na nové fotky z víkendových utkání dorostu s Chotěboří a mužů se Skutčí.Pěkné fotografie z našich utkání provedl hlinecký fotograf Radek Pavlík - více na www.fotopavlik.com Fotí i pro Deník Chrudimska, kde je v galerii série fotek se Skutčí. Děkujeme
Marodka a zranění řádí v řadách prvního mužstva.
30.11.2009
Dalším chybějícím hráčem je po zranění Martina Slámy (vazy v rameni v utkání v Moravské Třebové), Pavla Kavalíra (zlomenina v kotníku v utkání s Chrudimí),Jana Kočana (natažená třísla v Chocni)je Radek Lukáč (chřipka). Všem hráčům přejeme brzký návrat na led. V tuto chvíli je na tom asi nejhůř Pavel Kavalír - noha v sádře bude až do Vánoc.
Dorost - domácí s chutí přehráli soupeře.
28.11.2009
Hlinsko - vedení se ujali hosté v 8 minutě, ale domácí otočili až na 4:1, hosté snížili při oslabení Hlinska. Druhá třetina přinesla řadu vyloučených na obou stranách, když rozhodčí .Do konce utkání byl vyloučen Kučera po nechtěné srážce se soupeřem. Naopak hattrick završil při oslabení 5 na 3 blafákem Král. Závěrečná třetina opět plno vyloučených a šance na obou stranách.Domácí podržel Picek a výsledek se již nezměnil.
Muži - Chotěboř vyhrála o branku
25.11.2009
Hlinsko nedokázalo navázat na dobrý výkon proti Litomyšli. Ve třetí minutě po prohraném vhazování neobsazený hráč Chotěboře otevřel skore – 1:0. V páté minutě hráli domácí přesilovku pět na tři, Hlinečtí se ubránili a když byli ve čtyřech, ujel Šulc, ale nedal. V 10. akce hostí Tulis – Šír bez zakončení. Ve 14. ujel Šuvara a také neproměnil. Ve 27. domácí vybruslili zpoza branky a bylo to 2:0. Od 31. hrála Chotěboř opět přesilovku pět na tři, kterou neproměnila. Ve 33.přišel její zámek a stav se změnil na 3:0. V poslední minutě tét
JUNIOŘI - domácí přejeli soupeře v tréninkovém tempu.
22.11.2009
Hlinsko - domácí potvrdili roli favorita a po celé utkání měli více ze hry a navíc se prosadili i střelecky.Soupeře nepustili do herní převahy ani v jedné ze třetin.Střeleckou smůlu snad konečně protrhl Bureš.V domácí brance si nulu vychytal Gregor i sřídající Čermák.
Muži - proti favoritovi doma vítězně!
21.11.2009
Hlinsko- domácí nastoupili do utkání proti favoritovi z čela tabulky s cílem prolomit smůlu z minulých čtyř utkání, kdy nebodovali. Domácí začali utkání aktivně a již ve druhé minutě si vynutili přesilovku. Po zámku ve třetině přihrál Štěpánek Dvořákovi a ten pohotově pálil na branku, kde se štěstím tečoval Sláma 1:0. Ve čtvrté minutě se dostal do šance Havelka, ale neproměnil a o pět minut později musel odstoupit z utkání pro bolest zad a do utkání nastoupil junior Bureš. V 10 minutě domácí nevyužili přesilovku a naopak o dvě minuty poz
Junioři - domácí utkání zvládli na jedničku.
20.11.2009
Domácí zvládli domácí utkání i bez opor týmu, když chyběl Ročárek,Urubčík D., Kavalír,Zelený.Góly padaly hlavně v přesilovkách.
Muži -Choceň vyhrála brankou v poslední vteřině utkání
18.11.2009
Choceň - čtvrtá porážka a opět o gól.Gólem v čase 59.59 domácí zvítězili a Hlinsko si po vyrovnaném boji neveze ani bod! Hlinsko začalo aktivně a od počátku utkání dokázalo přečíslovat domácí obranu. V 5 minutě se zbytečně nechal vyloučit Novák na 10 minut za řečnění s hlavním rozhodčím. Nicméně aktivní hra hostí pokračovala a v čase 5,28 otevřel skóre Michal Sláma, když ze vzduchu tečoval skvěle načasovanou přihrávku Hrona. Z vedení jsme se však dlouho neradovali a hosté prakticky z protiútoku vyrovnali 1:1. V deváté minutě podržel
Branková smršť
17.11.2009
Na začátku utkání nás poznamenala dvě vyloučení a soupeř se dostal do tlaku,ale ani jedné přesilovky nevyužil.V polovině první třetiny přišel náš čas.Vstřelili jsme první branku a vzapětí další dvě.Soupeř ještě na tuhle smršť odpověděl jednim gólem a to bylo na celý zápas z jeho strany vše.Pak už patřil led jen nám Po krásných kombinacích přišly i krásné góly.Prvního gólu za náš tým se dočkal i nováček Jirka Vopršal.Zápas se dohrál v poklidném tempu a s velkou dávkou sebevědomí do dalších zápasů.
Junioři neudrželi dvoubrankový náskok v Chrudimi
14.11.2009
Chrudim - utkání se šancemi na obou stranách. Do půlky utkání hlinečtí zodpovědně bránili a z přesilovek si vybudovali dvoubrankový náskok. Na konci druhé třetiny Chrudim využila zaváhání v obranné hře hlineckých a srovnala skóre. Ve třetí třetině měli domácí více ze hry což dokázali využít ke vstřelení rozhodující branky. M. Minařík - Sehráli jsme výborné utkání, bohužel se smlutným koncem. Minimálně bod jsme si zasloužili. Všem hráčům jsme po zápase za předvedený výkon poděkovali.
Strašný zápas
14.11.2009
Litomyšl je tým,který nás umí vždy pěkně potrápit.Od začátku jsme působili ospalým dojmem a soupeř hned trestá první naší chybu.V tomto duchu se táhla celá první třetina,kterou jsme prohráli 4:2 O přestávce jsme si vysvětlili chyby,které jsme do té doby dělali a trochu jsme kluky povzbudili.Podařilo se.Ve druhé třetině to vypadalo,jako když nastoupil jiný tým,sice né moc pohlednými akcemi se nám podařilo výsledek otočit.Prvního gólu se konečně dočkal i Patrik Bíško.Za zmínku snad stojí jen střela obránce Tondy Machovce,kterou fotbalově hlav
Muži - střelecké závody se Slovanem nakonec pro domácí
8.11.2009
Moravská Třebová - Po druhé třetině se zdálo, že utkání je rozhodnuto, ale Hlinsko bojovalo až do konce a nakonec mohli být domácí rádi, že uhájili těsné vítězství. Do utkání domácí nastoupili ohromným tlakem a ve čtvrté minutě otevřel skóre Kašpar. Hlinsko však odpovědělo brankou Dvořáka o necelou minutu později.Hra byla zahájena, ale po přerušení musel hřiště opustit právě Dvořák, protože bohužel naší chybou nebyl uveden v zápisu a tak začaly trable hostí. V 6 minutě se domácí opět ujali vedení, ale hosté opět rychle srovnali po
Chtěli jsme potrápit favorita
8.11.2009
Tým Poličky v minulé sezóně neprohrál ani jeden zápas a tak jsme chtěli jejich zakletí zlomit.Hráčům jsme naordinovali aktivní přístup k zápasu a vyplatilo se.První gól jsme vsítili my.Bohužel soupeře to nezaskočilo,jak jsme si mysleli,ale naopak ho to více nabudilo a otočil výsledek.Do konce třetiny se nám podařilo ještě srovnat,ale po přestávce jsme už jen přihlíželi hernímu projevu soupeře.Ještě jsme se párkrát zakousli,bylo to bohužel málo a tak se překvapení nekonalo.Tímto jsme zakončili černý víkend.
3 třídy - Hlinsko si poradilo s HC EATON Pardubice
7.11.2009
Již jen patrový autobus velkoklubu z krajského města se Sýkorou a Haškem na bocích budil u domácích respekt. Nicméně na ledě bylo vidět více bojovného ducha u nejmenších hlineckých hokejistů. Kluci 4 tříd sice podlehli soupeři o dvě branky 8:10, ale jejich mladší kamarádi jim to vynahradili a oba souboje A týmů a B týmů hlineckých Mustangů a Ponnyů skončily vítězně pro domácí 6:4 a 9:1.
Dorost - vítězství v derby se Skutčí
7.11.2009
Po vyrovnané první třetině se domácí ujali vedení po hrubce hlinecké obrany. Hosté však zabojovali a skóre srovnali těsně před koncem druhé třetiny. Hlinsku se povedl nástup do závěrečné třetiny a dvěma brankami odskočili domácímu celku,který již v závěru nestačil korigovat. V přístím utkání zajíždí dorostenci do Světlé n/S - Humpolec. Marek Brebera - kluci bojovali a dali do hry srdce a to se vždy projeví, za předvedný výkon si výhru naprosto zasloužili.
Junioři -6 bodový víkend zakončili výhrou se Slovanem
7.11.2009
V první třetině domácí nemohli najít správný rytmus hry a chyběla přihrávka.Domácí se ujali vedení brankou Havla, který po dlouhé nemoci nastupil a hned se prosadil 2 brankami.Hosté stále dotahovali.V 19 minutě se domácí ujali vedení na 3:2. V druhé třetině byl již vidět rozdíl a domácí hosty téměř nepouštěli ze třetiny.Diváci viděli spoustu neproměněných šancí a kombinaci domácích a další branku Blažka po pěkné přihrávce Mlátečka. Trestné střílení neproměnil Bureš.Pěknou bombou od modré do horního rohu branky se uvedl Suchý a zv
Smolný zápas
7.11.2009
Do Chocně neradi jezdíme.Je to velice kvalitní a nevyzpytatelný soupeř a předem není nic jisté.Domácí se do nás hned odzačátku pěkně obuli. My jsme byli oslabeni nemocí o obránce a tak v zadních řadách nastoupili útočníci a podle toho to vypadalo.Stav po první třetině byl nelichotivý,ale chtěli jsme s tim něco udělat a tak po přestávce se nám podařilo vyrovnat.Jenže místo další branky do sítě domacích jsme lovili kotouč ze sítě my.Po druhe třetině byl výsledek3:2 pro domácí.Do třetí třetiny jsme vstupovali s nadějí,že se nám podaří ješ
Junioři - další body z Chotěboře
6.11.2009
3 body přivezli z večerního utkání v Chotěboři místní junioři a stále si tak udržují 3 pozici v tabulce. Přestože šli domácí na začátku utkání do vedení dokázali hosté do konce třetiny otočit. V dalším průběhu zápasu si hosté vypracovali spoustu šancí Mláteček,Bureš,Volf,Paseka - které zůstaly nevyužity. M.Minařík - utkání s houževnatým soupeřem jsme zvládli disciplinovaným výkonem pouze se dvěma vyloučenými hráči.Po celý zápas jsme měli více sil.Škoda spousty neproměněných šancí a skóre mohlo být naprosto jiné.
Junioři - první porážka ve Světlé n/S.
31.10.2009
Domácí měli rychlý nástup do třetiny a brzy vedli 3:0. Po změnách v sestavě hosté vyrovnali hru,připravili si spoustu šancí, které ale neproměnili. Klíčovým momentem utkání byl závěr druhé třetiny, kdy po zkorigování výsledku na 3:2 jel Ročárek sám na branku Světlé ale neproměnil. Po pár vteřinách hosté přidali 4 gól..... Milan Minařík - trenér. Po třech vítězstvích v řadě přišlo uspokojení. Doufám, že nás tato porážka vrátí zpátky na zem a další zápasy povedou k vítězství.
Vyrovnaný zápas
31.10.2009
S tímto soupeřem jsme před sezónou sehráli také přípravné utkání,které jsme vyhráli a tak jsme mysleli na další body.Soupeř nás ale dokonale zaskočil a po řadě šancí na obou stranách byl výsledek po první třetině 0:0 Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně a ujali se vedení,ale soupeři netrvalo dlouho a vyrovnal.Nechtěli jsme se s tímto výsledkem srovnat a ještě jsme přidali.Podařilo se nám odskočit do dvoubrankového vedení a ukázalo se,že to bylo rozhodující.I když třetí třetina přinesla hodně branek na obou stanách přesto skočila remíz
Muži - v neděli derby ve Skutči
30.10.2009
V neděli přivítá Skuteč, která do letošního ročníku postoupila jako vítěz krajského přeboru celek HC Hlinsko. Kdo zvítězí v tomto derby? Hosté by rádi přidali další body do tabulky, ale výsledky soupře z předchozích kol dávají jasně najevo, že to nebude procházka rajskou zahradou. Jako nováček sice nemají žádný bod, ale na tradičního rivala se budou jistě chtět vytáhnout! Přijeďte se podívat do Skutče - hraje se od 17.00 hodin.
Junioři - v derby Hlinsko - Skuteč domácí plně bodovali.
29.10.2009
V první třetině měli domácí po celou dobu převahu, kterou dokázali zúčočit hattrickem Volfa, hosté se dostávali do šancí pouze z brejků a v 19 minutě snížili na 3:1. Ve druhé třetině se domácí trochu ukolébali,když ve 22 minutě vedli 4:1 ale soupeř začal zlobit. Nejdříve Skuteč neproměnila trestné střílení po faulu Paseky. Následně za Skuteč snížil Hladík 4:2 a do konce třetiny přidal soupeř další branku na 4:3 opět Hladík. Do poloviny závěrečné třetiny se hrál vyrovnaný hokej a hosté dokonce vyrovnali na 4:4 ale domácí za 13 vteřin
Hlinsko získalo cenný skalp tradičního soupeře Chotěboře.
28.10.2009
4. kolo první krajské ligy přineslo Hlinsku další 3 body do tabulky a to s kvalitním soupeřem z Vysočiny družstvem Chotěboře!Domácí měli o to větší radost, že se jim podařilo vyhrát před domácím publikem o jehož přízeň bojují. Do utkání šli domácí s cílem vyhrát a hrát aktivně hned od začátku.První slibnou akci neproměnil Šír, když obdržel Tulisovu přihrávku a byl zcela sám před Trtíkem - místo blafáku zvolil střelu a škoda, že neproměnil.Tak platilo nedáš dostaneš a zaváhání naší obrany ve 4 minutě využil "bukař" Pokorný a tv
Muži - Litomyšl zlomila odpor soupeře až v závěru utkání.
25.10.2009
Litomyšl - Utkání bylo dlouho na vážkách.Rozhodlo nevyužití přesilovky Hlinska 5 na 3,kdy se hostům nepodařilo vyrovnat těsné vedení domácích.Naopak Litomyšl z následné přesilovky zvýšila a na závěr ještě přidala dvě další branky. Rozhodčí nasadil přísnou laťku pro hosty hned od začátku utkání - již ve druhé minutě šel pykat Kočan. To domácí naladilo a usadilo je to ve třetině. Ve čtvrté minutě naopak hrálo přesilovku Hlinsko, ale Vepřovský neudržel puk v pásmu soupeře a z nájezdu dvou na jednoho otevřel skóre Hudousek ve vlastním o
Dorost -Nepříjemná zlomenina při utkání dorostu.
24.10.2009
Utkání se silným celkem Poličky rozhodl menší počet hráčů Hlinska, když v závěru nezbývaly síly na vyrovnání či zvrat. Navíc již ve 3 minutě zůstal rozhodčím nepovšimnut surový zákrok soupeře.Protihráč použil hokejovou hůl jako sekeru a úderem zlomil Matěji Němcovi ruku v zápěstí. I přes tento incident a citlené oslabení domácí dlouho vzdorovali a ještě v 55 minutě byl stav utkání 4:4.Mimo 3 minuty utkání se hrál pohledný hokej. Matějovi Němcovi přejeme brzké uzdravení!!!
Překvapení se nekonalo
24.10.2009
K prvnímu zápasu této sezóny jsme vyzvali tým Chrudimi.Z předchozího přátelského utkaní,ze kterého jsme vyšli vítězně,nás pasoval na mírné favority tohoto utkání. Od první třetiny jsme byli aktivnější a nasázeli jsme soupeři na úvod pět branek.Soupeř se vzpamatoval až v polovině druhé třetiny,kdy vyrovnal hru a podařilo se mu střelit i dvě branky.Do třetí třetiny jsme vstoupili za stavu 7:2,ale z pohodlného náskoku se stalo ještě málem drama.Soupeř se nechtěl jen tak lehko vzdát.Začal více bruslit a střílet a podařilo se mu zkorigovat výsl
Junioři podruhé naplno bodovalï v Litomyšli.
23.10.2009
Dvě třetiny vcelku vyrovnané utkání s šamcemi na obou stranách, které se lépe dařilo využít hlineckým. Ve třetí třetině domácí často faulovali, čehož hosté k rozhodnutí utkání, přičemž spousta dalších šancí zůstala nevyužita. M.Minařík - podali jsme zodpovědný kolektivný výkon a v závěru se nenechali vyprovokovat k oplácení faulů. Těšíme se na derby se Skutčí a doufáme v diváckou podporu.
Druhé utkání doma a tentokrát vítězně
21.10.2009
Hlinsko - Domácí tým si napravil reputaci po nevydařeném utkání s Chrudimí a po urputném boji otočil nepříznivý výsledek z 0:2 na konečných 3:2 a připsal si první body do tabulky. První třetina patřila hostům dobře bruslili a kombinovali, zatímco domácím vázla rozehrávka a přechod do útočné fáze. Hlinsko si snažilo dávat pozor na neinkasování v prvních minutách utkání, kdy z toho těžil minulý soupeř, ale přesto se neubránilo chybám v obranné činnosti a toho soupeř využil pro vstřelení první branky v 6 minutě 0:1. Pak se hra vyrovnala, ale
Dorost zahájil sezónu vítězstvím
17.10.2009
Hlinsko bylo od začátku lepším celkem a zaslouženě se ujalo vedení. Domácí od druhé třetiny přidali a utkání mělo spád. K definitivnímu odporu domácích došlo až v závěrečné třetině. Lanškroun neproměnil v 53 minutě trestné střílení. V dalším utkání přivítají dorostenci na domácím ledě Poličku.
V okresním derby vítězně hosté
17.10.2009
Hlinsko - Úvodní utkání sezóny rozhodly tři branky v síti domácích během prvních pěti minut utkání. První gól Turčányho po 15 vteřinách zmrazil jakoukoliv aktivitu domácího družstva a tak následovaly další hrubky v obranné činnosti. V čase 2,54 tak zvýšil na 0:2 Kolín a v páté minutě Bartoníček na hrozivých 0:3. Pro hosty to byl začátek z říše snů a domácí byli naopak pod těžkou dekou.Hosté podnikali jeden nebezpečný nájezd za druhým a domácí Dvořák musel dvakrát za sebou pykat za fauly na rychle pronikající protihráče v 8 a 15 minu
JUNIOŘI - Na úvod sezóny vítězství v Poličce
17.10.2009
První vítězné body a vysoké vítězství přivezli junioři,když soupeře přehráli v průběhu první třetiny ve všech činnostech a vytvořili si tří gólový náskok. V další části zápasu si hlinečtí udržovali stálý tlak a spoustu vyložených šancí neproměnili. M.Minařík - Pochvala celému mužstvu za nasazení a přístup k zápasu. Z hráčů vyzařovala chuť a touha po vítězství. Doufám, se toto přenese do dalších utkání.
Závěrečná příprava vítězně
11.10.2009
HC Spartak Polička - HC Hlinsko 3 : 7 Třetiny: 2:3,1:2, 0:2 Průběh: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 3:6, 3:7 Branky: Sláma M.2, Šulc, Kočan, Spal, Mühlfait, Šuvara Vyloučení: 6/7 Sestava Hlinsko:Gregor T. - Šuvara, Lukáč, Tulis, Kavalír, Mláteček, Sláma Michal, Kočan, Mühlfait, Šulc, Ptáček, Ročárek, Paseka, Sláma Martin, Vybíral, Spal, Fiala, Činčera, Vepřovský. Poslední přípravné utkání před derby s Chrudimí sehráli hlinečtí v odvetě v Poličce.Domácí družstvo proti výkonu v Hlinsku zabojovalo a donutilo hostující obranu k chybám a n
Druhé přípravné utkání se spoustou vyloučených
15.9.2009
Žďár: Druhé přípravné utkání přineslo místo přípravy plnou lavici vyloučených. Vyrovnaná partie se hrála pouze v první třetině pak byl zraněn Jilemnický - tržná rána těsně pod okem a na ploše bylo vidět více než hokej oplácení a zcela zbytečné fauly na obou stranách. Domácí byli rychlí dobře kombinovali. Hlinsko byť neustále hrálo v oslabení si vytvořilo v závěrečné třetině minimálně 3 vyložené šance a výsledek mohl tak být vyrovnanější, ale při téměř stálém oslabení na korekci výsledku nezbývaly síly.
KLM začíná v neděli 18.10.2009
1.9.2009
I.kolo HC Hlinsko - HC Chrudim B HC Litomyšl - HC SB Světlá n.S. HC Spartak Choceň - HC Slovan Moravská Třebová, HC Chotěboř - HC Skuteč Do KLM nastoupí osm týmů. Model soutěže pro nadcházející ročník je stejný jako ten loňský, kdy se v základní části se odehraje 28 kol a po jejímž skončení všechny týmy postoupí do play off. Začátek soutěže je naplánován na 18.října a konec základní části by měl být 3. února. Po té začne play off, ve kterém se bude hrát vždy na dva vítězné zápasy. Výjimku tvoří zápasy o umístění hrané na dva zá